Технології

19 години тому

Канадські фермери впроваджують штучний інтелект через зростання мінімальної зарплати в країні

Сьогодні в Онтаріо мінімальна зарплата становить $14 за годину, при цьому дефіцит робочої сили не зникає. Це призводить до високого попиту в автоматизації сільгоспвиробництва. Фермери готові інвестувати в штучний інтелект, тому в країні впроваджують дослідницькі програми з робототехніки.

Про це повідомляє HortiDaily.

З 1 червня мінімальна заробітна плата в Канаді знову зросла. Сьогодні в Онтаріо $14 за годину – це те, що потрібно мінімально сплатити робітникові. Навіть з вищою зарплатою залишається дефіцит трудових ресурсів. Через це не може стати несподіванкою, що виробники шукають рішення для автоматизації.

Читайте: Якісні препарати, ставка на молодь та приціл на агрохолдинг – як за 6 років розбудували господарство Спрінт К

При цьому існують проблеми: компанії за межами сектора садівництва не завжди мають повну картину того, що їм потрібно шукати при автоматизації у своїй галузі. Щоб подолати цей пробіл, Центр досліджень та інновацій міста Вайнленд створив нове підприємство з автоматизації для надання послуг з інтеграції систем для канадських садівників, що сприятиме підвищенню продуктивності та ефективності операцій.

У науково-дослідному центрі стверджують, що розуміють особливі вимоги виробників. Не дивно, що виробники, які прагнуть знизити свої витрати, серйозно подивилися на свої навантаження та рішення для автоматизації.

«Праця завжди є номером один або номером два серед витрат на виробництво», – говорить Омар Абдельзахер із центру у Вайнленді.

У Канаді існує серйозний ринок для постачальників автоматизації. Проте є й виклики. Команда робототехніки з міста Вайнленд зосередилася на довгостроковій дослідницькій програмі з автоматизації, і, за словами Омара Абдельзахера, виробники з усієї країни зверталися до них, щоб дізнатися про автоматизацію.

«Вони запитували, чи ми знаємо хорошого постачальника, чи працювали ми, чи могли б допомогти з автоматизацією. Ця неймовірна потреба з боку канадських виробників показала, що існує потреба в експертній допомозі – допомагати їм підключатися до сучасних технологій», – розповідає Омар Абдельзахер.

На цей момент канадські виробники часто вдаються до купівлі машин з інших країн і доплачують за судноплавство і митницю, щоб отримати рішення, якому вони можуть довіряти. Завданням для центру у Вайнленді є допомогти цим виробникам знайти місцеві рішення, які є менш дорогими, забезпечують хорошу окупність і більше відповідають їхнім потребам.

Крім надання консультацій, команда також реалізує проекти з автоматизації. Нещодавно центр у Вайнленді запустив свою першу машину, що працює з Онтаріо на базі CMP Automation. Машина упаковує міні-огірки.

Робот-навантажувач може замінити ручну працю, встановлюючи міні-огірки на лотки. Машина була на ринку з початку цього року. Після того, як огірки будуть відсортовані відповідно до специфікацій (діаметр і довжина), система використовує машинне бачення, щоб визначити кривизну кожного огірка і розміщує їх у одному напрямку, тому вони рівномірно розташовані на лотку.

Хоча програма системної інтеграції зосереджена на підключенні виробників до рішень, які швидко розгортаються, у Вайнленді також розробляють деякі довгострокові дослідницькі проекти. Наприклад, в одному проекті нові дослідження фокусуються на автоматизації збирання огірка в теплицях із системою, яка буде містити компонент бачення для визначення огірків – штучний інтелект, щоб вирішити, чи потрібно вже збирати урожай, і руки робота, щоб захопити і зібрати огірки.

Landlord раніше повідомляв про те, що у Східному Китаї запустили агроробота з підтримкою 5G.

Технології

11 липня 2019 14:38

Вертикальні ферми стають трендом у світі: AeroFarms зібрала $100 млн інвестицій на своє розширення

Найбільша вертикальна ферма у світі – компанія AeroFarms – оголосила про те що, вона зібрала $100 млн у серії E на подальше розширення складів для своєї продукції. Подія підкреслює глобальний інтерес до сіті-фермерства.

Про це повідомляє The Financial Times.

Цей раунд збору коштів очолила Ingka Group, материнська компанія Ikea. Серед інших інвесторів названо британські компанії Wheatsheaf та ADM Capital, а також Mission Point Capital, китайські компанії GSR Ventures та AllianceBernstein.

AeroFarms – компанія з Нью-Джерсі, США, з 15-річним досвідом роботи, є лідером серед господарств, де овочі вирощуються без пестицидів, під штучним освітленням і поблизу споживачів.

Основними продуктами компанії є рукола, крес-салат і капуста, що продаються під брендом Dream Greens у роздрібних мережах, включаючи Whole Foods і ShopRite.

«Одним із ключових моментів цього раунду було узгодження з інвесторами розуміння, яким чином нам вдається зростати», – відзначив виконавчий директор AeroFarms Девід Розенберг.

Поряд із замінниками м’яса рослинного походження вертикальне землеробство є частиною сільського господарства та виробництва продуктів харчування, що трансформується технологіями, особливо штучним інтелектом та аналізом даних.

