Технології

Технології     16 вересня 2019 16:17

Syngenta презентувала інноваційне рішення для боротьби з каштановою міллю

Компанія Syngenta презентувала інноваційне комплексне рішення для боротьби з каштановою мінуючою міллю в рамках програми TreeCare.

13 вересня 2019 року компанія Syngenta, Управління екології та природних ресурсів КМДА, Школа професійного садівника і Національний ботанічний сад ім. М.М. Гришка НАНУ провели захід для обговорення проблеми захисту каштанів та шляхів її ефективного вирішення.

Програма TreeCare

Експерти Syngenta з Великої Британії та України розказали про процес технології захисту дерев, а також продемонстрували ефективність використання техніки препаратом Revive у Національному ботанічному саду ім. М.М. Гришка, де в травні 2018 р. були проведені демонстраційні досліди з використання технології TreeCare на каштанах. У представників муніципалітетів, Управління екології та природних ресурсів КМДА і засобів масової інформації була чудова можливість оцінити неймовірні результати дії технології за рік після проведення ін’єкцій. Revive – це інсектицид природного походження, який пройшов незалежні випробування щодо ефективності та безпечності для довкілля, здоров’я дерев, корисних комах і людей.

Читайте: Внесення ЗЗР за допомогою дронів: офіційно дозволено лише у Швейцарії

Програма TreeCare – це ініціатива компанії Syngenta, яка спрямована на ревіталізацію соціально-екологічного фону великих міст завдяки новаторському підходу до оздоровлення лісопаркових насаджень і запобігання появі найнебезпечніших шкідників та хвороб, які послаблюють і пригнічують вегетативну систему дерева. Syngenta вже запровадила програму профілактики, захисту і збереження зелених насаджень у таких європейських країнах, як Іспанія, Франція, Велика Британія, Швейцарія, Хорватія, застосовуючи препарат Revive на пальмі, дубі, каштанах, платанах, хвойних та інших видах дерев. Наступного року це ефективне й економічне рішення з’явиться і в Україні.

«Препарат Revive – новий інсектицид, розроблений для тривалого, ефективного та безпечного захисту здоров’я дерев методом мікроін’єкцій. Revive може бути використаний для боротьби з такими поширеними у європейських країнах шкідниками, як-от дубовий похідний шовкопряд, червоний довгоносик-стрибун пальмовий, смарагдовий жук-пильщик. В Україні ми очікуємо реєстрацію препарату для застосування на кінському каштані, що потребує захисту від мінуючої молі (Cameraria ohridella)», – підкреслює Світлана Ромашко, керівник напряму «Професійні рішення» компанії Syngenta в Україні.

Унікальна можливість захисту

Занепокоєння щодо стану каштанів висловлюють муніципальні служби з питань зеленого благоустрою багатьох міст, зокрема Києва, Одеси, Полтави, Харкова, Львова, Черкас. Втрата дерев через шкідників, хвороби й агресивні кліматичні зміни прогресує щосезону.

У місті дерева виконують середовищетвірну функцію: вони захищають нас від шуму, є бар’єром для пилу, покращують мікроклімат, тощо. І перелік корисних рослин за цими функціями доволі довгий. З кожним роком комунальні підприємства з утримання зелених насаджень кожного району столиці висаджують усе більше дерев, у новостворених скверах та оновлених парках. Так, у 2017 році було висаджено 13  997 дерев, у 2018 – 10 470 дерев, у 2019 вже висаджено 7477 дерев

«Мікроін’єкції препаратом Revive дають унікальну можливість захисту гіркокаштана звичайного від мінуючої молі в рамках діючого законодавства України з двох причин: 1) оприскування в населених пунктах не дозволено; 2) єдиний зареєстрований препарат для проведення мікроін’єкцій на цю культуру», – зазначає Андрій Бут, співзасновник Школи професійного садівника, доцент кафедри біології рослин КНУ ім. Т.Г. Шевченка, канд. с.-г. наук.

Самка молі відкладає яйця на верхній частині листової пластинки кінського каштана. Гусениця, що виходить з яйця, проникає під шкірку листка і спершу харчується соком рослини, а пізніше її тканинами, прогризаючи ходи (міни) між верхньою і нижньою оболонками листової пластинки. Гусениця починає плести кокон, розташовуючись у спеціальній камері всередині міни. Коли метелик виходить із лялечки, він продавлює оболонку кокона і розриває шкірку на верхньому боці листка. Каштанова мінуюча міль дає кілька поколінь на рік (в Україні близько 3–4, в країнах Європи – до 5). До кінця літа, при сильному ураженні, каштан може повністю втратити листя, що дуже впливає на життєздатність дерева, спричиняє осіннє цвітіння, розвиток інших інфекцій.

