Політика

18 години тому

У торговельній війні США та Китаю вже виграла українська кукурудза

Фуражна кукурудза з України успішно замінила американську на ринку Китаю. Підвищилися шанси й для українських експортерів ячменю. Про такі тенденції агроринку на тлі протистояння двох потужних економік світу розповів Рено Квач, директор, Dongling Grain&Oil (Китай).

Доповідаючи на конференції «Зерно Причерномор’я», Рено Квач детально проаналізував вплив торговельної війни між США та Китаєм на економіку обох країн. На його думку, обидві країни втрачають від цього протистояння, і тому слід шукати шлях перемовин і скасовувати імпортні мита.

Втім, Рено Квач зазначає, що імпорт американської агросировини для Китаю має не вельми суттєве значення, його можна замінити імпортом з інших країн, що на даний час і відбувається. Шанси відкриваються для України, зокрема.

– Українська кукурудза успішно замінила американську. По пшениці ми імпортуємо всього 11%. На тлі величезного внутрішнього ринку це несуттєво, — заявив Рено Квач.

Проте Китай відчуває залежність від американської сої, сорго і ячменю, хоча у  2018 році й скоротив ці види американського імпорту майже наполовину. Сою вже доправляють до Китаю з Бразилії.

Імпорт фуражного ячменю Китай готовий наростити з України, зазначив Рено Квач.

Читайте: Торговельна війна США vs Китай: коли закінчиться і чому Трамп уже програв – Рено Квач

Не суттєво залежить Китай від США і в імпорті м’яса. Водночас, китайський експерт зазначає, що втрата США такого ринку експорту аграрної продукції, як Китай, негативно позначиться на економіці штатів.

Рено Квач, однак, сподівається на відновлення торговельних стосунків обох країн, якщо не завадять політичні причини.

– Обом сторонам варто дійти угоди, консенсусу у відносинах, – каже він.

Він визнає, що Китай через імпортні мита США на промислові товари вже відчуває суттєвий негативний вплив на економіку, і він може погіршитися з зв’язку з втратою ринку. Так, США ввели мита у квітні 2018 року. До листопада 2018 року валюта Китаю впала на 10% до долара США. Рено Квач зазначає, що Китай був змушений «дзеркально» відповідати на введення мит з боку штатів.

Як повідомляв раніше LandLord, у березні намітилася розрядка у торговельній війні США та Китаю. Так, Китай купив 1,5 млн т американської сої. Країни ведуть перемовини щодо скасування мит.

Політика

15 квітня 2019 14:37

В Україні впроваджуються європейські стандарти торгівлі (ІНФОГРАФІКА)

У межах виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС Мінагрополітики України впроваджує європейські вимоги до харчових продуктів (шоколад, соки, джеми, екстракти кави, цикорію, мед тощо). Для українського АПК це означає розширення експортних можливостей.

Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Міністерство заявило про імплементацію в Україні актів ЄС щодо стандартів торгівлі продуктами тваринництва і рослинництва та підготувало з цього приводу переконливу інфографіку.

Читайте: Кейс: Бізнесмен з Білорусі постачає мед у найбільшу торгову екомережу США. Річна виручка – $1,5 млн

Зокрема у фруктові соки, в тому числі й у відновлені, заборонено додавати цукор і штучні ароматизатори, а розчинною кавою може називатися продукт, отриманий на 100% із обсмажених кавових зерен.

Landlord раніше повідомляв про те, що потрібно зробити фермеру, аби побачити свій продукт на полицях гіпермаркетів.

Політика

11 квітня 2019 16:12

Торговельна війна США vs Китай: коли закінчиться і чому Трамп уже програв – Рено Квач

Якщо торговельна війна з США затягнеться, Китай знайде інші шляхи агроімпорту. Рено Квач, директор, Dongling Grain&Oil (Китай), заявляє, що Китай може наростити постачання продукції з України, Бразилії, Франції та Аргентини.

Таку думку Рено Квач висловив, відповідаючи на запитання журналіста Landlord під час 16-ї Міжнародної конференції «Зерно Причерномор’я».

Наразі Рено Квач не зміг відповісти, коли завершиться торговельна війна США та Китаю і коли країни знайдуть рішення цієї проблеми, проте він сподівається, що цей час невдовзі таки настане.

«Ніхто не може брати на себе ризик за вплив цієї війни на економіку», – підкреслив фахівець. Тому він вважає, що країни мають дійти обов’язково до якоїсь спільної угоди.

Разом із тим, якщо США продовжить протистояння, то Китай знайде вихід із ситуації. Зерно та інші види сільськогосподарської продукції можуть доставлятися з України, Бразилії, Франції, Аргентини.

Читайте: Трамп вимагає від Китаю негайного зняття мит на агроімпорт зі США

Наразі обидві економіки – і США і Китаю – потерпають від торговельної війни через мита на імпортні товари один одного. Економіка США зазнає негативного впливу, оскільки знижується експорт сільгосппродукції.

