Новини / День у полі     10 вересня 2019 17:04

12 т зернових за годину: особливості насіннєвого заводу Україна

У складі експедиції до господарства «Україна», розташованого в Тернопільській області в селі Скорики, журналісти Landlord разом з іншими аграріями завітав до найбільшого насіннєвого заводу України, на якому була проведена цікава презентація та надані фахові консультації фахівців компаній «Ерідон», «Україна», «Лімагрейн».

Найперше гостям були представлені ділянки супереліти, які призначені для розмноження гібридів, – адже саме з «Україною» група «Ерідон» побудувала співпрацю в насіннєвому напрямі та розміщує тут замовлення на насіння різних культур.

Нордіка

На охайних і компактно оформлених демоділянких, на яких прикріплені інформаційні дошки з «картою» для кожного сорту, фахівці «Ерідон» провели вичерпну консультацію. Найбільшу увагу аграріїв прикувала ділянка із сортом пшениці Нордіка від компанії «Лімагрейн». Цей вид пшениці характеризується чудовою адаптацією до особливостей Західного регіону України, стійкий до несприятливих умов зимівлі, формує крупне зерно з якісними показниками, які відповідають хлібопекарській пшениці 2–3-го класу та має потенціал врожайності 12 т/га. Єдиним недоліком Нордіки, за словами фахівця «Ерідону», залишається підвищений рівень захисту, затрати на який, зрештою, повністю компенсуються високою врожайністю та стійкістю до кліматичних негараздів.

Супереліта сої

Не меншу увагу приділили й ділянці з розмноження супереліти сої, яка цього року займає 50 га. Як пояснив засновник господарства «Україна» Олег Крижовачук, усе отримане насіння буде викуплене постачальником, але господарство має 1600 га сої, 75% якої піде на насіннєвий матеріал.

Насіннєвий завод

Логічним продовженням стало знайомство з новеньким насіннєвим заводом, на якому відбувається очищення, протруювання і доведення до товарної кондиції насіння. Продуктивність заводу становить 12 т/год для зернових і 8 т/год для зернобобових.

Читайте: Як учитель побудував Україну: неймовірна історія Олега Крижовачука

Завод оснащений обладнанням Westrup (Данія), AIS SATAKE (Японія), Niklas (Німеччина), Perry of Oakley Ltd (Велика Британія) та Simatek (Данія). Але, як зазначили гіди, унікальним є саме компонування всіх камер та вузлів, розроблене та реалізоване командою господарства.

Олег Крижовачук розповів:

«Коли приїхали головні інженери компаній, які постачали нам обладнання з Данії, Німеччини, Великої Британії, вони були вражені розумом хлопців, які так скомпонували насіннєвий завод. Я не боюся це говорити: в Україні такого насіннєвого заводу поки ні в кого нема. Насіння такої якості в Україні ніхто, крім нас, поки ще не може забезпечити».

Landlord раніше представляв майстер-клас від компанії «Ерідон» та господарства «Україна», в якому провідні агрокомпанії діляться секретами того, як будується успіх.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також