Новини / День у полі     02 липня 2019 10:36

Як бізнесмен із Криму за чотири роки побудував успішне господарство на Чернігівщині: історія Північ Агро

Анексія Кримського півострова та війна на Донбасі змусили кримчанина Юрія Вилегжаніна кардинально змінити не лише своє життя, а й бізнес. Втративши все, він зміг ухопити удачу за хвіст та за чотири роки побудувати успішне господарство на Чернігівщині.

У рамках спецпроєкту «Німецькі технології на полях українських фермерів» Landlord розповідає непросту історію заснування фермерського господарства на Чернігівщині — «Північ Агро».

Корінний кримчанин Юрій Вилегжанін до анексії півострова мав сімейний бізнес, займаючись вирощуванням та імпортом рису. Зокрема, рис закуповували в Пакистані та В’єтнамі, після чого його переробляли, фасували та під своєю торговою маркою експортували до Білорусі та РФ. В Україні компанія реалізовувала продукцію через мережу супермаркетів. Бізнес розвивався успішно, й пану Вилегжаніну вдалося відкрити ще одне підприємство в Донецьку, яке також займалося фасуванням крупи. Утім, події 2014-го внесли свої корективи. Анексія Криму та початок збройного конфлікту на Донбасі поклали край рентабельності рисової справи.

Читайте: Долаючи систему. Як кримчанин Юрій Вилегжанін створив з нуля господарство без жодних державних дотацій.

Однак без діла Юрій Вилегжанін не залишився. Волею долі, на прохання знайомих допомогти власникам паїв, він орендував 400 га в Чернігівській області — цілинні заплавні землі, які ніколи не оброблялися.

«Перший рік після Криму було тоскно: звик до іншого клімату, іншої природи. Але взяв себе в руки і засіяв 250 га кукурудзи, наступного року почав розвиватися, добирати землю», — розповідає пан Вилегжанін.

Фактично тоді стартував сільськогосподарський проєкт під назвою «Північ Агро». Поступово господарство зросло до 3000 га, а зараз підприємець вже обробляє близько 6000 га угідь і має «по науці» у сівозміні сім культур, основними з яких є пшениця, ячмінь і кукурудза.

Крім того, не забуває Юрій Вилегжанін і про соціальну відповідальність, активно допомагаючи громаді. Так, за підтримки «Північ Агро» у регіоні було встановлено освітлення, відремонтовано дороги, реконструйовано стадіон та відкрито дитячий садок.

Нагадаємо, що у спецпроєкті «Німецькі технології на полях українських фермерів» редакція Landlord на базі п’яти господарств дізналася, як саме німецькі технології допомагають українським фермерам будувати свій успіх.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також