Новини / День у полі / Рослинництво     13 жовтня 2022 12:25

Менше соняшнику, більше ріпаку та сої: що і скільки сіятимуть у 2023 році


В Україні розпочалася посівна озимих культур сезону 2023 року.

У посівній озимих культур 2023 року змінилися пріоритети: частково зменшується виробництво експортноорієнтованих культур.

Про це розповіли у Насіннєвій Асоціації України.

“Залишаться такими ж або зростуть площі під ріпаком, соєю, гречкою, житом. Це — нішеві культури, їх вистачає на внутрішньому ринку (де на них теж є високий запит), але вони мають і експортний потенціал. Також можуть зрости площі посівів під цукровим буряком і картоплею”, — констатували у Насіннєвій Асоціації.

Аграрії також збільшують площі під ріпаком. Тенденцію фіксують на Кіровоградщині, Вінниччині, Хмельниччині та Тернопільщині. Тобто, аграрії обирають менші ризики при збиранні майбутнього врожаю. Насіння для посівної достатньо.

Площі під соєю залишаються незмінно великими через те, що вона відносно легка у вирощуванні, чудова попередниця та наступниця для більшості популярних зернових в Україні, вимагає менших затрат на сушіння, легко зберігається й транспортується. Крім цього соя експортоорієнтована культура. Аграрії мають намір у 2023 засіяти соєю щонайменше 1,2 млн га.

Скорочувати будуть площі під соняшником і кукурудзою. Замість них сіятимуть нішеві, або розширюватимуть площі тих, які вже були в господарстві й мають попит на ринку. Зокрема, під цукровим буряком площі планується збільшити на 10-20 тисяч га.

Вирощуватимуть в сезоні 2023 і жито, оскільки мораторій на експорт був знятий. В Асоціації припускають, що культуру будуть сіяти, швидше за все на тій же площі, що й цьогоріч — 62, 7 тис. га, переважно це територія Полісся.

Нагадаємо, посівна озимих має негативний характер порівняно з минулим сезоном. Міністерство аграрної політики та продовольства України прогнозує, що цієї осені українські сільгосптоваровиробники скоротять посівні площі зернових майже на третину проти показників минулого року.

Читайте також: Ситуація близька до катастрофи: у ІМК та Harveast Holding оцінили стан українського АПК

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також