Уражені дерева – це не тільки втрата чималих коштів місцевого бюджету, вкладених у їх закупівлю і висаджування, а й негативний вплив на ландшафтну естетику та екологічний фон міста, існує ризик для громадськості та майна від ослаблених і пошкоджених дерев.

Як саме відбувається обробка об’єкта?

Компанія Syngenta розробила ексклюзивну технологію внесення препарату Tree Micro Injection (Мікроін’єкція Дерева). Останній вводиться безпосередньо у стовбур дерева і транспортується його судинною системою. Така обробка передбачає використання спеціального обладнання для буріння серії невеликих 10-міліметрових отворів у стовбурі, які потім заповнюються речовиною і гігієнічно пломбуються захисними втулками, здатними до біологічного розкладання протягом року.

Біологічна ефективність однієї ін’єкції розрахована на період до 3 років. Дерево, оброблене за цією технологією, не становить загрози здоров’ю міської громади, тварин та інших живих організмів, включаючи тих мікроорганізмів, які живуть на поверхні листя і кори дерева, адже суттєва перевага такої обробки полягає у «прицільному» введенні препарату, що унеможливлює розпилення в навколишнє середовище, витікання препарату з дерева, контактування зі шкірою спеціаліста, який проводить обробку.

«Новий метод обробки, на відміну від попередніх і альтернативних, легко переноситься деревами і забезпечує ефективну профілактику і надійний захист дерев, який не викликає вегетаційних порушень, а навпаки – зміцнює захисний бар’єр рослин проти хвороб, не завдає шкоди для навколишнього середовища і здоров’я населення», – коментує Саймон Ватсон, менеджер з розвитку бізнесу напряму «Професійні рішення» компанії Syngenta в регіоні Європа, Африка, Близький Схід.

Компанія Syngenta буде співпрацювати з партнерами, які отримають дозвіл, необхідне обладнання і препарат для проведення ін’єкцій. Вартість одноразової обробки буде включати в себе використання спеціально сертифікованого обладнання, навчання і сертифікацію спеціалістів, котрі проводитимуть обробки, та сам препарат. Обробка буде здійснюватися тільки тими спеціалістами, які пройшли відповідне навчання по роботі з обладнанням і отримали сертифікацію від компанії Syngenta.

Надійний догляд за деревами критично необхідний, адже вони виконують важливу роль в урбаністичному просторі й довкіллі:

 • покращують естетику і привабливість міського середовища;
 • допомагають регулювати мікроклімат місцевості, перехоплювати вітри і контролювати температуру;
 • зменшують забруднення повітря і рівень шуму, виконують роль пиловловлювачів;
 • підвищують якість життя мешканців міста.

Експерти зазначають, що результати використання Revive були помітні вже у перший рік обробки, а цього року результат виявився навіть кращим – здорове, зелене листя каштанів, що суттєво контрастує з необробленими, пошкодженими деревами, листя яких уже в липні місяці почало набувати коричневого кольору, а на сьогодні їх взагалі майже не залишилось на дереві.

«Ми переконані, що українські міста зацікавляться технологією мікроін’єкцій і матимуть можливість якісно захистити каштани в Україні. Ми також розглядаємо можливість розширення реєстрації на препарат для захисту таких важливих в нашій країні дерев, як платани та хвойні, котрі також страждають від дії шкідників», – розповідає Світлана Ромашко.

Комплексна пропозиція TreeCare від компанії Syngenta має низку переваг:

 • одноразова обробка, що гарантує спокій і впевненість у результаті;
 • надійний захист на 3 роки;
 • економія ресурсів – менше часу і зусиль потрібно на підтримку здоров’я дерев;
 • цільове лікування – точкова мікроін’єкція, що не становить загрози здоров’ю людей, тваринам та довкіллю;
 • залучення сертифікованого спеціаліста для проведення обробки;
 • економія коштів – фінансово вигідне рішення для органів влади щодо управління бюджетом і планування захисту дерев у майбутньому.

