Рейдерство

14 лютого 2019 13:01

Росток-Холдинг вимагає від колишніх директорів 318 млн грн

«Росток-Холдинг» подає до суду на трьох екс-директорів компанії. Звинувачує їх у зловживанні службовим становищем та незаконним загарбанням продукції на суму 318,6 млн грн.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Нинішній виконавець обов’язків гендиректора «Росток-Холдингу» Ігор Сташук звинувачує екс-керівників корпорації у незаконному вивезенні продукції, яка перебувала на той момент під арештом. Річ у тім, що після інвентаризації запасів кукурудзи й соняшника, продукції виявилося в рази менше, ніж у момент, коли підприємство було передано в управління Нацаг-ва з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних злочинів (АРМА).

Через це компанія звертається до суду, аби компенсувати завдані збитки.

ЧитайтеМустанг Фінанс подав до суду на Росток Холдинг через борг у $6,5 млн

Ігор Сташук просить притягнути до відповідальності очільників «Шалигінське» Андрія Шваба, «Комбікормник» – Миколу Буренка та «Новгород-Сіверський елеватор» Василя Томаля. Позови були подані відповідно до господарських судів у Сумській та Чернігівській областях. Від Андрія Шваби вимагають компенсації в розмірі 219,2 млн грн, від Миколи Буренка – 41,77 млн грн та від Василя Томаля – 57,62 млн грн.

Харківський райсуд 30 листопада 2018 року наклав арешт на майно “Росток-Холдингу” та передав його в управління АРМА. Нацагентство на конкурсній основі обрало управляючого арештованим майном – агрохолдинг I & U (ТОВ “Ай Енд Ю Груп Юкрейн”) та 29 грудня 2018 року тимчасово відсторонило від своїх посад керівників та підписантів усіх підприємств “Росток Холдинг”.

ЧитайтеПонад 30 млн грн. компенсації отримав агрохолдинг через крадіжку насіння на складі

Однак, уже 10 січня 2019 р. детективи НАБУ розпочали розслідування протиправних дій працівників судів і прокуратури Харківської області, які призвели до повного блокування роботи компанії «Росток-Холдинг».

Адвокати компанії відзначають, що протиправними діями вважають зловживання владою та своїм службовим становищем осіб, які, діючи за попередньою змовою з рейдером Яковом Грибовим та іншими особами, «вчинили незакінчений замах на протиправне заволодіння майном групи».

Рейдерство

15 січня 2019 17:48

Рейдерська атака на Росток-Холдинг триває. За справу береться НАБУ

Детективи НАБУ 10 січня 2019 р. розпочали розслідування протиправних дій працівників судів і прокуратури Харківської області, які призвели до повного блокування роботи компанії «Росток-Холдинг».

Про це повідомляє прес-служба компанії «Росток-Холдинг».

Наразі рейдерська атака на Росток-Холдинг перебуває в «агресивній фазі». У філях на Сумщині та Чернігівщині перекрито доступ працівників компанії до робочих місць. Без опису і попереджень опломбовано низку робочих приміщень, у регіональних офісах порядкують озброєні люди в камуфляжі.

ЧитайтеВтілення технологій, стилю та безпеки — новий Toyota RAV4

НАБУ розслідуватиме дії посадовців Національної поліції в Харківській області, Харківської місцевої прокуратури № 6, судової гілки влади, Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів.

Адвокати компанії відзначають, що протиправними діями вважають зловживання владою та своїм службовим становищем осіб, які, діючи за попередньою змовою з рейдером Я.С. Грибовим та іншими особами, “вчинили незакінчений замах на протиправне заволодіння майном групи”.

Landlord раніше повідомляв про те, що Росток-Холдинг звинуватили у крадіжці зерна.

Рейдерство

17 грудня 2018 16:50

Незаконна реєстрація 6 тис. га землі закінчилася провалом

У 2018 році антирейдерська комісія задовольнила 400 скарг від аграріїв, бізнесменів, громадян та не дозволила незаконно зареєструвати 6 тис га землі.

Про це повідомляє Ліга. Бізнес.

За інформацією заступниці міністра юстиції  Ірини Садовської, комісія Міністерства юстиції з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації (Антирейдерська комісія) у 2018 році скасувала незаконну реєстрацію майже 6 тис. гектарів землі та понад 100 тис. кв м нерухомості.

Комісія задовільнила 400 скарг, з якими до неї зверталися адвокати, аграрні та бізнесові асоціації, підприємці та громадяни.

Читайте:  Українська земля катастрофічно втрачає родючість

Заступниця розповіла про випадок із захопленням елеватора фермерського господарства Строгий А.Ф, яке супроводжувалося стріляниною. За її даними, комісія буквально за 10 днів розглянула скаргу. Майно повернули законному власнику.

Як повідомляв LANDLORD, рейдерство землі відтепер неможливе. У Мінагрополітики знайшли запобіжник

Рейдерство

14 листопада 2018 12:19

Щомісяця в Укрзалізниці крадуть зерна на 1 млн грн.

Транспортування вантажів Укрзалізницею – справа доволі ризикована. Так, щомісяця із залізниці таємно зникає майже 2 млн тонн продукції й 90% – це справа рук зловмисників. Найбільшим попитом серед крадіїв користувалися зерно та вугілля.

Повідомляє info.uz.ua.

