День у полі

День у полі     16 серпня 2019 18:59

День поля від УКАБ: інновації та яблучний рекорд

Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» 14 серпня спільно з агенцією UCABevent зустріли свято Маковія днем поля, де представили провідні агротехнології, інновації та встановили національний рекорд із запікання на грилі половинок яблук.

Про найбільшу польову подію цього літа у селі Велика Олександрівка на базі ТОВ «Агро-Регіон» повідомляє прес-реліз УКАБ. День поля УКАБ Агротпехнології відвідало понад 1300 учасників.

Інновації в агро

На полі площею 21 га 30+ с/г агрегатів-легенд провідних світових брендів продемонстрували свою ефективність на ділі. Випробовували плуги, дисколапові агрегати, глибокорозпушувачі, важкі дискові борони, стерньові культиватори, агрегати strip-till, агрегати вертикального обробітку ґрунту та розкидачі мінеральних добрив. Більше 50 компаній представили інноваційні агротехнології та актуальні технічні рішення для основного та передпосівного ґрунтообробітку. Також у статичній зоні було представлено найочікуванішу новинку 2019 року – Fendt IDEAL.

Захід поєднав у собі демонстрацію техніки, тест-драйв тракторів, експрес-навчання та прикладні майстер-класи по вибору та впровадженню технологій точного землеробства, налаштуванню причіпної техніки, тому кожен учасник зміг обрати заняття до вподоби.

Цікаві кейси

Усі бажаючі змогли приєднатися до обговорення кейсу «Інноваційна технологія посіву кукурудзи Agrility» від продакт-менеджера Limagrain Ukraine Володимира Кузьмича. «Ще з 2000 року гібриди компанії тестуються на різні густоти та досліджуються на поведінку у різноманітних умовах. Основною підставою для започаткування даного процесу стали фактори, які впливають на врожайність: густота та гібрид. Ми, як компанія, можемо допомогти кожному фермеру збільшити потенціал врожайності при оптимальних затратах. Компанія аналізує супутникові дані і на підставі цього  розробляє свій алгоритм роботи кожного гібриду. У 2017 році ми проводили випробування на полях з низькою та високою гетерогенністю. Результати продемонстрували, що представлений компанією сервіс змінних норм висіву насіння буде найбільш ефективним саме на полях з високою гетерогенністю. Сервіс придатний для використання великими і малими господарствами», – зазначив у своєму виступі Володимир Кузьмич.

Під час обговорення кейсу «Комплексне обстеження посівів та моніторинг стану протягом сезону» провідний консультант SmartFarming Вадим Остапенко розповів про те, як максимально точно оцінити результати сходжень: «Класичним методом оцінки результатів роботи сівалок є експертні спостереження та підрахунки, однак на об’єктивність часто впливає людський фактор. На разі існує більш точне та сучасне рішення від Precision Planting – Pogo Stick, який фіксує точку відліку, рахує кількість рослин та відстань між ними». Також експерт наголосив і на важливості оцінки зовнішніх факторів: «Важливим для виконання усіх технологічних операцій є відслідковування метеоумов, особливо для ведення робіт обприскувачами. Основні показники –  це температура, вологість та швидкість вітру. Такі дослідження можливі за використання мобільних анемометрів чи маленьких  метеостанцій, які встановлюються на трактор чи самохідний обприскувач».

Їстівний рекорд

В рамках події на відвідувачів чекали приємні несподіванки, серед яких встановлення національного рекорду. Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» за підтримки кейтерингової компанії запекла на грилі 1000 половинок яблук з медом та корицею за найменший проміжок часу – 30 хвилин. Солодким сюрпризом частували гостей заходу.

Також у партнерстві з онлайн-виданням AgroPortal.ua відбулося нагородження переможців премії Aгро Champions – найкращих агроспеціалістів України. За звання найефективніших у 10 номінаціях змагалися топ-менеджери компаній, земельний банк яких перевищує 10 тис. га.