Як повідомляв Landlord 5 квітня, Президент США Дональд Трамп заявив, що США та Китай наближаються до підписання торговельної угоди, яка може бути оголошена протягом чотирьох тижнів. Країни ведуть інтенсивні переговори щодо завершення торговельної війни, яка розбурхувала світові ринки.

Політика

10 квітня 2019 16:22

Ринок землі в Україні: пропонується 4 варіанти реформи

Хоча законопроект про обіг сільгоспземель і досі не зареєстрований у Парламенті, комітет ВРУ з питань аграрної політики та земельних відносин розробив 4 варіанти земельної реформи, які сьогодні мав представити на Земельному форумі.

Про це повідомляє Лига.Бизнес.

Загальні положення 

  • Купувати землю можуть громадяни України, фермерські господарства, компанії, засновані українцями. (Держава та ОТГ – під питанням.)
  • Іноземці не можуть купувати землю в Україні.( Якщо іноземець купує частку в українській компанії, та протягом року зобов’язана продати всі ділянки сільгосппризначення, які їй належать.)
  • Протягом року з моменту введення в дію закону про ринок землі право викупу заставних сільгоспземель матимуть банки, які тримають цю заставу.
  • Ціна приватної землі буде визначатися виходячи з її нормативної грошової оцінки. Пріоритетне право на купівлю земель матимуть орендарі земельних ділянок, члени сімей власників землі, власники і користувачі суміжних з об’єктом продажу земель, а також фермерські господарства, розташовані на території громади, де продається земля.
  • Перепродати ділянку можна не раніше, ніж через два роки з моменту її купівлі.
  • Змінити цільове призначення землі власник зможе не раніше, ніж через 5 років з моменту купівлі ділянки.

Читайте: Захист бджільництва зрушено з мертвої точки: активно готуються зміни в законодавстві

Далі народні депутати пропонують 4 різних варіанти земельної реформи в Україні.

Регульований ринок

Введення ринку землі в три етапи.

На першому етапі (триватиме 3 роки) діятимуть обмеження для купівлю землі. Для фізичних та юридичних осіб норми відрізнятимуться.

Для фермерів – не юросіб: ліміт 20 га. Обговорюється також збільшення кількості земель у власності фізосіб до 500 га після 5 років фермерства та 2000 га – після 10 років роботи в агросекторі.

Для фермерів – юросіб: ліміт 200 га.

На другому етапі (4–7 років з моменту введення в дію закону) – до 500 га для юридичних осіб, які не менше 75% прибутку отримують від агровиробництва і працюють у сфері не менше 3 років. Після 7 років роботи – до 20 000 га.

Важлива деталь: одна людина може зареєструвати на себе тільки одне фермерське господарство. А землі, що перебувають у власності держави і комунальній власності, можуть бути продані тільки на земельних аукціонах.

Контрольований ринок

Одночасне відкриття ринку для фізичних та юридичних осіб, які засновані виключно українцями. Ліміт на купівлю – не більше 200 га.

Дозволяється купувати як приватні, так і державні та комунальні землі, але! ветується право перепродажу частки статутного капіталу компанії-власника землі.

Поетапний контрольований ринок

Введення ринку землі у два етапи.

Перший етап (триватиме 3 роки) передбачає обмеження: для фермерів-фізосіб 20 га, для фермерів-юросіб – 200 га, для компаній, що працюють в агросекторі понад 3 роки і мають не менше 75% виручки від агровиробництва – до 500 га.

Другий етап (з 4-го року дії закону) передбачає обмеження 20 000 га для сільгосппідприємств-юросіб.

Ліберальний ринок

Громадянам України дозволяється бути засновниками необмеженої кількості фермерських господарств. Максимальна площа земель обмежується тільки антимонопольним законодавством.

Проте наразі обговорюється варіант введення ліміту на кількість земель для фізосіб.

Landlord раніше повідомляв про те, що змінилося у земельному законодавстві: 8 головних нововведень.

Політика

10 квітня 2019 14:04

Українські напої не розливатимуть у російські пляшки: КМУ розширив ембарго на товари з РФ

Україна розширила перелік заборонених товарів з РФ, додавши в нього банки для консервування, пляшки і скляні ємності для харчових продуктів і напоїв.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Сьогодні Кабінет міністрів України прийняв постанову якою доповнив перелік товарів з Російської Федерації, на поставку яких введено ембарго.

Читайте: Жодної рослини з ГМО: Грузія вже 5 років веде чисте виробництво

Таким чином, тепер ввозити з Росії банки для консервування (стерилізаційні банки), пляшки для харчових продуктів і напоїв з безбарвного та кольорового скла місткістю 0,15–2,5 л і більше, а також скляні ємності для харчових продуктів і напоїв різної місткості – заборонено.

Landlord раніше повідомляв про те, що Росія ввела заборону на імпорт деяких українських товарів. До списку потрапила сільгосппродукція й техніка – пшениця, овочі, фрукти, горіхи, олія, трактори й причепи.

Політика

Показати ще