Трейдинг

17 квітня 2019 10:40

АЧС може знищити 200 млн свиней у Китаї. Пекін розмірковує про імпорт свинини зі США

Пекін, ймовірно, скасує заборону на американську птицю в рамках торговельної угоди і може придбати більше свинини зі США для заповнення дефіциту м’яса, спричиненого АЧС. Проте для цього є перешкода: у Китаї заборонено рактопамін, який використовують у 1/2 стада свиней США.

Про це повідомляє Reuters.

США та Китай намагаються укласти угоду про припинення багатомісячної торгової війни. У ході переговорів Вашингтон звернувся до Пекіна з проханням скасувати заборону на застосування препарату рактопамін, який частина виробників США використовують для збільшення росту свиней, а також для домашньої птиці.

Читайте: Циклон Ідай знищив у Мозамбіку 168 тис. га сільськогосподарських культур

Однак джерела повідомляють, що китайська сторона не погодилися зі зняттям обмеження на рактопамін, навіть якщо Пекін прийме рішення збільшити імпорт свинини зі США.

Китай планує нарощувати імпорт свинини, оскільки на внутрішньому ринку утворився значний дефіцит, викликаний величезними втратами в китайському стаді свиней унаслідок АЧС.

За даними Rabobank, в господарствах Китаю близько 200 млн свиней можуть бути вилучені або померти від АЧС, оскільки хвороба поширюється на всю країну. Це призведе до зменшення у 2019 р. виробництва свинини в країні на 30%.

Аналітики прогнозують, що Китай імпортуватиме близько 6 млн т свинини у 2020 р., після втрат у китайських стадах. Обсяги свинини зі США залежатимуть від торговельної угоди.

«Я думаю, що Китай зробить все можливе, щоб полегшити імпорт білка», – заявив Боб Браун, незалежний аналітик ринку тваринництва США.
«Це така гігантська річ», – сказав він про АЧС .

Проте чиновники з USTR вважають, що Китай не відмовиться від заборони на рактопамін, хоча торговельні переговори тривають. Китайська влада заблокувала використання рактопаміну у тваринництві у 2002 р. з огляду на те, що він може викликати проблеми зі здоров’ям у людей. Європейський Союз також забороняє рактопамін, хоча США та інші країни вважають, що це безпечно.

Landlord раніше повідомляв про те, що АЧС географічно охопила весь Китай.

Трейдинг

17 квітня 2019 08:26

Експорт цукру з України скорочується: за березень – мінус 12%

У березні 2018–2019 маркетингового року Україна експортувала 30,2 тис. т цукру, що на 12% менше ніж у лютому.

Про це повідомляє Укрцукор.

Загалом за перші 7 місяців поточного маркетингового року українські аграрії поставили на зовнішній ринок 304,6 тис. т цукру. Порівняно з аналогічним періодом 2017–2018 МР, експорт скоротився на 10%.

Читайте: Кейс: Як досягти рентабельності у виробництві черешні – З га теплиць із розсувним дахом

У березні найбільше цукру з України відвантажено до Азербайджану (17%), Таджикистану (14%) та Узбекистану (13%). Значні обсяги також експортовано до Ізраїлю (12%) та Казахстану (11%).

НАЦУ «Укрцукор» прогнозує, що посівні площі цукрового буряку в Україні цього року становитимуть 220–230 тис. га. На 15 квітня цією культурою в господарствах країни засіяли 189 тис. га.

Landlord раніше повідомляв про те, що через скорочення посівних площ, відведених під цукрові буряки, цього року та в найближчі сезони Україна ризикує втратити ринки збуту цукру.

Трейдинг

10 квітня 2019 14:59

Україна почала імпортувати білоруську картоплю. Ціна – 7 грн/кг

Пропозиція української картоплі зменшується, тож починаючи з кінця березня вона почала суттєво зростати в ціні. Це зумовило збільшення імпортних поставок, зокрема картоплі білоруського виробництва, причому імпортована картопля коштує дешевше – у середньому на 1 грн/кг.

