Рейдерство

Рейдерство     17 години тому

Для захисту від рейдерства бізнесу пропонують ЕЦП

Як один із механізмів захисту бізнесу від рейдерства в Україні планують восени запустити проект з використання електронно-цифрового підпису.

Про це повідомляє Економічна правда.

Згідно з інформацією, яку оприлюднив співзасновник Monobank Дмитро Дубілет, який є членом Робочої групи з боротьби з рейдерством, бізнес отримає можливість «доповнювати свій статут простим положенням: реєстраційні дії, пов’язані з цим бізнесом, повинні супроводжуватися додатковим електронним документом, на які накладено ЕЦП осіб, які визначить бізнес».

Читайте: Трудова міграція, брак інвестицій та рейдерство: Олег Устенко розповів, що гальмує економіку України

Підприємці будуть самостійно визначати, достатньо ЕЦП директора чи потрібні ЕЦП усіх власників.

Нововведення зобов’яже всіх реєстраторів перед виконанням реєстраційної дії перевіряти наявність у бізнесу цього додаткового захисту, і якщо він є, то вимагати відповідні ЕЦП.

«Таким чином, бізнес зможе реально захиститися. Адже крадіжка або злом ЕЦП – це набагато рідкісніші кейси, ніж, умовно, підкуп реєстратора», – наголосив Дмитро Дубілет.

Landlord раніше повідомляв про те, що Робоча група з боротьби з рейдерством планує створити систему, яка безкоштовно повідомлятиме громадянам про перехід їхньої нерухомості або бізнесу до іншого власника.

Поділися

Рейдерство     12 серпня 2019 13:48

Боротьба з рейдерством: в Україні з’явиться система повідомлень про зміну власника майна

Робоча група з боротьби з рейдерством планує створити систему, яка безкоштовно повідомлятиме громадянам про перехід їхньої нерухомості або бізнесу до іншого власника.

Про це повідомляє НВ Бізнес.

Із заходами, які розробляє в Україні робоча група з боротьби з рейдерством, частково ознайомив громадськість один із її членів – співзасновник мобільного банку monobank Дмитро Дубілет.

Читайте: В Україні запрацював онлайн-сервіс для аудиту земельних ділянок

За його словами, систему повідомлень про зміну власника майна запускатимуть у дію в три етапи:

  • На першому – громадяни зможуть безкоштовно підписуватися на повідомлення про зміну власника їхнього майна.
  • На другому – громадянам повідомлятимуть про зміну власника їх майна, навіть якщо вони не підписалися на повідомлення.
  • На третьому – громадянам надходитимуть повідомлення на етапі підготовки угоди про зміну власника їхнього майна.

Дмитро Дубілет відзначив, що сьогодні аналогічна система існує, але користування нею платне, а інформація, яку вона надає, стосується тільки нерухомості, і то не всієї.

«Наша мета – зробити сервіс безкоштовним, що охоплює всі типи майна і є доступним через різних провайдерів», – наголосив Дмитро Дубілет.

Щоб отримати контактні дані більшості громадян, яким потрібна така інформація, робоча група планує співпрацювати з бюро кредитних історій.

Landlord раніше повідомляв про 6 ключових пропозицій для подолання рейдерства, з якими голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар звернулася до Володимира Зеленського.

Поділися

Рейдерство     10 серпня 2019 11:32

Три випадки рейдерства на Одещині: використовуються підроблені договори

Рейдери переоформили три фермерських підприємства на інших власників, підробивши підпис нотаріуса на посвідчених договорах. Та підроблення документів вчасно виявили.

Про три випадки рейдерства на Одещині, які виявили днями, повідомляє ВАР (Всеукраїнська аграрна рада).

Так, один із власників фермерських господарств – ФГ «Гіперіон», ФГ «Гранат», ФГ «Алекс», раптом дізнався, що вони йому вже не належать.  Як з’ясувалося. рейдери переоформили с/г підприємства, використовуючи підроблені договори купівлі-продажу частки у статутному капіталі.

Юрист ВАР із земельних питань Вікторія Кіпріянова наголосила, що підпис  на такій угоді нотаріально не посвідчується, отже його легко підробити. У той же час, чинне законодавство не передбачає механізму продажу частки у статутному капіталі фермерського господарства. Купити таке сільгосппідприємство можна лише як цілісний майновий комплекс, підкреслює юрист. Проте рейдери знехтували вимогами законодавства.

«Не було враховано навіть той факт, що один із ніби продавців господарства помер ще декілька років тому, відповідно, фізично не міг продати господарство та підписати відповідні документи», – прокоментувала Вікторія Кіпріянова.

Змінивши власників та керівництво, зловмисники вирішили перереєструвати фермерські господарства за новим місцезнаходженням: у Мелітополі, Маріуполі та Лисичанську. А потім розраховували повторно переоформити на інших людей, щоб заплутати сліди. Це класична схема.

Документи нібито посвідчила приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу, проте сама вона пояснила, що не вчиняла ці реєстраційні дії, і печатка та підпис на документах їй не належать. Нотаріус, дізнавшись про підроблення, звернулася до місцевої поліції із заявою про злочин. Та правоохоронці відмовили їй  у внесенні інформації до Єдиного держреєстру досудових розслідувань.

