Політика

10 години тому

Перевірка харчових підприємств за новим законодавством: що змінилося ІНФОГРАФІКА

Процес планової перевірки харчових підприємств за новими правилами став більш відкритим і прозорим. Відтепер оператор ринку знає, до чого він має бути готовим у разі проведення контролю, а також має право знімати хід інспектування на камеру.

Про це повідомляє на своїй сторінці у Фейсбук проект ЄС «Вдосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні».

Спільно Українським центром європейської політики було розроблено інфографіку, що візуалізує зміни у процесі  перевірки представниками Держпродспоживслужби операторів ринку харчової продукції.

Читайте: Росія продовжила ембарго на продовольчі товари з України до 31 грудня 2020 року

Якщо раніше підприємства попереджали про перевірку за 10 днів і при цьому оператори ринку не знали, чого їм чекати від інспектора і до чого готуватися, оскільки той міг ставити підприємцям запитання на власний розсуд, то зараз ситуація різко змінилася у бік прозорості.

Хоча дату інспектування операторам ринку не повідомляють (попереджають за 3 дні лише в разі аудиту НАССР), проте підприємці тепер знають, скільки разів на рік їм чекати перевірку та які питання ставитиме інспектор (вони є у вільному доступі на сайті Держпродспоживслужби, і інспектор не може їх змінювати на власний розсуд). Також оператори ринку (як і інспектори) тепер мають право знімати процес перевірки на камеру.

Отже, коротко про те, як держава контролювала безпечність продуктів раніше, а як контролюватиме зараз:

Як повідомляв Landlord, Уряд затвердив періодичність планового контролю підприємств. Раніше він проводився раз на рік, тепер – раз на півроку. Окрім цього, підставою для візиту співробітників на підприємство може стати доручення Прем’єр-міністра та обґрунтована скарга споживача.

Політика

24 червня 2019 16:35

Росія продовжила ембарго на продовольчі товари з України до 31 грудня 2020 року

Росія продовжила до 31 грудня 2020 року заборону на ввезення низки продовольчих товарів з країн, які ввели або підтримали санкції проти РФ у зв’язку з її діями, спрямованими на дестабілізацію ситуації в Україні.

Про це повідомляє УНІАН.

Указ про продовження дії окремих спеціальних економічних заходів з 1 січня до 31 грудня 2020 року «з метою забезпечення безпеки Російської Федерації» підписав Володимир Путін.

Читайте: Інвестори дуже чекають зняття мораторію на землю в Україні – Джон Шморгун

Як відомо, першими під дію російських санкцій потрапили ще 7 серпня 2014 р. такі держави, як США, країни ЄС, Канада, Австралія, Норвегія, Швейцарія, Японія. На Україну ембарго поширилося 1 січня 2016 р.

Landlord раніше повідомляв про те, що до списку юридичних осіб, на які Російська Федерація наклала санкції, увійшли 12 українських агрокомпаній.  Серед них – Kernel, Нібулон, Зернопродукт МХП, “Ніка-агротрейд”, “Агропромтехнології”. Також до “чорного списку” потрапив Харківський тракторний завод.

Політика

24 червня 2019 09:37

Головою ФАО став заступник міністра сільського господарства Китаю

На пост Генерального директора ФАО обраний представник Китаю Цюй Дун’юй, який на цей час обіймає посаду заступника міністра сільського господарства КНР. Він стане 9-м очільником Організації, заснованої 16 жовтня 1945 року.

Про це повідомляє на своєму сайті ФАО.

23 червня 2019 року на 41-й сесії Конференції Продовольчої і сільськогосподарської організації Об’єднаних Націй було обрано нового Генерального директора ФАО. Ним став Цюй Дун’юй, який набрав 108 голосів з 191 і змінить на цій посаді Жозе Граціану де Сілва.

Цюй Дун’юй, який народився 1963 року і на сьогодні перебуває на посту заступника міністра сільського господарства Китаю, призначений головою ФАО на період з 1 серпня 2019 р. до 31 липня 2023 р.

Українська делегація також бере участь у роботі 41-й сесії Конференції ФАО, що проходить з 22 до 29 червня у Римі. Очолює делегацію України заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова.

Landlord раніше повідомляв про те, що ФАО вказало 4 напрямки для подолання кризи з нестачею води у світі.