  • У номінації «Генеральний директор» перемогу отримав Дмитро Скорняков, генеральний    директор HarvEast Holding;
  • У номінації «Операційний директор» найкращим став Юрій Мельник, перший заступник голови правління МХП;
  • У номінації «Комерційний директор» переможницею стала Альона Крисенко, компанія ІМК;
  • У номінації «Фінансовий директор» перемогу здобув Володимир Бондаренко, фінансовий директор «Сігнет»;
  • У номінації «Директор з виробництва» переміг Володимир Кравцов, операційний директор і директор з виробництва «Агро-Регіон»;
  • У номінації «Маркетинг директор» перемогла Юлія Каменєва, директор відділу маркетингу LNZ Group;
  • У номінації «НR-директор» лідерство здобула Ксенія Прожогіна, директор департаменту управління персоналом та комунікацій МХП;
  • У номінації «Головний агроном» найефективнішим став Вадим Скрипник, начальник управління рослинництва агропромхолдингу «Астарта-Київ»;
  • У номінації «Головний інженер» переможцем став Сергій Іщук, компанія «Сварог Вест Груп»;
  • У номінації «Директор з комунікацій та соціальних питань» здобула перемогу Нонна Шмідік, директор департаменту комунікацій та соціальних проектів «Контіненталь Фармерз Груп».

Читайте: 10 кроків за 5 років: Алекс Ліссітса розповів, як відродити українське село

Переможці премії Aгро Champions визначалися на основі оцінок Експертної ради, до складу якої увійшли компанії, які спеціалізуються на пошуку та оцінці керівників вищої ланки, міжнародні організації, аудиторські компанії, консалтингові та ресурсні компанії, які працюють на аграрному ринку України чи дотичні до нього.

Як повідомляв раніше Landlord, платформа для аграріїв xarvioTM BASF визнана найкращою інновацією на виставці у Канаді.

Поділися

День у полі     14 липня 2019 14:22

Якісні препарати, ставка на молодь та приціл на агрохолдинг – як за 6 років розбудували господарство Спрінт К

Виконавчий директор господарства «Спрінт К» Юрій Олійник розповів про технологію культивації культур, політику щодо формування робочого колективу та подальші перспективи, які передбачають перетворення фермерства в крупний агрохолдинг.

Landlord реалізує медіапроект «Німецькі технології на полях українських фермерів», завдяки якому ви зможете дізнатися про ефективний досвід ведення агробізнесу.

Про якість

У господарстві «Спрінт К» основними культурами вирощування є кукурудза, пшениця та соняшник. Також вирощують сою та ріпак, але в куди більш менших об’ємах. Щодо врожайності, то у 2018 році фермерство з Київської області отримало: 122 ц/га кукурудзи, 52 ц/га пшениці та 33 ц/га соняшника. Планових показників на поточний рік «Спрінт К» немає, проте, за словами виконавчого директора підприємства Юрія Олійника, наразі головною метою є отримання максимальної врожайності з кожного гектару.

Менеджер вважає, що в аграрному секторі стратегію як таку практично неможливо вибудувати, тому що завжди є непередбачуваний фактор — погодні умови. Натомість у «Спрінт К» є інші важелі, що дозволяють отримувати гарні показники: якісне насіння, препарати та техніка.

Зокрема, в господарстві користуються препаратами BASF більше чотирьох років. Перше, на що звернув увагу директор при знайомстві з представниками компанії, — це людяне та відповідальне ставлення.

«Зараз хімічних препаратів величезне різноманіття. Запам’ятати чи розібратися у кожному з них доволі складно. А до BASF я можу зателефонувати, мене одразу проконсультують у будь-який час доби, що для аграріїв дуже важливо», — ділиться він.

Тому не дивно, що близько 60% препаратів, якими користуються у «Спрінт К», — компанії BASF. Так, вже багато років вносять Євро-Лайтнінг®. Пан Юрій відмічає, що цей препарат є одним із фаворитів у господарстві, адже він ефективно протидіє широкому спектру бур’янів, зокрема, і вовчку. Окрім цього може використовуватися в системах з мінімальним та нульовим обробітком ґрунту. І до того ж препарат простий у застосуванні та гнучкий у строках внесення.