Читайте: 6 ключових пропозицій для подолання рейдерства: Ірина Паламар звернулася до Зеленського

Реєстраційні дії щодо «нових власників» здійснив державний реєстратор комунального підприємства, яке й до цього неодноразово було фігурантом сумнівних реєстраційних дій, каже Вікторія Кіпріянова. Проте схема дала збій, коли державний реєстратор КП зателефонував нотаріусу, який начебто посвідчив документи.

«Отримавши відповідь, що нотаріус вперше чує про таких людей та ніколи не посвідчувала їхні підписи державний реєстратор анулювала реєстраційні дії», – розповіла юрист ВАР.

При цьому самі власники й гадки не мали про спробу рейдерства. Вони дізналися про нього лише згодом, бо через податкову базу  пройшли зміни щодо місцезнаходження господарств.

Як повідомляв нещодавно Landlord, на Харківщині молодики з дубинками намагалися захопити агрофірму, використовуючи при цьому підроблені документи про зміну власника.

Поділися

Рейдерство     25 липня 2019 11:29

На Харківщині рейдери намагалися захопити агрофірму ФОТО

У ніч на 24 липня в селі Велика Губщина  фермери захищали ПСП «Маяк» від молодиків з дубинками. На підмогу людям прибула поліція та спецпризначенці.  «Гості» показували документи про нібито зміну власника ПСП.

Подробиці рейдерської атаки на ПСП «Маяк», що у Валківському районі на Харківщині, повідомляє видання «Слобідський край».

Поліція затримала 46 молодиків з дубинками та електрошокерами, які прибули двома автобусами близько 8 вечора. Незвані гості погрожували розправою власнику ПСП Станіславу Губському. Вони показали йому документи про зміну власності. На захист агрофірми стали не лише її співробітники, а й фермери з сусідніх сіл. Люди й викликали поліцію, а ті –  спецпризначенців КОРДу.

Згодом з’ясувалося, що державний реєстратор Заїчинської сільради Полтавської області за підробленими документами провів незаконні реєстраційні дії в Державному реєстрі юридичних осіб. У такий спосіб і змінили справжнього власника та керівника.

За словами Станіслава Губського, за два тижні до рейдерської атаки йому прийшов лист від невідомої особи з вимогою повернути величезну суму коштів, яку начебто позичив його батько – покійний засновник ПСП Маяк» Григорій Губський. Йшлося про 78 мільйонів гривень позики, автор листа зазначав, що наразі сума боргу складає понад 115 мільйонів гривень.

Родина Григорія Губського певна, що ніяких грошей він не позичав. Згодом у ЄДР з’явилося ім’я нового власника ПСП «Маяк». З того часу трактористи постійно чергували на ПСП, очікуючи на рейдерську атаку.

Серед 46 осіб, яких затримала поліція, є громадяни Росії та жителі окупованих територій України. У молодиків вилучили холодну зброю, електрошокери, балончики зі сльозогінним газом, балаклави та документацію, у тому числі бланки охоронної фірми.

Читайте: Рейдерство: на особливо цінних дослідних полях НААН будують багатоповерхівку

Триває за трьома статтями Кримінального кодексу України: ч. 1 ст. 206-1 (протиправне заволодіння майном підприємст­ва, установи, організації), ч. 4 ст. 190 (шахрайство), ч. 4 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів). Максимальне покарання за вчинення даних злочинів передбачає від 5 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Найближчим часом спеціальна комісія Мін’юсту розгляне скаргу на дії державного реєстратора, який змінив власника в Держреєстрі.

Як повідомляв раніше Landlord, цього року агробізнес менше скаржиться на рейдерство.

Поділися

Рейдерство     10 травня 2019 08:58

Цього року агробізнес менше скаржиться на рейдерство

У 2019 році в Україні скоротилися випадки аграрного рейдерства. За перші три з половиною місяці року до антирейдерських штабів у областях надійшло 564 скарги від представників агробізнесу, тоді як за весь 2018-й  – 3718, а за 2017-й – 4794.

Про це повідомляє АПК-Информ.

Такі дані озвучила заступник міністра юстиції України Ірина Садовська, розповівши, що антирейдерські штаби діють у країні з 2017 р. Міністерство юстиції створило їх на базі обласних державних адміністрацій для того, щоб при виникненні випадків рейдерства всі представники держорганів могли обговорити ситуацію і оперативно її вирішити.

Читайте: Рейдерство: на особливо цінних дослідних полях НААН будують багатоповерхівку

За інформацією заступника міністра, звернень виключно з питань, що мають ознаки рейдерства, у 2017 р. надійшло в штаби 145, у 2018 р. – 191, на середину квітня 2019 р. – 35.

За словами Ірини Садовської, найчастіше з рейдерством стикаються аграрії Вінниччини, Одещини і Миколаївщини – тобто, тих областей, де сільське господарство становить велику частку в економіці регіону.

«Хочу також відзначити, що юридичного поняття рейдерства не існує. Це комплекс дій по відношенню до чужої власності або чужого права, які підпадають під ознаки кримінальних дій», – прокоментувала заступник міністра.

Landlord раніше повідомляв про інновації законопроекту щодо захисту від агрорейдерства: інвентаризація земель і відмова від паперової бюрократії.

Поділися
Показати ще