Капітал танцює під дудку таланту
20 років Вілії: Бізнес у ритмі фанк від Євгена Дудки та його родини

«Капітал танцює під дудуку таланту» – це назва одніє відомої бізнес-книги. І саме вона найбільше підходить до історії групи компаній «Вілія», якій виповнилося рівно 20 років. Це справжній бізнес в ритмі фанк, адже засновник та генеральний директор групи Євген Дудка сьогодні асоціюється з усім, що є сучасного та ефективного в аграрному секторі України. Рівно два десятиріччя Євген Степанович, який тоді досить успішно займатся трейдингом зерна, наважився створити аграрну компанію повного циклу «Волинь-Зерно-Продукт», яка перетворилась на ГК «Вілія», і не прогадав. Хоча такі слова, як «наважився» чи «прогадав», — зовсім не про нього. Бо пан Євген прораховує не один, а всі десять кроків наперед, примудряючись при цьому лишатися щирою та по-доброму емоційною людиною.

До речі, назва утворена з імен дітей засновника – Віталія та Лілії. Вони, разом з його дружиною Іриною, працюють у «Вілія» і, можливо, родинна атмосфера компанії стала одніє з запорук великого успіху.

 

Дружня родина Вілії

Не дивно, що ювілейний День поля відвідало не менше ніж 2000 гостей з усіх куточків України, а саме дійство відбувалося на території міжнародного аеропорту Луцька. Взагалі, складно відразу пригадати День поля, який можна порівняти з ним за масштабом. Такі відомі у агросфері керівники, як Міхаель Хорш, Євген Осипов, Сергій Кролевець та інші знайшли час і завітали до свого давнього знайомого, не приховуючи, що по-справжньому у захваті від дяльності компанії і ставляться до її керівника з великою повагою.

А поважати Євгена Дудку є за що. Усі, кому бодай одного разу пощастило з ним зустрітися, помічають, що він в особистому спілкуванні виявляється відкритою та щирою людиною. Ось і посеред виру свята він встигав з усіма привітатися, обнятися, зробити селфі та перекинутися жартами і при цьому укласти десяток-другий взаємовигідних домовленостей.

Це вже далеко не перша і не друга зустріч Landlord з власником «Вілії». Минулого року, наприклад, ми приїжджали, щоб поспілкуватися з жіночою частиною родини — дружиною Іриною та донькою Лілією – і зрозуміли, що це дружна сім’я, кожен член якої є непересічною особистістю. Те саме можна сказати і про весь колектив «Волинь-Зерно-Продукт», що нараховує понад 1100 кваліфікованих і небайдужих до спільної справи людей.20 років вдосконалення

У чому ж полягає секрет бізнесу компанії, створеної родиною Дудок 20 років тому? Річ у тім, що їм вдалося розірвати традиційне замкнене коло і побудувати вертикально-інтегровану компанію, поєднавши всі ланки ланцюга бізнес-процесів – від постачання засобів для виробництва на фермерське господарство до виробництва сільськогосподарської продукції та трейдингу. Лідерські якості Євгена – енергійність та вміння вести за собою людей у поєднанні з організаціним талантом і призвели да такого результату.

Звісно, можна відзначити і найпередовіші технології, сучасну техніку, дієву оптимізацію робочих процесів, що об’єднуються з бездоганною організацію праці та ефективною системою мотивації колективу.

Скажімо, у ГК «Вілія» існує така приємна для кожного найманого працівника практика, як виплата тринадцятої зарплати. Як каже керівник, він привчає людей до того, аби вони рахували свій дохід не за місяць, а за рік. До речі, на честь 20-річчя компанії працівникам виплатили ще й чотирнадцяту зарплату.Справжнє лідерство

Але не тільки за щедрість і честність у справах поважають Дудку і партнери, і, власне, підлеглі. Перебуваючи у музичному шалі на концерті зіркової групи The Hardkiss, неможливо було не звернути увагу на те, як по-товариському та демократично він спілкується з підлеглими, знаходячи час підбадьорити та привітати кожного. Можливо, ми і досі не можемо позбутися стереотипу про те, що власник бізнесу має бути на недосяжній висоті для колективу. Проте приклад «Вілії» доводить, що це не так.

Що ми побажали ювілярам? Адже традиційні привітання навіть близько не відображають масштабності тих процесів, якими невтомно з незмінною усмішкою на устах у ритмі фанк оперує Євген Дудка зі своєю командою.

Тому ми, по-перше, побажали здійснення подальших амбітних планів, і не маємо сумнівів, що за якийсь час ГК «Вілія» нас здивує ще більше.

А по-друге, щоб цим позитивним прикладом надихалося якомога більше представників українського агробізнесу.