Читайте: Встигати все: модель ефективного менеджменту від керівника господарства Спрінт К

Також у «Спрінт К» використовують фунгіцид Адексар® СЕ Плюс. Господар зізнається, що задоволений препаратом, і, зокрема, його потужним та довготривалим захисним ефектом від широкого спектру хвороб. Даний фунгіцид забезпечує стимулювання процесів фотосинтезу та нітрогеназної активності посівів, підвищує стійкість до стресових умов. Ще минулого року спробували вперше і регулятор росту для пшениці Медакс® Топ. Серед його ключових переваг пан Юрій відмітив широкий діапазон температур для застосування: від 5 °С до 20 °С. Також препарат зменшує довжину соломини та потовщує її стінки. А це, у свою чергу, підвищує стійкість рослини до вилягання. Наступний фактор для успішного розвитку підприємства у розумінні виконавчого директора — технічний парк. Уся техніка нова, і більше трьох-чотирьох років з технікою не працюють. Це обумовлено тим, що власник господарства також займається продажем техніки.

Про команду

Працівників виконавчий директор господарства «Спрінт К» Юрій Олійник намагається шукати серед молоді, але головне — бажання працювати.

«Я дотримуюся принципу: якщо людина хоче працювати, її можна навчити, навіть якщо вона без досвіду. А якщо у неї купа знань, але не хоче працювати — це не робочий», — каже пан Олійник.

У пошуках кадрів директор вирушив до Київського аграрного університету. Там ректор порекомендував двох перспективних студентів. Їм запропонували роботу у «Спрінт К», тож невдовзі колектив поповниться двома молодими фахівцями.

Та знайти людей, які будуть чесними і до роботи ставитимуться із захопленням, дуже складно, зізнається Юрій Олійник.

«Однозначно ми будемо робити ставку на молодь, тому що стара закалка — це старі принципи роботи, а зараз багато нових технологій, хімії. Молодь у цьому набагато краще розбирається», — підсумовує господар.

Поки що керівнику доволі складно делегувати обов’язки, адже звик тримати все під контролем і бути присутнім при всіх ключових моментах для господарства. Пан Юрій згадує: коли тільки-но прийшов до «Спрінт К», одразу попередив, що не терпить пияцтва, крадіжок та брехні.

«У мене із засновником компанії все збудовано на довірі. Я знаю, що таке чужі кошти. Тому і від своїх підлеглих цього очікую», — наголошує він. Тож це відіграло свою роль. Виконавчий директор каже, що атмосфера у господарстві дружня та довірча. Якщо комусь із працівників необхідна допомога, вони знають, що можуть покластися та довіритися своєму керівнику. Такий підхід у «Спрінт К» розповсюджується не тільки на працівників компанії, а і села, де працюють. Так, господарство двічі на тиждень вивозить сміття, адже комунального підприємства у селі немає. Окрім цього, роблять свій внесок в облагороджування села та, якщо необхідно, допомагають технікою. «В Україні, як правило, усі винні, окрім нас самих. Ми вирішили відійти від такого уявлення та починати роботу із себе», — наголошує керівник.

Про перспективи

Відбудувавши рентабельну систему агробізнесу, вже в найближче майбутнє власники «Спрінт К» збираються перетворити своє дітище на агрохолдинг, значно розширивши земельний банк. При чому підприємство не збирається обмежуватися лише Київською областю, а орендувати земельні наділи на Сумщині та Чернігівщині.

Також цього року господарство активно розбудовує власну інфраструктуру. Так, було побудовано нову зерноочисну систему, змонтовано дві сушарки та відкрито новий склад на 5000 кв. м. Це дозволило «Спрінт К» досягнути потужностей зберігання на 25 000. кв. м.

Нагадаємо, що в медіапроєкті «Німецькі технології на полях українських фермерів» ви знайдете унікальні кейси агробізнесу й дізнаєтеся про ефективний досвід підприємництва в сільському господарстві. Зокрема, виконавчий директор підприємства Юрій Олійник презентував унікальний кейс розвитку свого підприємства.

