Кейси

Кейси     24 години тому

Кактусове печиво: сімейна ферма в Мексиці відкрила спосіб протистояти змінам клімату

Кактус опунція – культура, популярна в Мексиці і дуже значуща для місцевих фермерів, оскільки може вирощуватися в посушливих умовах. Ціна на неї падає навесні, коли погодні умови ведуть до перевиробництва, але в одному із сімейних господарств знайшли спосіб, як домогтися стабільності доходів.

Про це повідомляє на своєму сайті ФАО.

Кактусова, або колюча, груша (офіційна назва opuntia, але в Мексиці відома як нопаль), листя якої має високий вміст вітаміну С і клітковини, – настільки невід’ємна частина мексиканської кулінарної традиції і культури, що вона виявилася на офіційному гербі країни. Сьогодні муніципалітет Мільпа-Альта в Мехіко є основним виробником опунції в цьому місті, де живе понад 20 млн мешканців.

ФАО розповідає про досвід сімейного фермерського господарства Анастасії Гусман, в якому вирощують опунцію на площі 0,8 га. В умовах змін клімату, коли все частіше виникають посухи, опунція, яка може виживати в умовах посушливого і сухого клімату, важлива для продовольчої безпеки.

Читайте: На користь малих фермерів: уряд відмовляється від дотацій агропідприємствам

У виробництві кактусової груші бере участь шість осіб з родини Анастасії і ще більше навесні, коли завдяки м’яким погодним умовам листя на рослині з’являється щодня. Але ціна на листя кактуса протягом року дуже коливається. Навесні внаслідок перевиробництва ціни падають майже на 200% порівняно із зимовими місяцями, низьким виробничим сезоном.

Щоб вирішити цю проблему, Анастасія запропонувала оригінальну ідею, яка дозволяє забезпечити більшу стабільність доходів протягом усього року: робити зі своєї продукції інші продукти.

Анастасія розробила рецепт печива, яке виготовляється з листя кактуса й амаранту, ще одного продукту родом ыз Центральної Америки.

Щотижня Анастасія виготовляє в середньому 100 упаковок печива (кожна масою 100 г) і продає їх на ринку виробників по неділях. На цьому ринку своєю продукцією торгують агровиробники із сільських районів. Розгорнути діяльність допомогли ринку виробників уряд Мехіко за підтримки ФАО. Це зблизило фермерів і споживачів між собою та скоротило агропродовольчий виробничо-збутовий ланцюжок.

У виграші від цієї ініціативи як виробники, так і споживачі: виробники реалізують свою продукцію за більш вигідними цінами безпосередньо споживачам, не вдаючись до посередників, а споживачі отримують свіжі, сезонні та органічні продукти за більш вигідними цінами, купуючи безпосередньо у виробників.

Landlord раніше повідомляв про те, що фермерське господарство в селі Переселення на Київщині налагодило експорт до Європи, Південної Кореї та Канади продуктів з амаранту.

Поділися

Кейси     16 вересня 2019 11:07

Насіннєвий завод Україна: мрія, яка стала реальністю

Засновник групи компаній «Ерідон» Сергій Кролевець в ексклюзивному інтерв’ю Landlord розповів про тісну співпрацю з господарством ТОВ «Україна» й зокрема оцінив професіоналізм її власника Олега Крижовачука.

Про тісну співпрацю компанії «Ерідон» і ТОВ «України» на просторах вітчизняного ринку вже складають легенди. Уже понад 10 років «Україна» є одним із найбільших клієнтів «Ерідона», повністю закуповує в них добрива, засоби захисту рослин та насіння. Більше того, саме за підтримки компанії «Ерідон» господарству з Тернопільської області вдалося побудувати найкращий насіннєвий завод у Європі.

Читайте: Як учитель побудував Україну: неймовірна історія Олега Крижовачука

Засновник групи компаній «Ерідон» Сергій Кролевець відкрив завісу таємничості й поділився деякими секретами успішної роботи з «Україною» та відзначив високий професіоналізм її власника Олега Крижовачука:

«Я хочу розповісти про мрії, які є в кожного. У когось є мрії заробити на продажу пшениці та поїхати відпочити, керівники мріють про врожайність у 10 т пшениці, хтось хоче побудувати гарний завод або розширити свій земельний банк… Олег Петрович років 20 або 30 тому, напевно, і не мріяв про те, яким буде господарство та який воно матиме успіх. А можливо, і мріяв. Але чим відрізняється мрійник від людини, яка щось може робити? Людина, яка прагне впровадити свої мрії в життя, щось для цього робить. За успіхом будь-якого підприємства стоїть людина, що будує плани, будує процеси».

Олег Петрович поставив за мету, що в нього повинен бути найкращий насіннєвий завод в Україні, повинні бути найкращі надої та найкращий врожай у країні. І розділив все на кроки — адже неможливо за день побудувати великий завод. Колись «Україна» та «Ерідон» разом запланували ціль, створили мрію, і йдуть крок за кроком.

