Трейдинг

13 червня 2019 16:09

Український агроекспорт: найбільшим споживачем серед країн є Індія

Серед континентів лідирує Європа – дані за 2018 рік представлені  у 3-му виданні експортного портфоліо аграрного сектору України.

Оновлене третє видання портфоліо представило Мінагрополітики на своїй сторінці у Фейсбук.

«Документ містить актуалізовану статистику щодо аграрної торгівлі, динаміку розвитку українського експорту, перелік товарної номенклатури та важливі контакти галузевих об’єднань», – прокоментувала в. о. Міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева.

Експортне портфоліо викладене англійською мовою та містить цікаві дані та інфографіку щодо агроекспорту в цілому,  так і по окремих видах продукції.

Так, за 2018 рік сільськогосподарська продукція склала 39% усього експорту України.

Читайте: Китай готовий спростити вимоги для українського експорту ячменю

Експорт оцінювався у доларах. Головні імпотери української агропродукції представлені у інфографіці на мапі.

  • Індія є лідером, обсяг імпорту з України оцінюється у $1856 млн.
  • На другому місці Китай з обсягом імпорті у $1171 млн.
  • На третьому  – Нідерланди, які імпортували агропродукції з України на суму $1158 млн.

У цілому серед регіонів світу найбільше української сільгосппрдукції споживає Європа – 37% від усього українського імпорту, на суму $6882 млн.

За посиланням можна завантажити портфоліо та ознайомитися з експортом по групах товарів та їхніми найбільшими споживачами.

Як повідомляв раніше LandLord, агроекспорт в Україні зріс на 18,6% за перші чотири місяці 2019 року.

Трейдинг

12 червня 2019 14:22

Експорт ріпаку з України: USDA прогнозує зростання до 3,5 млн т

USDA прогнозує, що у 2019–2020 МР (вересень-серпень) експорт ріпаку з України зросте до 3,5 млн т, що на 1 млн т більше, ніж у попередньому маркетинговому році.

Про це повідомляє БізнесЦензор.

Міністерство сільського господарства США (USDA) опублікувало червневий звіт, згідно з яким прогноз експорту всіх олійних знижений порівняно з травневими розрахунками на 10 тис. т – до 5,55 млн т, прогноз переробки олійних – також зменшено на 10 тис. т, до 16,7 млн ​​т.

Читайте: Поля у США ще й досі очікують на висаджування сої: вражаючий контраст на фото Карен Браун

Прогноз експорту олії з України також незначно (на 2 тис. т) знижено порівняно з оцінками, здійсненими у травні, – до 6,1 млн т.

Landlord раніше повідомляв про те, що USDA прогнозує рекордний урожай пшениці в Україні – 29 млн тонн.

Трейдинг

12 червня 2019 09:48

Експорт цукру з України у травні зріс на 30%

У травні  2018–2019 МР аграрії України відвантажили на зовнішній ринок 41,3 тис. т цукру. Порівняно з квітнем обсяги експорту зросли  на 30%. Майже третину поставок (29%) здійснено в Азербайджан.

Про це повідомляє Укрцукор.

Також до основних споживачів українського цукру належать Туреччина і Таджикистану: у ці країни у травні експортовано відповідно 17 і 16% загального обсягу.

Читайте: Хто поїде в Монреаль на АPIMONDIA 2019: оголошено конкурс для пасічників

Проте якщо розглядати експорт цукру з України загалом від початку 2018–2019 МР (378,2 тис. т – від вересня 2018 р. до травня 2019 р.), то слід відзначити зменшення обсягів поставок на 13% порівняно з відповідним періодом 2017–2018 МР.

Landlord раніше повідомляв про те, що в Україні прогнозують найнижчий обсяг виробництва цукру за останні 7 років.

Трейдинг

11 червня 2019 15:36

Хто поїде в Монреаль на АPIMONDIA 2019: оголошено конкурс для пасічників

Українських бджолярів закликають взяти участь у Національному конкурсному відборі для представлення своєї продукції на конгресі з бджільництва APIMONDIA 2019, який проходитиме в Монреалі (Канада) 8–12 вересня 2019 року.

Про це повідомляє UkraineFood.org.

Організаційний комітет Національного українського стенду на APIMONDIA 2019 оголосив Національний конкурс для відбору кращих зразків українського меду, щоб представити їх під час конгресу з бджільництва і показати якість, можливості та потенціал вітчизняної медової галузі.

Читайте: Зупинити екозагрозу: 5 способів зменшити залежність від пластику

В Українській асоціації експортерів та переробників меду (UAHEP) розповіли, що конкурс буде проводитися для кожного виду меду окремо (акація, липа, гречка, соняшник та ін.) – залежно від того, скільки окремих видів меду нададуть бджолярі.

Landlord раніше повідомляв про те, що українських агропідприємців – переробників фруктів, овочів та м’яса, виробників молочної продукції та випічки або іншої конкурентної харчової продукції – запрошують взяти участь у Торговій місії до Грузії, яка пройде 10–12 вересня 2019 року в м. Тбілісі.

Трейдинг

11 червня 2019 07:58

У травні Україна імпортувала рекордну кількість яблук – 7 тис. т

У травні імпорт яблук в Україну зріс у 7 разів порівняно з квітнем. Обсяги поставок становили 7 тис. т, тоді як загалом за весь сезон українські трейдери ввезли 10,2 тис. т яблука. Таким чином, понад дві третини обсягу імпортовано саме за останній весняний місяць.

Про це повідомляє Інфо-Шувар.

Аналітики відзначають, що імпорт яблук в Україну зріс унаслідок скорочення запасів у вітчизняних сховищах та зменшення пропозиції якісної продукції українського виробництва.

Читайте: У Житомирі за 10 млн євро зведуть найбільший завод з переробки відходів

Основна маса фермерів не покладалися на якісне зберігання яблук у цьому сезоні, з огляду на їх прискорене дозрівання, і не дуже сподівалися на подорожчання продукції навесні. Тому більшу частину врожаю українського яблука було реалізовано ще до лютого.

Тож у квітні українські трейдери почали ввозити яблуко з Польщі, а ціна на яблука почала рости вгору. Найбільше підскочила ціна у травні. Тенденцію зупинило насичення на ринку ягід: зі зростанням поставок ягід вартість яблук знизилася.

Landlord раніше повідомляв про те, з ким кооперуватися садівникам: спростування міфу щодо вигідності переробки яблук.

Трейдинг

Показати ще