Новини / День у полі     02 липня 2019 10:36

Як бізнесмен із Криму за чотири роки побудував успішне господарство на Чернігівщині: історія Північ Агро

Анексія Кримського півострова та війна на Донбасі змусили кримчанина Юрія Вилегжаніна кардинально змінити не лише своє життя, а й бізнес. Втративши все, він зміг ухопити удачу за хвіст та за чотири роки побудувати успішне господарство на Чернігівщині.

У рамках спецпроєкту «Німецькі технології на полях українських фермерів» Landlord розповідає непросту історію заснування фермерського господарства на Чернігівщині — «Північ Агро».

Корінний кримчанин Юрій Вилегжанін до анексії півострова мав сімейний бізнес, займаючись вирощуванням та імпортом рису. Зокрема, рис закуповували в Пакистані та В’єтнамі, після чого його переробляли, фасували та під своєю торговою маркою експортували до Білорусі та РФ. В Україні компанія реалізовувала продукцію через мережу супермаркетів. Бізнес розвивався успішно, й пану Вилегжаніну вдалося відкрити ще одне підприємство в Донецьку, яке також займалося фасуванням крупи. Утім, події 2014-го внесли свої корективи. Анексія Криму та початок збройного конфлікту на Донбасі поклали край рентабельності рисової справи.

Читайте: Долаючи систему. Як кримчанин Юрій Вилегжанін створив з нуля господарство без жодних державних дотацій.

Однак без діла Юрій Вилегжанін не залишився. Волею долі, на прохання знайомих допомогти власникам паїв, він орендував 400 га в Чернігівській області — цілинні заплавні землі, які ніколи не оброблялися.

«Перший рік після Криму було тоскно: звик до іншого клімату, іншої природи. Але взяв себе в руки і засіяв 250 га кукурудзи, наступного року почав розвиватися, добирати землю», — розповідає пан Вилегжанін.

Фактично тоді стартував сільськогосподарський проєкт під назвою «Північ Агро». Поступово господарство зросло до 3000 га, а зараз підприємець вже обробляє близько 6000 га угідь і має «по науці» у сівозміні сім культур, основними з яких є пшениця, ячмінь і кукурудза.

Крім того, не забуває Юрій Вилегжанін і про соціальну відповідальність, активно допомагаючи громаді. Так, за підтримки «Північ Агро» у регіоні було встановлено освітлення, відремонтовано дороги, реконструйовано стадіон та відкрито дитячий садок.

Нагадаємо, що у спецпроєкті «Німецькі технології на полях українських фермерів» редакція Landlord на базі п’яти господарств дізналася, як саме німецькі технології допомагають українським фермерам будувати свій успіх.

Читайте також