Фінанси

24 години тому

Nestle повністю викупила виробника соусів Торчин

На сьогодні частка швейцарської компанії Nestle у ПрАТ «Волиньхолдинг», яке випускає продукцію під торговою маркою «Торчин», склала 100%.

Компанія Nestle докупила 9,5% акцій ПрАТ «Волиньхолдинг» ставши єдиним власником потужного виробника соусів, кетчупів, майонезів та приправ, пише  БізнесЦензор.

Підприємство «Волиньхолдинг» вирішило продати останній пакет акцій, яким володіло, своєму ж акціонеру, що вже мав контроль над підприємством. До групи Nestle «Волиньхолдинг» приєднався ще в 2003 році.

Читайте: 10% акцій за $12 млн: ключове підприємство МХП виставлено на продаж

Nestle в Україні має три виробничі майданчики (у Харкові, Львові та в селі Торчин на Волині, яке й дало назву торговій марці соусів та приправ). Також в Україні розташований один з п’яти сервісних центрів компанії в світі – Nestle Business Service (NBS Lviv).

Як писав раніше LandLord, у минулому році Nestle запланувала модернізацію «Мівіни» у Харкові за 0,7 млрд грн.

Фінанси

17 квітня 2019 15:07

Як отримати компенсацію вартості будівництва елеваторів: покрокова інструкція

У 2019 році аграрії мають можливість безповоротно отримати від держави компенсацію 30% вартості будівництва та реконструкції підприємств зі зберігання і переробки зерна, в тому числі й обладнання. Заявки можна подавати до 5 травня, до 5 вересня та до 5 грудня.

Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Держпрограма часткового відшкодування агровиробникам вартості будівництва та реконструкції підприємств зі зберігання і переробки зерна передбачає надання фермерам компенсації 30% вартості об’єкта, зокрема вартості обладнання на безповоротній основі, тричі на рік.

Читайте: Кількість весняних опадів найменша за останні 15 років. Як позначиться це на врожайності зернових

Щоб отримати кошти, агропідприємці мають:

  • завершити у 2019 р. етап будівництва та реконструкції об’єкта;
  • подати повідомлення про намір отримати часткове відшкодування вартості будівництва та реконструкції об’єктів зі зберігання та переробки зерна до 1 квітня, до 1 серпня та до 1 листопада 2019 р.;
  • заповнити заявку та підготувати документи, з переліком яких можна ознайомитися на спеціальному сайті Мінагрополітики, який присвячено дотаціям;
  • подати (в паперовому вигляді!) до 5 травня, до 5 вересня, до 5 грудня комісії Мінагрополітики заявку та документи.

Кошти Уряд перерахує на рахунок, відкритий у банку.

Як повідомляв Landlord, у 2019 р. агровиробникам дозволено купувати вагони-зерновози із можливістю отримувати за них 25% компенсації з держбюджету. При цьому обов’язковою умовою є застосування вагонів для перевезення лише власного зерна, здавати їх в оренду одержувачі компенсації не можуть.

Фінанси

16 квітня 2019 17:13

Кредит-Союз видав аграрну розписку на рекордну суму – 991 тис. грн

Черкаська кредитна спілка «Кредит-Союз» наприкінці березня в черговий раз надала фінансування за аграрною розпискою фермеру-зерновиробнику. Загальна сума за розпискою, із заставою майбутнього урожаю пшениці, становить 991 тис. грн.

Аграрні розписки – це універсальний інструмент, який може допомогти фермерам та кредиторам розвивати довгострокову співпрацю. Розписки прості у використанні та доступні для підприємств із різних сегментів агроринку. Навіть найменші фермерські господарства можуть отримати доступ до додаткових фінансових ресурсів та відкривати нові можливості для розвитку. Щодо кредиторів, то за допомогою інструменту, вони можуть залучати нових клієнтів та працювати у нових секторах. Наприклад, віднедавна кредитні спілки успішно фінансують через аграрні розписки невеликих сільгоспвиробників, для яких це серйозна можливість розширити власну справу та вийти на вищий рівень господарювання.

