Новини / День у полі     30 жовтня 2019 13:26

Глибоке рихлення та вертикальний обробіток ґрунту: як Григорій Плічко випередив час

Аграрій Григорій Плічко зумів зі 100 га побудувати успішне прибуткове господарство «Альтаїр», що розташоване у Драбові на Черкащині. Нині в його обробітку 2000 га, й завдяки передовим технологіям підприємство досягає високих результатів у вирощуванні кукурудзи та соняшника.

Про діяльність господарства «Альтаїр» Григорій Плічко розповів у ексклюзивному інтерв’ю Landlord у рамках проєкту «Еволюція розвитку: досвід фермерських господарств». У гості до господаря ми вирушили на експедиційному автомобілі Peugeot Rifter, який вважається однією з найкращих моделей у своєму класі.

Акцент на технологічність

Перше, що кинулося у вічі, коли ми прибули на місце, — це наявність потужного технічного парку. На імпровізованому паркінгу красувалися брендові сільськогосподарські машини та агрегати світових виробників. Однак полювання на найкраще — не данина моді, а необхідність. Адже, за словами власника, кожна нова одиниця техніки окупає свою вартість не пізніше ніж за три-чотири роки.

Дещо здивувала присутність серед сучасних «технічних монстрів» старенького ХТЗ. Утім, як виявилося, це не просто трактор — це символ підприємства. «Я пригадую, як мріяв про власний трактор… Дійдуть руки, і встановлю його десь на почесному місці — з нього все почалося!» — ділиться господар.

Справжньою візитівкою господарства «Альтаїр» впродовж останніх років є ефективне впровадження технологій точного землеробства. Якщо деінде лише починають освоювати паралельне водіння чи робити аналізи ґрунтів, то тут вже декілька сезонів поспіль упевнено застосовують найскладніший технологічний момент — диференційоване внесення мінеральних добрив, що є однією з найвищих ланок технології.

Читайте: Ставка на прибутковість: чому в господарстві Альтаїр відмовились від збільшення земельного банку

«Більшість площ із лишком у нас забезпечена калієм, однак при цьому спостерігається дефіцит фосфору. Відповідно, ми здійснили інвестиції в інноваційну техніку для точного розподілення гранульованих добрив по полю. І в жодному разі не прогадали», — наголошує керівник господарства.

Перейти на від плуга до інновацій пан Плічко вирішив ще 10 років тому, відтоді принципи компанії будуються саме на технологічності. Зокрема, використовуються альтернативні технології обробітку: глибоке рихлення та вертикальний обробіток ґрунту.

«Ґрунтовний» підхід до справи на підприємстві стабільно дає відмінні результати. Наприклад, минулого року тут зібрали від 12 до 14 т/га кукурудзи, а місцями — і всі 15.

Загалом, із 2000 га оброблюваної площі в господарстві «Альтаїр» 1600 га займають посіви кукурудзи, а все інше — соя та соняшник.

«У нас добре родить кукурудза, вона забезпечує високу рентабельність, і тому ми сконцентрували зусилля саме на цій культурі», — пояснює пан Плічко.

Певна річ, для гарного врожаю потрібне й продуктивне насіння. Тут партнером для господарства «Альтаїр» стала компанія «Ерідон», з якою у Григорія Плічка за довгі роки співпраці склалися теплі відносини.

«Із «Ерідон» у нас склалися по-справжньому довірливі партнерські стосунки. Для нас дуже важливо, що ми можемо покластися на них у будь-якому питанні, починаючи з технології вирощування і закінчуючи добросовісним виконанням зобов’язань», — стверджує фермер.

Перспективи

Аграрій наголошує на тому, що головну перспективу в розвитку господарства вбачає у вдосконаленні технології та робочих процесів: «Ми вже зараз скорочуємо кількість проходів техніки і намагаємося застосовувати такі технології, які найбільш ефективно виконують те чи інше завдання. Усе потрібно робити швидше і точніше».

Григорій Плічко також є власником футбольного клубу «Альтаїр», до розвитку якого підходить так само ґрунтовно, як і до розвитку господарства. Досі не пропустив жодного (!) тренування клубу, команду регулярно поповнюють відомі на загальноукраїнському рівні гравці, а за якістю інфраструктури ФК може позмагатися із набагато більш відомими командами.

«Це задоволення не з дешевих. Та кількість глядачів на матчах чемпіонату Черкаської області сьогодні можна порівняти із відвідуваністю у Вищій лізі України. Для райцентру футбол — справжнє свято. Люди на вихідні обов’язково приходять повболівати та поспілкуватися. І зрештою, дорослий футбол — це приклад для дітей», — пояснює він.

Нагадаємо, у спецпроєкті «Еволюція розвитку: досвід фермерських господарств» Григорій Плічко представив бізнес-кейс про створення підприємства «Альтаїр».

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також