Поділися

День у полі     10 липня 2019 13:32

Шлях довжиною у 8 років: побудова успішної кар’єри агронома від менеджера Прогресу Олександра Антоновського

Головний агроном та за сумісництвом заступник директора з виробництва господарства «Прогрес» Олександр Антоновський розповів про те, як за вісім років зумів подолати шлях від звичайного студента до провідного менеджера.

Landlord реалізує медіапроєкт «Німецькі технології на полях українських фермерів», завдяки якому ви зможете дізнатися про ефективний досвід ведення агробізнесу.

У межах цього проєкту пропонуємо унікальний кейс, присвячений застосуванню технологій у сільськогосподарському виробництві для досягнення високої врожайності, яким поділився Олександр Антоновський, агроном за освітою і покликанням, заступник директора з виробництва господарства «Прогрес».

Кар’єра агронома

Старт професійної кар’єри видався для Олександра Антоновського доволі непростим. Прийшовши у господарство «Прогрес» (село Гнідинці Чернігівської області) у 2011 році на посаду агронома, вчорашній студент прогнозовано зіткнувся із труднощами. Брак досвіду та практичних навичок спершу створювали серйозні проблеми у робочому процесі. Прийшовши після університету, пан Олександр постійно стикався із завданнями, які потрібно вирішувати оперативно та якісно. Та, пропрацювавши перший рік, набрався досвіду, у більшості питань розібрався.

«Робота агронома мені одразу припала до душі, і вона для мене більше як захоплення. Коли я вступав до університету, в сільському господарстві не було таких грошей, як зараз. Родина мене відмовляла від вступу. Але я тоді чітко сказав: або я агроном, або взагалі не буду здобувати вищу освіту», — згадує пан Антоновський.

Нині пан Олександр обіймає посаду заступника директора з виробництва і вважається агрономом топ-рівня.

Господарство «Прогрес»

Історія господарства «Прогрес» розпочалася у 2000 році. Тоді, на початку міленіуму, Микола Іванович Бойко та Павло Іванович Сліпченко вирішили об’єднатися й заснувати спільний агробізнес.

Розпочинали діяльність співвласники з 4500 га, і в подальшому вирішили не робити ставку на розширення земельного банку. Причина — розташовані по сусідству паї великих агрохолдингів, що, певна річ, значно ускладнює роботу в цьому напрямі. Утім, на сьогодні «Прогресу» все ж вдалося додати до своїх земельних активів ще 300 га.

Читайте: Як здобути високі врожаї пшениці: кейс господарства Прогрес

Ключовою культурою в господарстві є кукурудза, яка займає 1800 га. Саме від неї ферма й має найвищу рентабельність. По соняшнику Олександр Антоновський також вбачає чудову перспективу. «Але, на жаль, його більше ніж 15–18% від загальної площі не можна сіяти», — зауважує він.

Крім цього, у господарстві вирощують озиму пшеницю, ріпак та сою. По врожайності на кукурудзі отримували 135 ц/га, на соняшнику — 36 ц/га, озимій пшениці — 70 ц/га. Вже два роки у господарстві сіють високоолеїновий соняшник, адже це дає додатковий прибуток з тонни врожаю за вміст олеїнової кислоти.

Нагадаємо, що в медіапроєкті «Німецькі технології на полях українських фермерів» ви знайдете унікальні кейси агробізнесу й дізнаєтеся про ефективний досвід підприємництва в сільському господарстві. Зокрема, заступник директора з виробництва господарства «Прогрес» Олександр Антоновський презентував унікальний кейс розвитку свого підприємства.

Поділися

День у полі     05 липня 2019 10:39

Техніка повинна бути сучасною: Євген Вайн про основні принципи в агробізнесі

Агробізнес Євгена Вайна — це сімейна справа, яку заснував його батько ще 34 роки тому. Активний розвиток їхнього господарства почався з 1992-го, і за цей час підприємство збільшило свій земельний банк у 100 разів — до 3500 га, які сьогодні обробляють за допомогою новітньої техніки та сучасних технологій.