У 2018–2019 рр. були проведені необхідні тести і заміри показників ефективності та безпечності препарату Revive разом із Інститутом захисту рослин НААН України і Національним медичним університетом ім. О.О. Богомольця в Україні, в рамках процесу реєстрації. Вже з 2020 року технологія буде доступною для комерційного продажу в нашій країні.

Команда фахівців підрозділу «Професійні рішення» компанії Syngenta впевнена, що ця ініціатива допоможе досягнути максимально стійких результатів у догляді за деревами та захисті зелених насаджень в Україні.

Landlord раніше повідомляв про те, що Syngenta придбала провайдера аграрних сервісів – Cropio.

Поділися

Технології     16 вересня 2019 15:42

Сімейна пасіка в Канаді: сучасний цех та виробництво лікарських засобів ФОТО

Під час участі в Apimondia 2019 українські бджолярі знайомилися з досвідом канадських колег. З цією метою вони відвідали стаціонарну пасіку на 70 вуликів, яку тримає сім’я фермерів за 70 км від Монреаля. Невелике господарство має сучасне обладнання і реалізує продукцію у власному магазині.

Про це повідомляє на своїй сторінці у Фейсбук Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва.

Сім’я фермерів Sandra Gareau та Martina Blais, що живе за 70 км від Монреаля, займається ягідництвом, тваринництвом, а також тримає невелику стаціонарну пасіку на 70 вуликів. Тут виробляють мед з різнотрав’я, а ще – ріпаковий, люцерновий та лохиновий. Бджоли задіяні в запиленні лохини, що сприяє високому урожаю ягід.

Читайте: Насіннєвий завод Україна: мрія, яка стала реальністю

У господарстві збудовано невеликий сучасний цех з відкачування меду. На фермі виготовляють лікарські засоби та креми на основі бджолопродуктів. Усю свою продукцію господарі реалізують через власний магазин поблизу свого будинку.

Landlord раніше повідомляв про те, як працюють канадські пасічники: бджолоферма виробляє 680 т меду в сезон.

Поділися

Технології     16 вересня 2019 09:29

Внесення ЗЗР за допомогою дронів: офіційно дозволено лише у Швейцарії

Швейцарія – єдина країна в Європі, де отримано офіційний дозвіл на застосування дронів для внесення засобів захисту рослин. Аби прийняти це рішення, знадобилося два роки злагодженої роботи 5 федеральних відомств.

Про це повідомляє EastFruit.

До цього часу у Швейцарії для обприскування полів використовували гелікоптери. Перевага застосування дронів полягає в тому, що вони літають на меншій висоті, ніж гелікоптери, що зумовлює менший ризик зносу потоком повітря частини робочої рідини і потрапляння засобу на сусідні, нецільові ділянки.

Читайте: Глобальний ринок: чому падають ціни на зернові

Заявку на дозвіл застосування дронів для внесення ЗЗР у Швейцарії подала компанія Agrofly. Попри очевидні переваги  безпілотників у цій сфері, проект викликав низку заперечень у держчиновників із Федеральної служби охорони середовища (BAFU) і Федеральної служби цивільної авіації (BAZL).

Особливості застосування дронів у сільському господарстві

 • Управління частково автоматизовано і ведеться віддалено, не піддаючи оператора ризику.
 • Висота польоту підтримується автоматично, що забезпечує більшу точність обробки. (Для точного застосування дрони повинні літати по заданому маршруту з максимальним допустимим відхиленням від курсу 50 см.)
 • Дрони повинні відповідати вимогам, висунутим службою цивільної авіації. Для кожного типу дронів встановлений максимально допустимий знос крапель робочої рідини, щоб мінімізувати негативний вплив на навколишнє середовище.
 • У перспективі, як і звичайні машини для застосування ЗЗР, кожні три роки дрони повинні будуть проходити техогляд.

Landlord раніше повідомляв про те, які безпілотники найчастіше використовують агрохолдинги в Україні.

Поділися

Технології     14 вересня 2019 11:37

Лендлорду на замітку: швидкісний оптичний інтернет для ведення бізнесу

Усе більше фермерських господарств відчувають потребу у швидкісному інтернеті, адже доступ до всесвітньої мережі є одним із ключових факторів розвитку. Часто агрокомпаніям потрібно не лише підключення, а окремий захищений канал передачі даних, можливості збереження інформації в хмарному сховищі.

