Новини / День у полі / Овочівництво / Рослинництво     07 жовтня 2022 12:18

У Канаді виростили один з найстаріших сортів картоплі в світі


Картопля сорту “Озетте” відома уже понад 200 років

Канадський фермер Джейкоб Бітон зібрав перший урожай картоплі сорту “Озетте”, який вирощувався корінними народами 200 років тому.

Про це повідомляє CBC News.

Бітон розповів, що “Озетте” – один із найстаріших сортів картоплі, відомий людству. Його садили і збирали корінні жителі прибережних районів сучасної канадської провінції Британська Колумбія. Фермер отримав насіння картоплі Ozette від Canadian Potato Genetic Resources, лабораторії у Фредеріктоні, керованої Agriculture and Agri-Food Canada, у рамках проєкту продовольчого суверенітету корінного населення.

Коментуючи заяву фермера, представники громадської організації Slow Food Seattle розповіли, що справді картопля Озетт вирощувалась і використовувалася народом Мака в північно-західній частині сусіднього американського штату Вашингтон протягом приблизно 200 років після того, як її, ймовірно, привезли з Південної Америки іспанські поселенці.

Картопля “Озетте” має чудовий смак, який характеризують як “землистий і горіховий”. Сприятливий для її вирощування клімат і порівняно невеликі затрати створюють подальші умови для того, щоб малі корінні громади північної Америки відновили свою продовольчу незалежність.

Нагадаємо, пандемія коронавірусу фактично паралізувала картопляну галузь у світовому масштабі, що стало однією із найбільших економічних проблем, які у продовольчій галузі внаслідок карантинних заходів. Наразі можна відзначити прагнення урядових та приватних структур мінімізувати збитки для компаній, що вирощують, продають та переробляють картоплю.

Водночас деякі українські аграрії висловлюють думку, що вирощування селери може принести фермерам значно більше прибутку, аніж вирощування картоплі.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також