Політика

21 червня 2019 13:17

Ми або поборемо контрабанду, або замінимо Івана: підсумки першої зустрічі Зеленського з бізнесом

Відбулася перша зустріч Володимира Зеленського із представниками бізнесу, на якій Президент озвучив свої пріоритети щодо реформ у державі. Серед питань, які піднімали підприємці, були ймовірність дефолту, зниження податків, боротьба з контрабандою та відкриття ринку землі.

Про це повідомляє Економічна правда.

У зустрічі взяли участь представники компаній-членів ACC, Спілки українських підприємців та Європейської бізнес асоціації. Виступаючи перед підприємцями, Володимир Зеленський запевнив їх у тому, що дефолту не буде.

Читайте: Очищення ринку від псевдоорганічної продукції: готується новий закон

Загалом серед першочергових кроків, які має зробити Україна, Президент виокремив:

  • прийняття закону про повернення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення;
  • запуск Антикорупційного Суду;
  • реформу правоохоронних органів;
  • відкриття ринку землі.

Щодо відміни мораторію на продаж землі сільгосппризначення Володимир Зеленський заявив, що ринок землі можна відкрити вже у 2019 році, але для цього потрібно провести інформаційну кампанію серед населення.

Представники бізнесу звернули увагу президента на такі питання:

  • необхідність оновити трудове законодавство та знизити податкове навантаження на фонд оплати праці;
  • можливість замінити податок на прибуток податком на виведений капітал;
  • необхідність прийняти закони про водний транспорт та залізничний транспорт;
  • необхідність припинити контрабандні потоки.

Президент наголосив, що вже звільнив глав облдержадміністрацій, які причетні до контрабанди і розглядає варіанти співпраці з правоохоронцями для подолання контрабанди в країні у найкоротші строки.

Тимчасово призначеному керівнику СБУ Івану Баканову Володимир Зеленський дав 3 червня два тижні на те, щоб побороти контрабанду і відзвітувати про це.

З приводу цього глава групи компаній MTI Володимир Цой поставив питання: «Він вам уже відзвітував? За моєю інформацію, контрабандні поставки, які стояли на митниці близько двох тижнів, поїхали знову».

Зеленський відповів, що Андрій Богдан, Голова адміністрації Президента, щодня його запитує: «Ну що з контрабандою? Запитайте у Івана».

«Ми або поборемо контрабанду, або замінимо Івана», – пообіцяв підприємцям Президент.

Landlord раніше повідомляв про те, що найближчими днями Президент завершить підготовку указу щодо поліпшення доступу до мобільного інтернету в сільській місцевості.

 

Політика

20 червня 2019 09:09

Трофімцева шукає спільну мову з фермерами

«Спілкування з фермерами – це завжди непросто», – поділилася Ольга Трофімцева своїми відчуттями після з’їзду Асоціації фермерів і приватних землевласників України. Але перед Мінагрополітики та АФЗУ стоять спільні виклики і завдання, тому знаходити спільну мову дуже важливо.

Про це написала на своїй сторінці у Фейсбук в. о. Міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева.

19 червня відбувся 29-й з’їзд Асоціації фермерів і приватних землевласників України (АФЗУ), під час якого аграрії мали можливість поспілкуватися з керівниками Мінагрополітики і обговорити ключові проблеми у розвитку фермерських господарств.

Одне з головних завдань, котрі мають спільно вирішувати АФЗУ та Мінагрополітики, – створення умов для утримання молоді в селі. Ольга Трофімцева відзначила необхідність підтримання молоді в бажанні займатися фермерством – допомогти їм стати конкурентоспроможними, високорентабельними, виходити зі своєю продукцією на зовнішні ринки.

«Молодь має залишатися в селі, і ми своїми скоординованими напрацюваннями маємо забезпечити для цього всі умови», – наголосила в. о. Міністра.

За її словами Ольги Трофімцевої, для реалізації цих завдань насамперед потрібна активна та конструктивна взаємодія.

Не завжди у спілкуванні з фермерами вдається досягти конструктивного діалогу – через емоції та суперечки. «Але розмовляти треба. І знаходити спільну мову теж. І спільні рішення. Я цього спілкування не боюсь», – написала Ольга Трофімцева.

Landlord раніше повідомляв про те, що розмір держпідтримки молодим фермерам планують збільшити до 48 тис. грн.

Політика

Показати ще