«Я думаю, що кожен із нас повинен мріяти і ставити цілі. Мріяти, щоб все це було на благо людей, з якими ти працюєш. І тут на першому місці стоїть команда підприємства «Україна», бо без команди, яку Олег Крижовачук сформував, мабуть, неможливо було б досягнути цілі та зробити одну з найкращих територіальних громад. Людина обрала свій шлях і постійно рухається по ньому, в нього немає байдужості, він хоче щось зробити, щоб усі отримали від цього задоволення, всі повинні бути у виграші», – підкреслив Сергій Кролевець.

Нагадаємо, в медіпроекті «Україна, яку створив Олег Крижовачук» власник господарства ТОВ «Україна» Олег Крижовачук вперше представив кейс розвитку свого агропідприємства, до якого входить найбільший насіннєвий завод України, прогресивна молочна ферма, елеватори та інноваційне фруктосховище.

Поділися

Кейси     14 вересня 2019 14:02

Хлопці-доярки та корови з ЄС: як створити прибуткову молочну ферму

Одним із еталонних активів господарства «Україна», що на Тернопільщині, є молочна ферма, яка, попри інвестиції в розмірі 96 млн гривень, приносить чималі дивіденди й може слугувати прикладом для інших молочників щодо досягнення рентабельності в цьому бізнесі.

Засновник підприємства «Україна» Олег Крижовачук поділився секретом створення успішної молочної ферми. Очільник не приховує, що в розвиток ферми довелося вкласти майже 100 млн гривень, проте без чіткої стратегії розвитку досягти прибуткового балансу не вдалося б. Тож у своїй системі управління пан Олег користується принципом 4K – кадри, корова, корівник і корми.

  1. Кадри.

Кожна корова перебуває під пильною увагою спеціалістів ферми, які слідкують за її харчуванням, контролюючи корми в режимі 24/7. Доярками на фермі є суто молоді хлопці, яким допомагають технік й оператор, що онлайн відслідковує та аналізує всі процеси.

  1. Корова.

Стадо куплялося у ЄС, обиралася кожна корова окремо, там же купується і сперма кращих донорів, і зараз «Україна» вже має звання племзаводу.

Читайте: Як учитель побудував Україну: неймовірна історія Олега Крижовачука

  1. Корівник

Корова повинна відчувати себе щасливою, мати повітря, можливість погуляти, комфортну температуру, доглядатися в чистоті тощо. Саме молоко одразу охолоджується і має ґатунок екстра, на нього високий попит. Корівник Олега Крижовачука – це виставка досягнень виробників обладнання для молочних ферм.

  1. Корми.

За допомогою супутникових програм аналізується склад майбутніх кормів на полі, встановлюється, коли треба косити…

«Ми зараз маємо 35–37 л молока на добу з кожної корови. І наша ферма вже приносить по 500 000 гривень на день. Зараз будемо розвивати продаж нетелей, а бичків, які народжуються, будемо відгодовувати на продаж на м’ясо. Коли ми остаточно поєднаємо ці напрями, то буде не ферма, а справжній космос», – кепкує господар.

Нагадаємо, в медіпроекті «Україна, яку створив Олег Крижовачук» власник господарства ТОВ «Україна» Олег Крижовачук вперше представив кейс розвитку свого агропідприємства, до якого входить найбільший насіннєвий завод України, прогресивна молочна ферма, елеватори та інноваційне фруктосховище.

Поділися

Кейси     13 вересня 2019 12:05

150 робочих місць та жіноча футбольна команда: як господарство Берестівець побудувало село європейського рівня

Село Берестівець справді можна вважати українською Швейцарією. Чисто, охайно, рівні дороги, розвинена інфраструктура. Та заслуга в цьому далеко не держави, а місцевого однойменного господарства, очільник якого Василь Чекаленко тільки за останні три роки інвестував у розвиток села 16 млн гривень.

Село європейського рівня

Розвиток рідного села для Василя Чекаленка – наразі головна мета. Під керівництвом підприємця працюють близько 150 осіб. Такий штат працівників задіяний на господарстві, фермі. Також у селі Берестівець є будівельна організація, що підпорядковується пану Василю.

«Усе це створено для того, щоб наші люди мали змогу працювати, а не виїжджали на роботу за кордон», – ділиться він.

Господар прагне не просто надати робочі місця, а й забезпечити людей гідною зарплатнею. Середній рівень зарплат в селі Берестівець становить 10 000 гривень. Причому на запитання, як можна влаштуватися на роботу, підприємець відповідає, що головне – бажання працювати, а місце роботи знайдеться.

Читайте: 1,5 млн економії плюс 30% до врожайності: чому господарство Берестівець обирає Ерідон

За три роки пан Василь інвестував у розвиток та інфраструктуру 16 млн гривень. На ці кошти у селі Берестівець зроблено в тому числі 2 км нової дороги, збудована набережна, відкрито новий футбольний стадіон «Максимус», чудовий парк «Вікторія», а також боксерський клуб.

