Рослинництво

1 годину тому

Кернел збільшив продажі соняшникової олії на 40%

За період із січня до березня 2019 року заводи Кернел переробили 908,16 тис. т насіння соняшнику, що на 7% більше, ніж за відповідний період минулого року. Це дозволило компанії збільшити продажі олії на 40%.

Про це повідомляє АПК-Информ.

Згідно з офіційним звітом компанії, у III кварталі 2019 фінансового року (січень – березень) Кернел реалізував:

  • 389,6 тис. т соняшникової олії (на 40% більше, ніж у січні – березні 2018 р.),
  • 2,116 млн т зерна (майже вдвічі більше).

Читайте: Кернел кинув виклик УЗ щодо конкуренції агроперевезень. Мірошниченко розкритикував Укрзалізницю

Повідомляється, що загалом за 9 місяців поточного ФР переробка олійних підприємствами Кернел була на 1,5% нижчою, ніж у попередньому році, і становила 2,27 млн ​​т. Однак компанія змогла збільшити реалізацію кінцевого продукту майже на 18% – до 1,17 млн т.

Landlord раніше повідомляв про те, що Кернел планує наростити виробництво кошерної олії на 57%.

Рослинництво

20 години тому

Укрлендфармінг планує завершити посівну ярих до 7 травня

Станом на 9 квітня «Укрлендфармінг» тільки-но розпочав посівну, оскільки основні ярі культури (зокрема, соняшник, кукурудза і соя) вимагають прогрівання грунту на глибину посіву до температури понад 8 градусів. Це є проблематичним для нинішньої весни.

Про хід посівної у групі компаній повідомляє прес-служба «Укрлендфармінг». Агрохолдинг, який є одним з найбільших у Європі,  має в своєму розпорядженні достатньо коштів для проведення весняної посівної ранніх ярих культур.

«Добрива Група «Укрлендфармінг» закупила восени, вони в достатній кількості. Насіння поставляються відповідно до графіка. Практично 70% від закуплених знаходяться вже в регіональних підрозділах, а насіння власного виробництва ми допрацьовуємо на насіннєвому заводі Групи. Вони будуть повністю поставлені в регіони до 15 квітня. Паливо купуємо в плановому режимі і вже закупили 65% від необхідного на перше півріччя обсягу », – йдеться в повідомленні.

В агрохолдингу підкреслили, що його технічні можливості дозволяють оперативно впорається з посівною кампанією і завершити сівбу до 5-7 травня поточного року.

Читайте: В Укрлендфармінгу за два роки зарплата працівників зросла майже вдвічі

У прес-службі відзначили, що посівна кампанія для «Укрлендфармінг» в 2019 році подорожчає, в основному за рахунок придбання високопродуктивного насіння передових виробників – «Сингента», «Кортева», «Монсанто», «Лімагрейн» та інших, а також за рахунок переходу на засоби захисту рослин від мультинаціональних виробників – до 65% від потреби.

Посіви озимих культур, за даними агрохолдингу, перезимували добре, завдяки сніжному покриву. Втрати всього 3-4%, прогнози на врожай добрі.

Довідково: «Укрлендфармінг» є найпотужнішим в Україні вертикально інтегрованим аграрним холдингом, який керує найбільшим в країні і восьмим у світі банком родючого чорнозему загальною площею 570 тис. га. Агрохолдинг експортує свою продукцію в 40 країн світу і є одним з найбільших платників податків України.

Як повідомляв раніше LandLord, Укрлендфармінг інвестує 400 тис. грн у розвиток культури на селі.

Рослинництво

18 квітня 2019 11:24

Урожай зернових в Україні складе 65 млн т. Експорт – 46 млн т

Такі прогнози озвучив Сергій Феофілов, генеральний директор «УкрАгроКонсалт». За його словами, найближчим часом слід очікувати підвищення інвестиційної привабливості агросектору України.

Про тенденції розвитку аграрного сектору України та світу Сергій Феофілов розповів, виступаючи на 16-й міжнародній конференції «Зерно Причорномор’я». Він підкреслив, що міжнародні експерти та фінансові інституції теж оптимістичні в своїх прогнозах щодо розвитку України та зростання її валового продукту. Прогноз «УкрАгроКонсалт» на урожай: 65 млн т, на експорт – 45-46 млн т.

– Ці амбіційні плани з виробництва основані на високій конкурентоспроможності зерна та олійних культур з України. Вірогідне значне підвищення інвестиційної привабливості аграрного сектору України. Швидше за все, це відбудеться наприкінці 2019 року або на початку 2020 року, – прогнозує гендиректор «УкрАгроКонсалт».

Читайте: Кількість весняних опадів найменша за останні 15 років. Як позначиться це на врожайності зернових

Разом із тим, він говорить про ризики та виклики для виробників агропродукції у світі. Один із ризиків – політична нестабільність. Проте експерт вважає, що для України цей ризик є короткостроковими, більшу роль відіграють економічні ризики. Передусім, пов’язані з розвитком глобальної економіки.

– Уповільнення росту глобальної економіки – головний виклик для аграрного сектору, – підкреслює Сергій Феофілов.

Він розповів про сценарії адаптації для виробників та експортерів. Політичне регулювання ринку, на думку експерта, є дуже суперечливим.

Тому на перший план виходять економічні важелі. Сергій Феофілов зупинився на застосуванні нових інструментів сільгоспвиробниками, а саме – спеціалізації на окремих культурах, які зумовлюють розвиток агросектору країни. Наприклад, в Україні найбільшими темпами зростають врожаї та експорт кукурудзи, у Бразилії – сої, у Росії – пшениці.

Як раніше повідомляв LandLord, у 2018 році в Україні зафіксовано рекордний урожай зернових – 70,1 млн тонн.

Рослинництво

18 квітня 2019 09:23

Українські аграрії розпочали сівбу сої

Станом на 17 квітня вже засіяно 31 тис. га площі або 2% до прогнозу.

Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики, а також розповідає про посівну кампанію інших культур.

Так, ранніми ярими зерновими та зернобобовими культурами засіяно 2,1 млн га або 91% прогнозованої площі. Зокрема, близька до завершення сівба ячменю (94% прогнозованих площ), пшениці (90% площ). Гороху та овса засіяно понад 80% площ.

Читайте: Експорт української сої у лютому скоротився на третину

Як писав раніше LandLord, Мінагрополітики на оновленому порталі запустило сервіс «Поле онлайн», який дозволяє довідатися про хід посівної кампанії не лише в розрізі основних культур, а й в розрізі областей.

Рослинництво

17 квітня 2019 09:30

В Україну завезли 3 тис. тонн румунських добрив

В Україну вперше ввозитимуть румунські добрива – постачання організував кооператив «Пуск». На початку тижня у порт Миколаїв доправили з Румунії 3 тис. тонн карбаміду.

Про це повідомляє на своєму сайті Всеукраїнська аграрна рада.

Румунія має сертифікат EUR.1,  який підтверджує статус походження добрива. Завдяки цьому спрощується процедура розмитнення вантажу та дотримуються встановлені терміни постачання товару.

Читайте: Посівна соняшника — 2019: терміни, мінеральні добрива та технологічні заходи

«Це перший досвід співпраці з Румунією, однак він виявився доволі успішним», – відзначає керівник кооперативу «Пуск» Олександр Буюклі.

Наступну партію румунських добрив планують завезти на початку травня.

Landlord раніше повідомляв про те, що в Україні за 10 років удвічі збільшили використання добрив.

Рослинництво

Показати ще