Попит злочинців на вугілля та зерно істотно зріс з аналогічним періодом минулого року. На вугілля — майже вдвічі: його вкрадено на суму 12,7 млн грн (у 2017 — на 7,1 млн грн), а на зерно — на всі 100 %: його «відсипали» на мільйон грн. Третє місце посіла металопродукція (чорні метали, швелери, труби й арматура). Її вкрали на 898 тис. грн (у 2017 — 1,2 млн грн).

Читайте: Половина українського експорту в Китай — сільгосппродукція

Що стосується інших видів вантажів, то їх втрати істотно зменшилися – більш ніж у чотири рази й оцінюються в 205 тис. грн (у 2017 — 831 тис. грн).

Ситуація на краще може змінитися лише в тому випадку, якщо вантажі супроводжуватиме охорона. Як приклад – зменшення втрат від крадіжок азотних і мінеральних добрив майже у 11,5 раза. Це відбулося після того, як набув чинності наказ Міністерства інфраструктури України, згідно з яким ця продукція увійшла до переліку вантажів, обов’язкових до супроводу особовим складом відомчої воєнізованої охорони Укрзалізниці. Так, якщо за дев’ять місяців 2017-го сума збитків становила 805 тис. грн, то за аналогічний період поточного року — 70 тис. грн.

Раніше повідомлялося, що Рівненщині затримали дві групи лісокрадів.

 

Рейдерство

04 листопада 2018 10:09

П’ятдесят відтінків рейдерства

Сьогодні відомі десятки рейдерських схем, але законодавче визначення цього поняття знайти неможливо

РОМАН ВОРОНОВ, керуючий партнер юридичної компанії «Воронов і партнери»

В Україні під рейдерством розуміють вилучення майна (майнових прав у тому числі) на нібито законних підставах, основою якого є прогалини законодавства. Специфіка рейдерства полягає у наступному:

1) відбувається перехід майнових прав чи контролю над підприємством від однієї особи до іншої;

2) перехід цих прав відбувається не тільки без згоди, але й без відома особи, яка має відповідні права чи здійснює контроль/управління підприємством;

3) наявна чітка стратегія «конфлікту», в ході якого і відбувається перехід цих прав. При цьому «конфліктом» є спірна ситуація, яка має удавані правові підстави і реалізується з дотриманням (але частіше з імітацією) законодавчо встановлених процедур. Використання силових методів захоплення врожаю чи земельної ділянки (для посіву), хоч і найбільш поширене явище в Україні, — лише один з інструментів рейдерів.

Основна мета агрорейдерства — заволодіння майновими правами та/або можливістю керувати/контролювати діяльність суб’єкта господарювання в аграрній сфері для отримання прибутку в подальшому. У сформованій практиці виділяють три основні види рейдерства.

«Біле» рейдерство — ретельно спланований комплекс дій для поглинання компанії, яке відбувається всупереч волі власника і без порушення правових норм. Дуже часто використовується по відношенню до активів, які мають проблеми з корпоративним управлінням чи тяжкий фінансовий стан. Для того щоб уникнути несприятливого розвитку подій, слід приділити належну увагу якісному юридичному супроводу на стадії створення компанії та оформлення документів з метою мінімізації прогалин корпоративного управління, які можуть використати рейдери. Наприклад, можна подати заяву до органів реєстрації щодо посвідчення всіх угод, укладених компанією, у певного нотаріуса з метою ускладнити підробку документів (це один з інструментів захисту активів і корпоративних прав).

«Сіре» рейдерство — поглинання компанії, яке поєднує як законні, так і незаконні методи. За своєю суттю найскладніше, оскільки всі незаконні дії пізніше підтверджуються цілком законними механізмами, що ускладнює подальше оскарження таких дій власниками компанії. Для того щоб уникнути можливих неприємностей, наприклад, у сфері захисту земельного банку підприємства, слід обов’язково і невідкладно реєструвати, а також нотаріально посвідчувати договори оренди земельних ділянок, усіх наступних змін до них. Також особливу увагу слід приділити обліку договорів оренди, щоб відслідковувати строки закінчення дії договорів та вчасно їх продовжувати.

«Чорне» рейдерство — захоплення активів з використанням незаконних методів: підкупу засновників компанії, державних органів, правоохоронних органів, судової влади, підробки документів, злочинної змови з державними реєстраторами чи нотаріусами. Такий вид рейдерських атак може бути застосований до будь-яких підприємств, проте найчастіше в зоні ризику опиняються непублічні компанії. Для уникнення перерахованих вище сценаріїв необхідно розумно розподіляти власні активи (земля, урожай і сільгосптехніка) шляхом розмежування: кожен окремий актив зареєструвати на балансі окремого підприємства, що вам підконтрольне. Метою цього є ускладнення процедури зміни власника, до якої дуже часто вдаються рейдери. Необхідно уважно слідкувати за збереженням конфіденційної інформації в межах підприємства і підписувати з кожним співробітником угоду про нерозголошення, щоб ані конкуренти, ані рейдери не дізналися зайвого. Також необхідно регулярно проводити моніторинг державних реєстрів і запитів до державних органів щодо вашої компанії. Таким чином можна прослідкувати, чи не готується рейдерська атака на ваше підприємство.

У сучасних умовах неможливо бути абсолютно захищеним. Однак, можна максимально захистити бізнес, приділяючи належну увагу грамотному та якісному юридичному супроводу протягом усього бізнес-процесу.

Рейдерство

Показати ще