ЖФК «Ятрань-Берестівець» – візитівка регіону

Окрім цього, пан Чекаленко підтримує жіночу футбольну команду «Ятрань-Берестівець».

«Молодь потрібно забрати з вулиць і запропонувати їй якесь дозвілля», – пояснює голова господарства.

За словами пана Чекаленка, історія жіночої футбольної команди доволі цікава, адже раніше вона належала його колезі з іншого підприємства:

«У нашій ОТГ чотири сучасних стадіони, а наш сусід утримував три футбольні команди. Ось я і запропонував йому, що візьму одну з них до себе. Так жіноча команда і перейшла під мою опіку».

Підтримка колективу, надання сучасної тренувальної бази відкриває перед дівчатами можливість поїздок по всій Україні, для чого був придбаний навіть сучасний автобус.

Також за кошти господарства була проведена капітальна реконструкція будинку культури та відкритий кабінет з масажним кріслом, де кожен охочий безкоштовно може отримати процедуру.

Окрім цього, підприємець активно підтримує дитячий садочок, школу, надаючи можливість учням їздити на екскурсії по всій країні.

«Мені імпонує підхід, як в Естонії. Заходиш до школи – там основа учень, не вчитель, у садочку – основа дитина, в амбулаторії – пацієнт, не лікар. Ми хочемо запровадити подібну стратегію та дати їй розвиток», – ділиться пан Василь.

А ще господар впевнений: якщо всі будуть чесно платити податки, то і життя по всій країні стане на декілька рівнів вищим.

Нагадаємо, у спецпроєкті «Село його мрії» керівництво господарства «Берестівець» – Василь та Олександр Чекаленки – поділилися цікавим досвідом розвитку агропідприємства та розкрили секрет високої врожайності.

Поділися

Кейси     12 вересня 2019 11:10

Гідні умови та висока зарплата: мотивація від Олега Крижовачука

Засновник господарства «Україна», Олег Крижовачук в ексклюзивному інтерв’ю редакції Landlord розповів про правила, які допомагають йому бути одним із найуспішніших фермерів країни та створювати прибуткове підприємство.

Очільник тернопільського господарства «Україна» Олег Крижовачук уже багато років займається сільськогосподарською діяльністю, досягнувши в цьому бізнесі серйозного успіху. Підприємство «Україна» з кожним роком невпинно розвивається: поліпшується інфраструктура, нарощується загальний капітал, відкриваються нові напрями діяльності, та що найголовніше – у господарстві створені ідеальні умови праці.

Читайте: Правила успіху Олега Крижовачука

Усього цього Олег Крижовачук зумів досягти завдяки дотриманню двох, здавалося б, простих, проте ефективних правил бізнесу.

По-перше, – хочеш мати гарних робітників, створи їм гідні умови праці та життя.

«Людина повинна відчувати повагу до себе і своєї праці. Забезпеч її смачним обідом, вдягни у красиву уніформу, створи зручне сучасне робоче місце, наведи лад на об’єкті… Для того щоб возити людей на роботу, можна було купити «газелі». Але я сказав ні. І купив комфортабельні мікроавтобуси з кондиціонерами, красиво вдягнув водіїв, наказав їм належно доглядати за транспортом. Минулого року придбали для керівників 16 сучасних новеньких автомобілів іноземного виробництва. Я їм сказав: через шість років я вам ці авто продам по 1 гривні. Як ви думаєте: вони доглядають за своїм службовим транспортом? Робітники завжди можуть звернутися по безвідсотковий кредит для будівництва житла…» – щиро радіє господар.

А другою складовою успіху є забезпечення гідної оплати праці.

«Я всім говорю: ви приходите разом робити бізнес, будемо успішними – буде й у вас все добре. Вже зараз у нас середня зарплата 18 000 гривень. А фахівці мають набагато більше. До 2020 року завдання – вийти на рівень у 20 000. І всі звикли, що я завжди дотримуюся слова. Одного разу тільки не зміг – казав своїм доярам, що будуть мати по 20 000 гривень на місяць, а в них зарплата вже 26 000. Ну я ж не винен, що вони так гарно доять? Щоправда, за цей випадок мене не дуже лаяли…» – відзначає голова «України».

Чесні та прозорі умови праці, запропоновані на «Україні», покращили й соціальну складову в регіоні. Так, зокрема, мешканці села Скорика (де й базується підприємство), ще зовсім нещодавно масово виїжджали до Європи на заробітки, а тепер повертаються додому.

«Люди повертаються, просяться на роботу. І це, я вам скажу, найкращі робітники, бо на собі відчули в Європі, що таке працювати за копійки по 14 годин на добу. А тут їм і допомога, і гідна плата, і пошана», – підкреслює Олег Петрович.

Нагадаємо, в медіпроекті «Україна, яку створив Олег Крижовачук» власник господарства ТОВ «Україна» Олег Крижовачук вперше представив кейс розвитку свого агропідприємства, до якого входить найбільший насіннєвий завод України, прогресивна молочна ферма, елеватори та інноваційне фруктосховище.

Поділися
Показати ще