Landlord реалізує медіапроєкт «Німецькі технології на полях українських фермерів», завдяки якому ви зможете дізнатися про ефективний досвід ведення агробізнесу.

У межах цього проєкту пропонуємо унікальний кейс, присвячений принципам побудови успішного фермерського господарства, яким поділився комерційний директор СФГ «Відродження» Євген Вайн.

Родина Євгена Вайна має китайське коріння. Його бабуся свого часу переїхала на Далекий Схід, де вийшла заміж за китайця. Батько Євгена, Дмитро Вайн, народився в Китаї, але через страшний голод у 1962 році сім’я вимушена була переїхати до Казахстану. Там Дмитро зустрів майбутню дружину і згодом разом із родиною переїхав до Вінниці, де сім’я й осіла.

Читайте: Долаючи систему. Як кримчанин Юрій Вилегжанін створив з нуля господарство без жодних державних дотацій

Історія підприємства

Сьогодні фермерське господарство «Відродження» має у підпорядкуванні 3500 га, на яких вирощують кукурудзу, соняшник, пшеницю, ячмінь, ріпак. Історія підприємства розпочалася у 1985 році всього з 10 га землі, і батько Євгена був одним із перших, хто став займатися сільськогосподарською діяльністю в цьому регіоні.

«Пам’ятаю, як він з моїм дядьком доволі довго їздив по регіону, дивилися землі. Так і вийшло, що ми зосередилися у селі Обідне Вінницької області», — розповідає Євген Вайн.

Сам пан Євген з братом Веніаміном уже з дитинства були залучені до сільського господарства. Тож із вибором майбутньої професії в нього питань не виникло. Проте Євген Вайн здобув кілька вищих освіт — економічну та технічну (програмування).

У 1992 році, коли господарство почало розвиватися активніше, в арсеналі «Відродження» було 36 га землі, старенький «Москвич», ледь живий трактор Т-70с та невичерпний ентузіазм. На початку сфокусувалися на вирощуванні буряка, оскільки неподалік розташовувався Степанівський цукровий завод, з яким і співпрацювало господарство Вайнів.

У 1992–1993 роках фермерам почали видавати кредити на розвиток. Тож господарі вирішили ризикнути і придбали одразу два нових Т-150 — один колісний, другий гусеничний. А далі придбали комбайн. На той час для фермерів це була нечувана розкіш.

«Батько тоді сам поїхав до Мінська, звідки пригнав МАЗ. Він працює і до сьогодні, до речі, також придбали і нові сівалки. Так і почали активно працювати. З часом ми дійшли до того, що техніка повинна бути сучасною, із правильним обслуговуванням», — каже Євген Вайн.

Ставка на сучасну техніку

Наразі «Відродження» працює з технікою сучасних брендів, якими господар дуже задоволений. На підприємстві усвідомили необхідність такої вартісної техніки понад 10 років тому. І не помилилися, адже з її придбанням результати роботи значно зросли.

Авто

Підприємець віддає перевагу виключно новій техніці, щоб рік-два з нею не було жодних проблем. Такого саме принципу дотримується і у виборі автівки: вона має бути простою та надійною — щоб лише здійснювати планове технічне обслуговування, заливати паливо та їздити.

«Адже на рік я проїжджаю приблизно 40 000 км і повинен бути впевнений, що в машину мінімум перші кілька років або 100 000 км взагалі не треба буде заглядати», — ділиться господар.

З усієї техніки, яка є на ринку, Євген Вайн обирає німецьку, оскільки вважає, що в німців найпрогресивніші технології. І хоча ця техніка має високу вартість, вона, за відгуками бізнесмена, себе виправдовує, бо витримує експлуатацію у важких умовах.

«У пікапі для нас важливіші не розміри вантажної платформи, а саме вантажопідйомність. Це дуже корисна машина. Вона дуже практична, оскільки поєднує функції позашляховика, вантажівки та дозволяє відправитися кудись, як на звичайній машині, — зауважує підприємець. — Тут все ті ж технології, які використовуються у звичайних легковиках і кросоверах. Але Amarok більш утилітарний і простий».

