Рейдерство

10 травня 2019 08:58

Цього року агробізнес менше скаржиться на рейдерство

У 2019 році в Україні скоротилися випадки аграрного рейдерства. За перші три з половиною місяці року до антирейдерських штабів у областях надійшло 564 скарги від представників агробізнесу, тоді як за весь 2018-й  – 3718, а за 2017-й – 4794.

Про це повідомляє АПК-Информ.

Такі дані озвучила заступник міністра юстиції України Ірина Садовська, розповівши, що антирейдерські штаби діють у країні з 2017 р. Міністерство юстиції створило їх на базі обласних державних адміністрацій для того, щоб при виникненні випадків рейдерства всі представники держорганів могли обговорити ситуацію і оперативно її вирішити.

Читайте: Рейдерство: на особливо цінних дослідних полях НААН будують багатоповерхівку

За інформацією заступника міністра, звернень виключно з питань, що мають ознаки рейдерства, у 2017 р. надійшло в штаби 145, у 2018 р. – 191, на середину квітня 2019 р. – 35.

За словами Ірини Садовської, найчастіше з рейдерством стикаються аграрії Вінниччини, Одещини і Миколаївщини – тобто, тих областей, де сільське господарство становить велику частку в економіці регіону.

«Хочу також відзначити, що юридичного поняття рейдерства не існує. Це комплекс дій по відношенню до чужої власності або чужого права, які підпадають під ознаки кримінальних дій», – прокоментувала заступник міністра.

Landlord раніше повідомляв про інновації законопроекту щодо захисту від агрорейдерства: інвентаризація земель і відмова від паперової бюрократії.

Рейдерство

24 квітня 2019 14:56

Рейдерство: на особливо цінних дослідних полях НААН будують багатоповерхівку

Під Києвом на захопленій рейдерським способом особливо цінній земельній ділянці, яка належала Національній академії аграрних наук України, зараз активно будують житлову багатоповерхівку. Правоохоронні органи не реагують на заяви представників НААН.

Про це повідомляє Delo.

Ділянка в селі Гатне Київської області, розташована поруч з трасою Київ – Одеса, згідно з актом на право постійного користування землею належить ННЦ «Інститут землеробства» НААН України.

За даними агрохімічного аналізу, ділянку віднесено до особливо цінних державних земель: на цьому полі в Гатному Інститут землеробства регулярно проводив науково-дослідні та дослідно-експериментальні роботи.

Читайте: Чим загрожує відкриття ринку землі в Україні: спростування міфів

Але сьогодні ділянку захопили невідомі особи, які проводять там незаконні будівельні роботи. Керівники НААН запевняють, що за фактом рейдерського захоплення власності академії вони подавали заяви в кілька силових структур, головним чином – у НАБУ. Але ніхто з правоохоронців на факт захоплення цінних державних земель не відреагував, а будівництво на особливо цінних дослідних полях триває.

Landlord раніше повідомляв про те, що законопроект №8121 має на меті убезпечити фермерів від рейдерських захоплень їхніх земель, врожаїв та бізнесу. За словами авторів, документ пропонує модернізувати систему роботи Державного реєстру прав та налагодити його зв’язок із Державним земельним кадастром.

Рейдерство

14 лютого 2019 13:01

Росток-Холдинг вимагає від колишніх директорів 318 млн грн

«Росток-Холдинг» подає до суду на трьох екс-директорів компанії. Звинувачує їх у зловживанні службовим становищем та незаконним загарбанням продукції на суму 318,6 млн грн.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Нинішній виконавець обов’язків гендиректора «Росток-Холдингу» Ігор Сташук звинувачує екс-керівників корпорації у незаконному вивезенні продукції, яка перебувала на той момент під арештом. Річ у тім, що після інвентаризації запасів кукурудзи й соняшника, продукції виявилося в рази менше, ніж у момент, коли підприємство було передано в управління Нацаг-ва з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних злочинів (АРМА).

Через це компанія звертається до суду, аби компенсувати завдані збитки.