Можливості 

Кредитна спілка «Кредит-Союз» (Черкаси) активно кредитує виробників сільськогосподарської продукції в Черкаській області. Спілка має широку мережу філій у районах області, що дозволяє їй бути максимально близько до дрібних фермерів.

26 березня 2019 року кредитна спілка вже не вперше надала фінансування за аграрною розпискою фермеру-зерновиробнику. Загальна сума за розпискою, із заставою майбутнього урожаю пшениці 3-го класу, складає 991 тис. грн. Наразі це рекордна сума серед тих кредитних спілок, які вже скористались інструментом аграрних розписок.

Читайте: Що чекає на фермерів у разі невиконання аграрних розписок

Варто зауважити, що для КС «Кредит-Союз» – це не спонтанний крок, а продумана стратегія поширення власних фінансових послуг для агровиробників Черкаської області. У спілці одразу вирішують комплекс завдань: підвищення кваліфікації персоналу, навчання фермерів фінансової грамотності, впровадження нових програм оцінки кредитних ризиків та інше.

Зокрема, протягом лютого цього року 30 фермерів – членів кредитної спілки пройшли навчання на тему «Управління фінансами сільськогосподарських підприємств», яке проводили експерти проекту IFC «Аграрні розписки в Україні», а завдяки проекту USAID «Кредитування сільськогосподарських виробників» (КЕП) працівники спілки долучилися до навчальної програми, метою якої є посилення операційної діяльності кредитних спілок та розширення їхніх кредитних портфелів у сфері сільського господарства.

Залучення європейських і американських експертів-волонтерів та використання їхнього досвіду в рамках Проекту КЕП дозволяє спілкам збільшити обсяги агрокредитування та підвищити його ефективність. Таким чином, фермерські господарства отримують можливість рости і розвиватися разом зі своєю кредитною спілкою. Європейські та американські експерти проводять для кредитних спілок навчальні сесії з питань стратегічного планування, внутрішньої політики, оцінки ризиків, маркетингу та роботи з ланцюжками доданої вартості.

Досвід

Саме на одному з тренінгів директор Золотоніської філії КС «Кредит-союз» Марина Гай вперше почула про аграрні розписки. Згодом КС вже сама почала пропонувати своїм членам скористатися цим фінансовим інструментом. «Люди просто побоюються через необізнаність: дехто думає, що кредит надається під заставу землі. Тому доводиться пояснювати – особисто і через публікації в районній газеті», – розповідає директор філії. «Труднощі виникають лише під час пошуку нотаріуса, в Черкаській області є 6 акредитованих нотаріусів, а реально беруться оформлювати двоє-троє, тож часом доводиться їздити за сотню кілометрів до нотаріуса. Звичайно, під час підготовки виникали певні питання, проте оформлення зовсім нескладне, якщо ретельно розібратися», – зауважує Марина Гай.

Золотоніський фермер Володимир Молодик познайомився з аграрними розписками на семінарі у Черкасах, куди його запросили представники КС «Кредит-союз». Раніше аграрій брав кредит на меншу суму, адже не було достатньої застави. Фермер задоволений, що отримав можливість збільшити фінансування: «Завдяки аграрним розпискам не було проблем із заставою. Розписка оформлена на урожай пшениці, а кошти підуть на міндобрива, засоби захисту, паливо. Я кредитуюся і в банках, проте зі спілкою простіше з заставою – тут реально підходять до позичальника, а в банках у заставу хочуть нерухомість… Під час підготовки документів для аграрних розписок, важливо, щоб земельні ділянки були оформлені належним чином». Володимир Молодик планує і в майбутньому працювати з кредитної спілкою та використовувати можливості аграрних розписок.

Кредитна спілка «Кредит-Союз» уже багато років стабільно надає якісні послуги, користується довірою сільськогосподарських виробників та розширює свою діяльність. А сьогодні, саме завдяки використанню таких нових фінансових інструментів, як аграрні розписки, КС може зробити більше для своїх членів, відкрити нові можливості та вирішити проблему доступу невеликих фермерів до кредитних ресурсів. Такий досвід варто переймати іншим!