Шануймося, бо ми того варті, як то кажуть…Що кажуть люди

Міхаель Хорш, засновник та керівник HORSCH Maschinen GmbH:

— Для мене дуже велика честь бути присутнім тут, і я у захваті від історії розвитку компанії «Вілія» впродовж останніх 20 років. Такі позитивні приклади нечасто можна побачити, і це стосується не лише України, але й цілого світу. Я знаю багатьох успішних фермерів, компанія демонструє просто надзвичайні результати. Я гордий тим, наскільки розвинулася у плані аграрних технологій Україна, тому історія розвитку «Вілії» — це знак, що агробізнес у вашій країні буде стрімко розвиватися і надалі.

Євген Осипов, генеральний директор компанії «Кернел»:

— Дуже приємно побувати на такому масштабному святі, організованому на честь ювілею однієї з найкращих аграрних компаній України — «Волинь-Зерно-Продукт». Мене просто вражає її керівник Євген Дудка. У нього все дуже добре виходить, і він надзвичайно активно та ефективно розвиває власний бізнес,  рухається у правильному напрямку, створює якісну інфраструктуру. Та показує усьому ринку, як потрібно розвиватися.

Дмитро Кобзаренко, в.о. генерального директора «Заводу Кобзаренка»:

— Це клієнт, який завжди точно знає, чого саме він хоче. Так, ми пропонували Евгену Дудці свої бункери-перевантажувачі, він усе порахував і замовив оптимальну, виходячи з його потреб, лінійку техніки для логістики зерна. Усе точно розраховано до дрібниць та підходить для виконання широкого спектру завдань. Взагалі він дуже приємний та цікавий клієнт, який активно використовує якісну вітчизняну техніку. Нещодавно замовив у нас бочки та цікавиться іншими новинками. Хочу побажати всій команді компанії «Вілія» подальших успіхів та здійснення усіх планів і мрій.

Іван Терещенко, комерційний директор компанії «RAGT Semences Україна»:

— Для нас велика честь бути запрошеними на це грандіозне свято, яке організував наш стабільний надійний партнер Євген Дудка. Це дуже гарна та порядна людина і наш товариш. Я навіть не можу назвати цей захід просто Днем поля — це справжня зустріч партнерів та друзів. Із компанією «Вілія» ми працюємо вже багато років, це одне з найбільших агропідприємств Західної України і, мабуть, найбільш технологічне. Ми співпрацюємо з «Вілією» по пшениці, і нам дуже приємно, що в тому числі завдяки результатам цієї компанії наш сорт Реформ, який є №1 в Європі, є водночас і сортом пшениці №1 у Західній Україні. Його врожайність на полях «Волинь-Зерно-Продукт» перебуває в межах 10–12 т/га. І ми надзвичайно цінуємо наші щирі дружні стосунки з паном Євгеном та його командою.

Юрій Демцюра, власник «Агрофірми «Хліб України»:

— Ми приїхали в гості до нашого давнього і щирого друга. Товаришуємо вже 25 років. Мені приємно, що свого часу ми посприяли розвитку рослинницького бізнесу в «Вілії», оскільки 22 роки тому Євген регулярно до нас приїздив та вивчав цей напрям. І зараз він вже набагато нас обігнав! Бо рухається в агробізнесі, немовби на «Феррарі», відкриваючи нові горизонти та випереджаючи своїх колег. Ми просто пишаємося дружбою з ним і дуже його любимо. Це щира гостинна людина, яка вміє не лише працювати, але й організувати таке чудове масштабне свято. Тільки він може зробити таке дійство!

Володимир Яренчук, власник ФГ «Перлина Турії»:

— Мені дуже цікаво ознайомитися з досвідом компанії «Волинь-Зерно-Продукт», і хочу відзначити невсипущу енергію її керівника. Хотів би багато чого запозичити до власного господарства і зробити так само. Адже таке вдосконалення виробництва тягне за собою підвищення його рентабельності, у тому числі появу нових робочих місць, зростання доходів людей, збільшення виплат на соціальну сферу — тобто всім від цього добре! І Євген Степанович великий молодець, тож хочу побажати йому всіх благ та успіхів у всьому!

Федір Турченюк, фермер:

— Я співпрацюю з компанією «Вілія» вже впродовж 15 років. Це наші дуже гарні партнери, на яких завжди можна покластися. У нас не було жодних непорозумінь. Так, колись град побив рослини на моїх полях, і «Вілія» зглянулася на моє становище, за що я щиро вдячний. До Євгена Дудки можна зателефонувати в разі потреби буквально посеред ночі, і він обов’язково відповість. Я не хочу шукати інших партнерів — мені комфортно працювати саме з «Вілією».