ЧитайтеМустанг Фінанс подав до суду на Росток Холдинг через борг у $6,5 млн

Ігор Сташук просить притягнути до відповідальності очільників «Шалигінське» Андрія Шваба, «Комбікормник» – Миколу Буренка та «Новгород-Сіверський елеватор» Василя Томаля. Позови були подані відповідно до господарських судів у Сумській та Чернігівській областях. Від Андрія Шваби вимагають компенсації в розмірі 219,2 млн грн, від Миколи Буренка – 41,77 млн грн та від Василя Томаля – 57,62 млн грн.

Харківський райсуд 30 листопада 2018 року наклав арешт на майно “Росток-Холдингу” та передав його в управління АРМА. Нацагентство на конкурсній основі обрало управляючого арештованим майном – агрохолдинг I & U (ТОВ “Ай Енд Ю Груп Юкрейн”) та 29 грудня 2018 року тимчасово відсторонило від своїх посад керівників та підписантів усіх підприємств “Росток Холдинг”.

ЧитайтеПонад 30 млн грн. компенсації отримав агрохолдинг через крадіжку насіння на складі

Однак, уже 10 січня 2019 р. детективи НАБУ розпочали розслідування протиправних дій працівників судів і прокуратури Харківської області, які призвели до повного блокування роботи компанії «Росток-Холдинг».

Адвокати компанії відзначають, що протиправними діями вважають зловживання владою та своїм службовим становищем осіб, які, діючи за попередньою змовою з рейдером Яковом Грибовим та іншими особами, «вчинили незакінчений замах на протиправне заволодіння майном групи».

Рейдерство

15 січня 2019 17:48

Рейдерська атака на Росток-Холдинг триває. За справу береться НАБУ

Детективи НАБУ 10 січня 2019 р. розпочали розслідування протиправних дій працівників судів і прокуратури Харківської області, які призвели до повного блокування роботи компанії «Росток-Холдинг».

Про це повідомляє прес-служба компанії «Росток-Холдинг».

Наразі рейдерська атака на Росток-Холдинг перебуває в «агресивній фазі». У філях на Сумщині та Чернігівщині перекрито доступ працівників компанії до робочих місць. Без опису і попереджень опломбовано низку робочих приміщень, у регіональних офісах порядкують озброєні люди в камуфляжі.

ЧитайтеВтілення технологій, стилю та безпеки — новий Toyota RAV4

НАБУ розслідуватиме дії посадовців Національної поліції в Харківській області, Харківської місцевої прокуратури № 6, судової гілки влади, Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів.

Адвокати компанії відзначають, що протиправними діями вважають зловживання владою та своїм службовим становищем осіб, які, діючи за попередньою змовою з рейдером Я.С. Грибовим та іншими особами, “вчинили незакінчений замах на протиправне заволодіння майном групи”.

Landlord раніше повідомляв про те, що Росток-Холдинг звинуватили у крадіжці зерна.

Рейдерство

17 грудня 2018 16:50

Незаконна реєстрація 6 тис. га землі закінчилася провалом

У 2018 році антирейдерська комісія задовольнила 400 скарг від аграріїв, бізнесменів, громадян та не дозволила незаконно зареєструвати 6 тис га землі.

Про це повідомляє Ліга. Бізнес.

За інформацією заступниці міністра юстиції  Ірини Садовської, комісія Міністерства юстиції з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації (Антирейдерська комісія) у 2018 році скасувала незаконну реєстрацію майже 6 тис. гектарів землі та понад 100 тис. кв м нерухомості.

Комісія задовільнила 400 скарг, з якими до неї зверталися адвокати, аграрні та бізнесові асоціації, підприємці та громадяни.

Читайте:  Українська земля катастрофічно втрачає родючість

Заступниця розповіла про випадок із захопленням елеватора фермерського господарства Строгий А.Ф, яке супроводжувалося стріляниною. За її даними, комісія буквально за 10 днів розглянула скаргу. Майно повернули законному власнику.

Як повідомляв LANDLORD, рейдерство землі відтепер неможливе. У Мінагрополітики знайшли запобіжник

Рейдерство

Показати ще