Рослинництво

9 години тому

На сьогодні у США зійшло лише 71% сої. Стан посівів – найгірший за 27 років ФОТО

Близько 89% кукурудзи та 71% соєвих бобів зійшло в американських господарствах до 23 червня. При цьому добрий стан посівів сої відзначено лише в 54% випадків, що є найнижчим початковим рейтингом для цієї культури з 1992 року.

Про це повідомляє на своїй сторінці у Twitter відомий американський оглядач агроринку Карен Браун.

За даними USDA/NASS, 54% ​​посівів сої перебуває в доброму стані на 23 червня. Для порівняння: середній показник за 5 років для цієї дати становить 70%. Таким чином, у нинішньому сезоні зафіксовано найнижчий початковий рейтинг для соєвих бобів, починаючи з 1992 р., коли він дорівнював 51%.

Читайте: Таємниці часникового бізнесу: як і за скільки часу можна досягти рентабельності

Карен Браун продовжує публікувати порівняльні фото, відзначаючи, що в штатах Айова та Іллінойс, де сою вдалося посіяти найраніше з усіх регіонів, за станом культур господарства все ще далекі від результатів минулого року.

Оцінка середнього значення 8 досліджуваних полів становить, за підрахунками Карен, 3,5 із 5, а потенціал урожайності – 3,25 із 5 балів. Аналітик відзначає велику різницю в стадіях зростання, особливо порівняно з минулим роком.


«Поле Канзасу, на жаль, знову під водою», – пише Карен Браун.

Landlord раніше повідомляв про те, що поля у США перетворилися на ставки. Великі території залишилися незасіяними.

Рослинництво

24 червня 2019 15:26

На Миколаївщині зібрали 380 т зерна. Урожайність на 20% вища, ніж торік

Фермери Миколаївщини, які найпершими в Україні розпочали кампанію зі збирання зернових, станом на 24 червня вже намолотили 380 т зерна. Середня урожайність ранніх зернових та зернобобових становить 34 ц/га, тоді як у відповідний період 2018-го цей показник дорівнював 28,2 ц/га.

Про це повідомляє прес-служба Миколаївської ОДА.

Департамент агропромислового розвитку Миколаївської ОДА інформує, що в кампанію зі збирання зернових залучено всі райони області. Найвищу урожайність зернових – 41,7 ц/га – зафіксовано у Кривоозерському районі.

Читайте: 5 років тюрми за 15 тис. грн: очаківського чиновника посадили за хабар від фермера

Ріпак у господарствах Миколаївщини зібрано на площі 0,8 тис. га – 1,1 тис. т. Урожайність становить 14,3 ц/га. Звільнені площі готують для посіву озимих культур під урожай наступного року.

Landlord раніше повідомляв про те, що перші гектари озимого ячменю обмолотили 11 червня в господарствах ТОВ «СП «ПАЕК» у Миколаївському районі.

Рослинництво

24 червня 2019 11:21

В Україні покотилася ціна на кавуни: за вихідні подешевшали вдвічі

Для фермерів Херсонщини став шоком обвал ціни на кавуни, який відбувся за вихідні. Сьогодні трейдери пропонують за купівлю цієї продукції з поля не більше 5,5 грн/кг, хоча господарства розпочинали продажі з 10–12 грн/кг.

Про це повідомляє Інфо-Шувар.

Аналітики зафіксували також зниження ціни на кавуни вдвічі в Західній Україні: на гуртовому ринку у Львові сьогодні ця продукція продається по 9,0–10,0 грн/кг.

Читайте: Поля у США перетворилися на ставки. Великі території залишилися незасіяними

Як відзначають експерти, минулого року площі під кавуном у міні-теплицях суттєво зросли, і наприкінці червня херсонські фермери були змушені продавати свій урожай за ціною 1,2–1,5 грн/кг. Цього року пропозиція раннього кавуна в півтора разу менша – через скорочення посівів у господарствах Півдня.

Landlord раніше повідомляв про те, що назву херсонського кавуна в рамках системи географічної ідентифікації асоціації з ЄС хочуть запатентувати. У такий спосіб українські виробники планують виділити вітчизняний товар.

Рослинництво

24 червня 2019 09:06

Поля у США перетворилися на ставки. Великі території залишилися незасіяними ФОТО

В американському штаті Іллінойс через складні погодні умови багато полів лишилися незасіяними. Посеред більшості сільськогосподарських угідь утворилися великі ставки. Сходження посівів кукурудзи та сої також було незадовільним – спостерігаються значні втрати.

Про це повідомляє на своїй сторінці у Twitter відомий американський оглядач агроринку Карен Браун.

Значна кількість фермерських ділянок в Іллінойсі й досі залишаються вкриті водою внаслідок сильних опадів; на багатьох площах і досі неможливо проводити посівну.

«Посеред більшості полів утворилися великі ставки», – пише Карен Браун.

Читайте: Посуха і спека в Україні поставили під загрозу урожай овочів

На частині сільгосптериторій вдалося посадити кукурудзу та сою, проте, за словами Карен Браун, сходження було «досить поганим», «багато сумарних втрат».

«Ці культури в багатьох місцях відстають на 1,5+ місяці. Це буде найбільшою перешкодою», – пише Карен.

Невтомна оглядачка об’їхала багато регіонів і мала можливість порівняти стан посівів у різних штатах. Наступну світлину зроблено також у штаті Іллінойс, Карен пише, що це найкраще поле в регіоні, проте таке явище дуже рідкісне.

Landlord раніше повідомляв про те, що посівна сої у США проходить з величезними труднощами. Якщо минулого року культуру було засіяно ще наприкінці квітня, то цьогоріч через сильні опади американські фермери не змогли засіяти поля досі.

Рослинництво

22 червня 2019 09:08

Посуха і спека в Україні поставили під загрозу урожай овочів

Рекордно висока температура повітря, зокрема і в нічний час, а також двотижнева відсутність опадів у північних і центральних регіонах України призводять до проблем із розвитком овочевих культур. Фермери відзначають: якщо такі умови протримаються ще тиждень, то втрати врожаю неминучі.

Про це повідомляє EastFruit.

У Київській, Житомирській, Чернігівській, Сумській, Черкаській та Полтавській областях, на які припадає значна частина виробництва картоплі, буряку, капусти і моркви, вже більше двох тижнів немає опадів. При цьому температури повітря б’ють історичні рекорди.

Читайте: Ми або поборемо контрабанду, або замінимо Івана: підсумки першої зустрічі Зеленського з бізнесом

На найближчий тиждень опадів у цих регіонах синоптики не обіцяють. Такі умови можуть суттєво погіршити стан рослин і навіть призвести до часткової втрати врожаю. Вирощування овочів у господарствах цих регіонів здійснюється без поливу, тож протидіяти зневодненню ґрунту, на жаль, практично неможливо.

Експерти зазначають, що умови для вирощування картоплі, моркви, капусти й буряку цього року далекі від ідеальних. Надлишкові опади і холодна погода наприкінці квітня – на початку травня затримали посів та посадку. Тепер посуха і спека перешкоджають розвитку рослин.

За оцінками аналітиків, господарства України у 2019 році значно збільшили площі під овочами, тож експерти прогнозували ймовірність перевиробництва в цьому сегменті. Але нинішні погодні умови можуть внести свої корективи.

Landlord раніше повідомляв про те, як аномальна спека в Україні вплине на врожай зернових. 

Рослинництво

Показати ще