Про це повідомляє Інфо-Шувар.

Сьогодні вартість картоплі в Україні – найвища за останні 10 років і майже вдвічі вища, ніж на початку квітня 2017 року. Українські виробники зараз пропонують картоплю за ціною 7–8 грн/кг (минулого року в цей період – 4–4,2 грн/кг).

Читайте: У світі зростає попит на картоплю. Найбільший споживач – Азія, найбільший переробник – Бельгія

Зростання ціни і скорочення пропозиції картоплі від місцевих фермерів привернуло увагу імпортерів. Минулі роки Україна ввозила картоплю з ЄС, але в поточному сезоні європейські ціни на цю продукцію втричі перевищують українські, що пов’язано з неврожаєм картоплі в Європі. Тому імпортери почали завозити картоплю з Білорусі.

Білоруську картоплю пропонують на ринку за ціною 7–7,5 грн/кг.

Також зараз на український ринок надходять партії ранньої картоплі з Єгипту і насіннєвої – з Нідерландів.

Landlord раніше повідомляв про те, що в Україну надійшли перші партії ранньої картоплі з Єгипту. Продається вона втричі дорожче, ніж українська врожаю 2018 р., – за ціною 35–40 грн/кг.

Трейдинг

09 квітня 2019 17:21

Експорт української сої у лютому скоротився на третину

У лютому 2019 року обсяги експорту сої з України зменшилися на одну третю порівняно із січнем і майже на 40% порівняно з показником за лютий минулого року. Основними імпортерами української сої у сезоні 2018–2019 рр. стали Туреччина та Білорусь.

Про це повідомляє АПК-Информ.

За першу половину сезону 2018–2019 рр. Україна відвантажила на зовнішні ринки 1,22 млн т сої, що становить 53% від прогнозу і на 39% менше, ніж за відповідний період минулого сезону.

Читайте: Хто сьогодні у світі має найбільші запаси сої – Карен Браун

Експерти передбачають, що в цьому сезоні Україна експортує 2,3 млн т соєвих бобів, що стане найнижчим показником за останні 5 сезонів.

Понад 70% української сої з початку поточного сезону поставлено на ринки Туреччини та Білорусі.

Landlord раніше повідомляв про те, що у 2018 році Україна експортувала рекордну кількість соєвої олії (215 тис. т).

Трейдинг

09 квітня 2019 10:46

Агропросперіс увійшов до Міжнародної асоціації торгівлі зерном і кормами

«Агропросперіс» приєднався до Міжнародної асоціації торгівлі зерном і кормами (GAFTA), до якої входить понад 1800 компаній із 95 країн світу.

Членство в асоціації відкриває доступ до великої мережі учасників агроринку, а також до сервісів у сфері міжнародної торгівлі, таких як стандартні форми контрактів, з використанням яких відбувається 80% торгівлі зерном і кормами у світі; допомога під час розгляду спорів; участь у Системі торгової безпеки (GTAS); консультації та навчання.

Читайте: АЧС географічно охопила весь Китай – Карен Браун

Група компаній «Агропросперіс» виробляє та експортує понад 3 млн т зернових і олійних культур у більш ніж 30 країн світу. Приєднання до GAFTA у компанії розцінюють як визнання бізнес-практик «Агропросперіс» на світовому рівні.

«Членство в професійній організації зі 140-річною історією, яка об’єднує ключових гравців глобального ринку агропродукції, відкриє для нашого бізнесу нові можливості на міжнародній арені і зміцнить позиції зерна, вирощеного в Україні як компаніями Групи, так і нашими партнерами – малими і середніми національними агровиробниками», – відзначив Ігор Осьмачко, генеральний директор Групи компаній «Агропросперіс».

Landlord раніше повідомляв про те, що «Агропросперіс» кредитуватиме українських фермерів. Для цього банк отримав 5 млн євро.

 

 

Трейдинг

Показати ще