У західних країнах для цього навіть є окремий термін – Internet of Food and Farm (Інтернет виробництва харчових продуктів). Завдяки надійному інтернет-з’єднанню українські господарства мають можливість впровадження цифрових програм та модернізації виробничого процесу із залученням додаткового обладнання, що керується онлайн. Саме тому українські фермери все частіше підключаються до оптичного інтернету.

Для чого саме використовують фермери високошвидкісні лінії оптичного інтернету?

Один з прикладів його використання – застосування системи «розумне поле», що впроваджується зараз багатьма агрогосподарствами. Саме для цього одному з великих фермерських господарств, з банком земель у Черкаській, Сумській областях, був потрібен високошвидкісний оптичний інтернет.

Проте не просто підключення, а окремий захищений канал передачі даних з мінімальними затримками, який забезпечує передачу великих потоків відео, відзнятого з квадрокоптера, дані про стан посівів. Ще одна з вимог – збереження отриманої інформації в хмарному сховищі, що пришвидшує обробку й унеможливлює її втрату. Все це дозволяє агрокомпаніям миттєво реагувати і впливати на будь-які процеси, поліпшувати якість і обсяги врожаю.

Читайте: 17 тис. грн або 5 років в’язниці: у ВР планують посилити відповідальність за отруєння бджіл

Разом із цим, усі переваги цифрового бізнесу відчутні повною мірою, коли з’єднання високошвидкісне (від 100 Мбіт/с до 1 Гбіт/с), безперебійне і захищене. Тому бажано надавати перевагу фіксованому доступу – мобільний інтернет ще довгі роки не зможе забезпечити таку швидкість підключення, особливо за межами великих міст. Найкращий варіант – це оптичне підключення. Лише широкосмуговий оптичний інтернет гарантує надійний і швидкий інтернет для ведення бізнесу. І є оптимальним варіантом за співвідношенням ціни та якості.

Варто наголосити, що постачальник інтернет-сервісів для агробізнесу повинен мати велику експертизу та надійну мережу, адже підключення фермерського господарства – це не просте підключення споживацького роутера в будинку, а комплексний проект. Насамперед варто поцікавитися, наскільки оперативно провайдер готовий розробити і реалізувати проект саме для вашого господарства з урахуванням кількості точок підключення, місця їх розташування.

Укртелеком системно розвиває цифрову інфраструктуру та покриває всі регіони країни мережею оптичного інтернету, що забезпечує готові магістралі та швидкість підключення там, куди не заходять інші провайдери. Щороку компанія прокладає понад 3 тис. км оптики. З майже 2,3 тис. населених пунктів, де Укртелеком надає послуги доступу до мережі інтернет, понад 1,5 тис. – це села. Компанія модернізує мережу там, де вона вже присутня, і будує нову, де її немає зовсім. Оператор активно співпрацює з фермерськими господарствами задля задоволення їх потреб у доступі до всесвітньої мережі.

Landlord раніше повідомляв про те, що президент України підписав указ про поліпшення доступу до мобільного інтернету на сільських територіях, у невеликих містах і на дорогах. Цим указом затверджено погоджений із регулятором план дій, спрямованих на забезпечення якісного інтернету на території України.

Поділися

Технології     09 вересня 2019 12:18

Не кусючі бджоли: пасічник з Волині виводить нові породи комах ВІДЕО

Пасічник Микола Гінайло винайшов спосіб, як відкачувати мед і не страждати від укусів бджіл. Крім того, бджоляр виводить нові, неагресивні породи бджіл.

Про це повідомляє gazeta.ua.

Чорна німецька – одна із найспокійніших порід бджіл, яку вивів пасічник із Волині Микола Гінайло. Він займається розведенням бджіл уже 12 років і, окрім власного господарства, працює також на пасіках Шацького національного парку.

Читайте: Півень Моріс виграв суд. 150 тисяч французів підписали петицію на його підтримку

Микола Гінайло виводить нові породи методом схрещування. Тож нині на своїй пасіці має кілька порід бджіл. Також бджоляр має свої секрети, як уникнути укусів комах. Зокрема, коли доводиться працювати з вуликом, спочатку застосовує спеціальний пристрій – димар. Тоді бджоли не жалять.

Окрім меду, Микола Гінайло також збирає прополіс.

Landlord раніше повідомляв, що Землі загрожує повне зникнення бджіл до 2119 року. Дослідники встановили, що загальна популяція всіх комах на планеті зменшується щороку на 2,5%.

Поділися
Показати ще