Садівництво

8 години тому

У Росії заявили про погіршення якості імпортованих грузинських вин

У Росспоживнагляді заявили, що в грузинського вина, яке поставляється в РФ, погіршилася якість. Федеральна служба стверджує, що у 2018 році в Росії було забраковано 203 тис. літрів вина, імпортованого з Грузії.

Про це повідомляє gordonua.com.

24 червня Федеральна служба з нагляду у сфері захисту прав споживачів і благополуччя людини (Росспоживнагляд) оприлюднила заяву, в якій відзначено, що кількість виявленої алкогольної продукції грузинського виробництва з невідповідністю вимогам якості збільшилася з 2014 р. до 2018 р. у 2,9 разу.

Читайте: Перевірка харчових підприємств за новим законодавством: що змінилося ІНФОГРАФІКА

Росспоживнагляд проінформував, що в Росію не дозволили ввозити партії вина таких виробників, як АТ «Багратіоні-1882», ТОВ «Болеро енд компані», ТОВ «Кахетинське традиційне виноробство», ТОВ «Бадагоні», ТОВ «Дім грузинського вина», ТОВ «Корпорація грузинське вино», ТОВ «Компанія грузинських вин і алкогольних напоїв», ТОВ «Батоно».

Заява з’явилася на тлі антиросійських протестів, які тривають у Тбілісі з 20 червня.

Landlord раніше повідомляв про те, що виноградарі створили альянс для захисту своїх сортів від крадіжки.

Садівництво

24 червня 2019 10:33

При експорті лохини на Близький Схід фермери зароблять на 30% більше, ніж в Україні, – Катерина Звєрєва

Попри різке зниження цін на лохину в Україні у вихідні, вартість її все ще лишається високою порівняно з минулим роком – близько 200 грн/кг. Масово збирати лохину фермери почнуть приблизно через тиждень, тоді ж очікується подальше зниження ціни, яке має запустити експорт продукції.

Про це повідомляє EastFruit.

Минулого тижня продажі ранньої лохини розпочали фермери із Закарпаття та південних регіонів України. Стартували з ціни 300 грн/кг, проте на вихідних, коли на ринок стали надходити перші партії лохини з Вінницької та Чернівецької областей, ціна знизилася до 200 грн/кг.

Читайте: Україна увійшла до ТОП-3 експортерів курятини в Євросоюз

Аналітики прогнозують, що через тиждень – півтора, коли в Україні почнеться масове збирання лохини, ціна на неї впаде нижче від такої у Польщі. Це, за словами економіста інвестиційного департаменту ФАО Андрія Ярмака, «має запустити експорт продукції і надати підтримку цінам».

Щодо експорту лохини цього року в України непогані перспективи. Як повідомила директор з розвитку УПОА Катерина Звєрєва, завдяки торговій місії Fruit Trade Ukraine із просування українських ягід на Близькому Сході, зараз із близькосхідних країн активно надходять запити на авіапоставки лохини з України.

«Думаємо, що в липні відразу кілька компаній-учасників нашого торгового форуму в Дубаї зможуть поставити українську лохину в 3-4 країни Близького Сходу», – проінформувала Катерина Звєрєва.

За її словами, ті господарства, які зможуть поставляти ягоду в ці країни, зароблять на 30% більше, ніж при реалізації продукції на внутрішньому ринку, і на 10–20% більше, ніж при експорті ягоди в Євросоюз.

Як повідомляв Landlord, ціна на лохину українського виробництва в новому сезоні буде тісно залежати від можливостей експортувати цю ягоду. У разі виникнення проблем з поставками лохини на зовнішній ринок вся продукція продаватиметься в Україні, і її вартість знизиться до 40–60 грн/кг.

Садівництво

20 червня 2019 12:18

Італійці допомогли посадити в Україні перший промисловий сад мигдалю

Назва підприємства і хто є інвестором цього проекту з українського боку поки що тримається в секреті, проте стало відомо, що італійська компанія Besana допомогла минулого року закласти в Київській області перший в Україні промисловий сад мигдалю на площі 105 га.

Про це повідомляє East-Fruit.

Для посадки використовували італійські саджанці мигдалю із закритою кореневою системою, вирощені за технологією ex-vitro (мікроклонування). Незважаючи на непрості кліматичні умови, випадання саджанців не перевищило 1%.