Провідні інвестори технологій та підприємці з Силіконової долини вкладають кошти у вертикальні ферми, включаючи Google GV, Uber, які обидва підтримували компанію Bowery з Нью-Джерсі.

«Внутрішнє землеробство має більш економічний сенс, коли зовнішнє та тепличне господарство є важким або дуже дорогим. Наприклад, на Близькому Сході, де землеробство на відкритому повітрі практично неможливе в пустельній спеці, вертикальні ферми мали б сенс як інвестиції», – говорить Ерік Кобаясі-Соломон, засновник IOI Capital, що інвестує в компанії, які пом’якшують зміни клімату.

За словами засновника IOI Capital, вертикальні ферми є лише частиною рішення для годування світу: вирощені рослини повинні бути різноманітними, оскільки «важко нагодувати світ лише латуком, капустою та руколою».

Landlord раніше повідомляв про те, що протягом наступних 30 років у Туреччині планують збільшити кількість вертикальних теплиць утричі.  

Технології

10 липня 2019 17:01

У Херсонському університеті будують унікальну теплицю. Всіма процесами керуватиме комп’ютер

У Херсонському державному аграрному університеті будують теплицю з повним комп’ютерним керуванням. Запрацює вона вже наступної зими. Мета проекту – створити інноваційний навчальний майданчик для студентів вишу, щоб у майбутньому вони могли працювати з новітньою технікою.

Про це повідомляє SEEDS.

Комп’ютеризована теплиця площею 180 м2 не має аналогів в області. ПК у ній стежитиме за мікрокліматом і станом ґрунту за допомогою датчиків, а також вноситиме воду і поживні речовини безпосередньо до коренів рослин. Людині в «розумній» теплиці залишається тільки поповнювати запаси цих речовин і збирати урожай.

Читайте: Стійкість фермерів до змін клімату: ФАО розпочинає масштабний проект у Пакистані вартістю $47 млн

За словами ректора ХДАУ, професора Юрія Кирилова, запустять теплицю наступної зими і вирощуватимуть у ній різні культури – від томатів до ягід. Завдання проекту – навчити студентів працювати з новою спеціалізованою технікою, щоб не витрачати на це ресурси і час безпосередньо на виробництві.

Агропідприємства Херсонщини, які активно розвивають тепличні господарства, мають пряму зацікавленість у цьому проекті, тому безкоштовно надали університету датчики та інше обладнання для теплиці.

Landlord раніше повідомляв про те, що в Німеччині відкрили нову теплицю, яка працює на геотермальній енергії.

Технології

10 липня 2019 09:54

До початку осінньої посівної фермери отримають препарати нового покоління. В Україні поновлено держреєстрацію ЗЗР

Мінюст зареєстрував наказ МОЗ щодо гігієнічних нормативів та регламентів безпечного застосування засобів захисту рослин. Цей документ завершує процес державних випробувань і дає можливість розпочати держреєстрацію ЗЗР. Офіційний статус отримали нормативи на майже 750 препаратів.

Про це повідомляє на своєму сайті ЄБА.

Оскільки у 2019 р. вчасно не затвердили ці нормативи, то фактично держреєстрацію ЗЗР в Україні було зупинено. Унаслідок цього на період весняної посівної кампанії фермери не отримали доступу до передових засобів для підвищення якості та урожайності культур.

Читайте: Новітні технології: у Німеччині відкрили нову теплицю, яка працює на геотермальній енергії

За інформацією Європейської бізнес-асоціації, 5 липня Мінюст зареєстрував нормативи та регламенти, хоча вони й досі не опубліковані. Реєстрація наказу МОЗ завершує процес державних випробувань та запускає механізм держреєстрації ЗЗР.

Також дозволено держреєстрацію низки засобів нового покоління. Це означає, що до початку осінньої посівної кампанії фермери зможуть їх отримати.

ЄБА висловлює сподівання, що наказ опублікують найближчим часом, і процес з реєстрацією не затягнеться ще довше.

Landlord раніше повідомляв про те, чим загрожує використання нелегальних ЗЗР і як від них вберегтися: в Україні діє проект.

Технології

09 липня 2019 16:45

Зеленський затвердив план дій щодо поліпшення інтернету в селі

Президент України підписав указ про поліпшення доступу до мобільного інтернету на сільських територіях, у невеликих містах і на дорогах. Цим указом затверджено погоджений із регулятором план дій, спрямованих на забезпечення якісного інтернету на території України.

Про це повідомляє Економічна правда.

Як відзначив заступник глави Офісу президента з економічних питань Олексій Гончарук, в Україні є два діапазони частот, які оператори мобільного зв’язку внаслідок певних регуляторних проблем не можуть використовувати.

Читайте: Новітні технології: у Німеччині відкрили нову теплицю, яка працює на геотермальній енергії

Наразі ці проблеми сформульовано, і до кінця року, згідно із указом Президента, планується зробити все необхідне, щоб у селах, невеликих містах і на дорогах значно поліпшився мобільний інтернет.

Як відзначалося, 65% українців сьогодні не мають доступу до 4G. Саме тому Президент готував указ щодо поліпшення доступу до мобільного інтернету в сільській місцевості. Landlord раніше повідомляв про те, в які терміни його зможуть виконати і які підводні камені є на цьому шляху.

Технології

Показати ще