Сільськогосподарська техніка

У роботі сільськогосподарської техніки підприємець широко використовує нові технології. Це обумовлено двома чинниками: ефективністю використання ресурсів та зменшенням впливу людського фактора. Цього року у «Відродженні» запровадили систему автоматичного водіння, поставили RTK-станцію. У комплекті із сівалкою йде iPad із контролем управління систем.

Але з появою таких технологій у господарстві зіткнулися з проблемою пошуку кадрів. Адже на таку вартісну техніку випадкову людину не візьмеш. Тому зараз у господарстві на постійній основі працює до 70 осіб. Фахівці обов’язково проходять стажування та спеціалізоване навчання. Щодо комбайнів у господарстві політика брати їх в оренду. У цьому підприємець вбачає певну вигоду, адже не потрібно значних вкладень і не переймаєшся питанням ремонту. Отже, Євген Вайн має сучасний підхід у господарюванні, завдяки якому підприємству вдається збільшувати врожайність і нарощувати прибутки.

Нагадаємо, що в медіапроєкті «Німецькі технології на полях українських фермерів» ви знайдете унікальні кейси агробізнесу і дізнаєтеся про ефективний досвід підприємництва в сільському господарстві. Зокрема, своїм кейсом про створення господарства «Відродження», його розвиток та використання унікальних технологій для збільшення врожайності поділився і Євген Вайн.

Поділися

День у полі     02 липня 2019 10:36

Як бізнесмен із Криму за чотири роки побудував успішне господарство на Чернігівщині: історія Північ Агро

Анексія Кримського півострова та війна на Донбасі змусили кримчанина Юрія Вилегжаніна кардинально змінити не лише своє життя, а й бізнес. Втративши все, він зміг ухопити удачу за хвіст та за чотири роки побудувати успішне господарство на Чернігівщині.

У рамках спецпроєкту «Німецькі технології на полях українських фермерів» Landlord розповідає непросту історію заснування фермерського господарства на Чернігівщині — «Північ Агро».

Корінний кримчанин Юрій Вилегжанін до анексії півострова мав сімейний бізнес, займаючись вирощуванням та імпортом рису. Зокрема, рис закуповували в Пакистані та В’єтнамі, після чого його переробляли, фасували та під своєю торговою маркою експортували до Білорусі та РФ. В Україні компанія реалізовувала продукцію через мережу супермаркетів. Бізнес розвивався успішно, й пану Вилегжаніну вдалося відкрити ще одне підприємство в Донецьку, яке також займалося фасуванням крупи. Утім, події 2014-го внесли свої корективи. Анексія Криму та початок збройного конфлікту на Донбасі поклали край рентабельності рисової справи.

Читайте: Долаючи систему. Як кримчанин Юрій Вилегжанін створив з нуля господарство без жодних державних дотацій.

Однак без діла Юрій Вилегжанін не залишився. Волею долі, на прохання знайомих допомогти власникам паїв, він орендував 400 га в Чернігівській області — цілинні заплавні землі, які ніколи не оброблялися.

«Перший рік після Криму було тоскно: звик до іншого клімату, іншої природи. Але взяв себе в руки і засіяв 250 га кукурудзи, наступного року почав розвиватися, добирати землю», — розповідає пан Вилегжанін.

Фактично тоді стартував сільськогосподарський проєкт під назвою «Північ Агро». Поступово господарство зросло до 3000 га, а зараз підприємець вже обробляє близько 6000 га угідь і має «по науці» у сівозміні сім культур, основними з яких є пшениця, ячмінь і кукурудза.

Крім того, не забуває Юрій Вилегжанін і про соціальну відповідальність, активно допомагаючи громаді. Так, за підтримки «Північ Агро» у регіоні було встановлено освітлення, відремонтовано дороги, реконструйовано стадіон та відкрито дитячий садок.

Нагадаємо, що у спецпроєкті «Німецькі технології на полях українських фермерів» редакція Landlord на базі п’яти господарств дізналася, як саме німецькі технології допомагають українським фермерам будувати свій успіх.

Поділися
Показати ще