Використання аграрних розписок кредитними спілками стало можливим завдяки тісній співпраці проекту IFC «Аграрні розписки в Україні», проекту USAID «Кредитування сільськогосподарських виробників», Всеукраїнської асоціації кредитних спілок (ВАКС) та Національної асоціації кредитних спілок України (НАКСУ) з державним регулятором кредитних спілок – Національною комісією, що здійснює регулювання у сфері ринків фінансових послуг.

Landlord раніше повідомляв про те, що 2018 рік став першим роком роботи аграрних розписок на всій території України, які дали можливість 669 фермерам отримати фінансування під заставу майбутнього врожаю.

Фінанси

16 квітня 2019 15:18

Бахматюк жорстко наїхав на Гонтарєву, назвавши її катом української економіки

Масове закриття комерційних банків, що стало результатом політики екс-глави Національного банку України Валерія Гонтаревої, виявилося найбільшою помилкою в економічній політиці держави і завдало значної шкоди економіці країни.

Про це Олег Бахматюк розповів у програмі «Гордон».

«Я вважаю, що оцінку банкопаду скоро дадуть. Думаю, це найбезглуздіша річ, яка була зроблена в економічному плані на території України. Як би це не називали – чищенням, очищенням – мене ніхто не переконає. Адже якщо хірург відрізає палець, коли в організмі гангрена, він рятує організм. Якщо ж він відрізає руки, ноги, вуха і залишає якийсь обрубок, то це не очищення, це робить неможливим подальше життя», – пояснив Олег Бахматюк.

На думку власника «Укрлендфармінгу», тільки суперкритичні чинники могли б виправдати такі дії НБУ, але їх не було.

«Я вважаю, що невиправдано ввести, наприклад, 300 млрд грн і повертати 1%. Я вважаю, що невиправдано знищити 40% ВВП, коли можна було обмежиться 12%. Тільки потрібно було ніжніше це робити», – відзначив Олег Бахматюк.

Нагадаємо, що у 2014–2015 рр. неплатоспроможними були визнані більш 90 українських банків. Зокрема, в результаті дій НБУ закрилися два банки, які належали Олегу Бахматюку, – «Ві Ей Бі» і «Фінансова ініціатива». Бізнесмен стверджує, що підстав для визнання їх неплатоспроможними не було.

Як повідомляв Landlord, Олег Бахматюк заявив, що продовжує боротися за свій банк «Фінансова ініціатива», оскаржуючи в судах рішення НБУ про його ліквідацію. Бізнесмен стверджує, що діє заради справедливості, оскільки НБУ довів «Фінансову ініціативу» до банкрутства навмисне.

Фінанси

16 квітня 2019 13:53

В Укрлендфармінгу за два роки зарплата працівників зросла майже вдвічі

Група компаній «Укрлендфармінг» підняла зарплати своїм працівникам на 90% за два роки. Середня зарплата в агрохолдингу становить 11 тис. грн у місяць, а механізатор одержує не менше 30 тис. грн.

Про це Олег Бахматюк розповів у програмі «Гордон».

«Ми за останні два роки підняли зарплату на 90%. Для мене як керівника це сьогодні найбільший виклик. У місяць ми платимо 250 млн грн зарплати, 3 млрд на рік», – говорить Олег Бахматюк.

ЧитайтеСекрет Румунії: зростання виробництва зернових при статичних площах посівів

За словами власника «Укрлендфармінгу», його компанії раніше відчули на собі наслідки трудової міграції:

«Ми втратили багато водіїв, які поїхали в Прибалтику та Польщу. Європа розсмакували наших людей, адже у них є рівень освіти, вони працьовиті й законослухняні, мають стійкі моральні та сімейні цінності, так чому б їх не адаптувати», – прокоментував бізнесмен.

Landlord раніше повідомляв про те, що зарплата аграріїв зросла за рік на 24%.

Фінанси

Показати ще