Читайте: Революція на полі: трактор без водія працює 24 години на добу

У саду встановлена ​​система крапельного зрошення, і кожен саджанець має опору. Схема посадки мигдалю не уточнюється, проте очевидно, що йдеться про посадку інтенсивного типу. Технологічний супровід проекту надають італійські агрономи, які спеціалізуються на мигдалі, фундуку і волоському горіху.

Landlord раніше повідомляв про те, що у 2018 р. Україна посіла третє місце у світі за урожаєм волоського горіха. Завдяки сприятливим погодним умовам і збільшенню площі горіхових садів українські виробники зібрали понад 120 тис. т горіхів, що на 25 % більше, ніж торік.

Садівництво

10 червня 2019 13:44

Для виноробства придатна вся територія України або чому Печко захищає фермерів

Для того щоб вітчизняна виноробна галузь могла ефективно розвиватися, придатними для виноробства слід визнати не лише кілька областей, а всю територію України. Таку думку озвучив голова Асоціації садівників, виноградарів та виноробів України Володимир Печко.

Про це повідомляє Укрінформ.

Для розвитку галузі потрібні зміни в законі

Визнання придатною для виноробства всієї території України дозволить фермерам усіх регіонів отримувати компенсації за закладання виноградників, що своє чергою сприятиме зростанню виробництва і розвитку в країні галузі виноробства.

Читайте: Виноградарі створили альянс для захисту своїх сортів від крадіжки

На сьогодні в Україні придатними для виноробства офіційно вважаються 5 областей: Херсонська Миколаївська, Одеська, Закарпатська і Запорізька. Проте клімат змінився, і виноград уже вирощують і на інших територіях.

Аргументи

За словами Володимира Печка, зокрема на Львівщині та Тернопільщині культивують  сорти винограду, які придатні для вирощування лише в цих регіонах. А вино, вироблене в цих господарствах, вже отримало визнання на конкурсах виноробної продукції.

Проте фермери, які працюють у «невизнаних» областях, не мають права на отримання державної допомоги для закладання виноградників.

«Наприклад, у Тернопільській області є підприємець, який буде в цьому році закладати 5 га виноградників за власний кошт. Якби йому відшкодували частину вартості посадкового матеріалу, він би заклав 10 га. У Львівській та Чернівецькій областях та сама ситуація», – аргументує голова асоціації.

Завтра, 11 червня, це питання підніматимуть на нараді за участю в.о. міністра аграрної політики і продовольства Ольги Трофімцевої, представників виноробних підприємств та Асоціації садівників, виноградарів та виноробів України.

Landlord раніше повідомляв про те, що Володимир Гройсман доручив Ользі Трофімцевій допомогти українським виноробам.

Садівництво

10 червня 2019 12:04

Виноградарі створили альянс для захисту своїх сортів від крадіжки

Щоб запобігти спробам привласнити запатентований рослинний матеріал, провідні світові виробники винограду, створюють організацію The Breeders Alliance Company Ltd, покликану захищати їх права на інтелектуальну власність.

Про це повідомляє AgroXXI.

Під час першого Глобального саміту з виноградарства було оголошено, що 4 компанії (Grapa Variety Ltd, IFG, SNFL і Sun World Innovations) засновують альянс The Breeders Alliance Company Ltd і будуть тісно співпрацювати для припинення спроб привласнити запатентовані ними сорти.

Компанії заявили, що їхня здатність інвестувати в капіталомісткі та довгострокові програми із селекції опинилася під загрозою, оскільки збільшується кількість порушень і продаж контрафактних плодів та сортів.

Читайте: USAID виділяє $1 млн грузинським фермерам, у яких негода повністю знищила врожай

Альянс селекціонерів створено для того, щоб допомогти виробникам у їх правозахисній діяльності шляхом колективного моніторингу та обстеження ключових оптових і роздрібних ринків для виявлення продажів контрафактних плодів з підробленим маркуванням.

Інструменти спостереження передбачають дослідження ринку, центральну базу даних ДНК для відстеження, ідентифікації та звітності щодо сортів винограду, а також спільні зусилля з виявлення розплідників, виробників і комерційних маркетологів, які порушують права власності й закони про інтелектуальну власність у країнах-виробниках та споживачах.

Landlord раніше повідомляв про те, що в Україні 87 виноградарів і садівників цього року отримають держкомпенсації.

Садівництво

Показати ще