Новини / День у полі     14 липня 2019 14:22

Якісні препарати, ставка на молодь та приціл на агрохолдинг – як за 6 років розбудували господарство Спрінт К

Виконавчий директор господарства «Спрінт К» Юрій Олійник розповів про технологію культивації культур, політику щодо формування робочого колективу та подальші перспективи, які передбачають перетворення фермерства в крупний агрохолдинг.

Landlord реалізує медіапроект «Німецькі технології на полях українських фермерів», завдяки якому ви зможете дізнатися про ефективний досвід ведення агробізнесу.

Про якість

У господарстві «Спрінт К» основними культурами вирощування є кукурудза, пшениця та соняшник. Також вирощують сою та ріпак, але в куди більш менших об’ємах. Щодо врожайності, то у 2018 році фермерство з Київської області отримало: 122 ц/га кукурудзи, 52 ц/га пшениці та 33 ц/га соняшника. Планових показників на поточний рік «Спрінт К» немає, проте, за словами виконавчого директора підприємства Юрія Олійника, наразі головною метою є отримання максимальної врожайності з кожного гектару.

Менеджер вважає, що в аграрному секторі стратегію як таку практично неможливо вибудувати, тому що завжди є непередбачуваний фактор — погодні умови. Натомість у «Спрінт К» є інші важелі, що дозволяють отримувати гарні показники: якісне насіння, препарати та техніка.

Зокрема, в господарстві користуються препаратами BASF більше чотирьох років. Перше, на що звернув увагу директор при знайомстві з представниками компанії, — це людяне та відповідальне ставлення.

«Зараз хімічних препаратів величезне різноманіття. Запам’ятати чи розібратися у кожному з них доволі складно. А до BASF я можу зателефонувати, мене одразу проконсультують у будь-який час доби, що для аграріїв дуже важливо», — ділиться він.

Тому не дивно, що близько 60% препаратів, якими користуються у «Спрінт К», — компанії BASF. Так, вже багато років вносять Євро-Лайтнінг®. Пан Юрій відмічає, що цей препарат є одним із фаворитів у господарстві, адже він ефективно протидіє широкому спектру бур’янів, зокрема, і вовчку. Окрім цього може використовуватися в системах з мінімальним та нульовим обробітком ґрунту. І до того ж препарат простий у застосуванні та гнучкий у строках внесення.

Читайте: Встигати все: модель ефективного менеджменту від керівника господарства Спрінт К

Також у «Спрінт К» використовують фунгіцид Адексар® СЕ Плюс. Господар зізнається, що задоволений препаратом, і, зокрема, його потужним та довготривалим захисним ефектом від широкого спектру хвороб. Даний фунгіцид забезпечує стимулювання процесів фотосинтезу та нітрогеназної активності посівів, підвищує стійкість до стресових умов. Ще минулого року спробували вперше і регулятор росту для пшениці Медакс® Топ. Серед його ключових переваг пан Юрій відмітив широкий діапазон температур для застосування: від 5 °С до 20 °С. Також препарат зменшує довжину соломини та потовщує її стінки. А це, у свою чергу, підвищує стійкість рослини до вилягання. Наступний фактор для успішного розвитку підприємства у розумінні виконавчого директора — технічний парк. Уся техніка нова, і більше трьох-чотирьох років з технікою не працюють. Це обумовлено тим, що власник господарства також займається продажем техніки.

Про команду

Працівників виконавчий директор господарства «Спрінт К» Юрій Олійник намагається шукати серед молоді, але головне — бажання працювати.

«Я дотримуюся принципу: якщо людина хоче працювати, її можна навчити, навіть якщо вона без досвіду. А якщо у неї купа знань, але не хоче працювати — це не робочий», — каже пан Олійник.

У пошуках кадрів директор вирушив до Київського аграрного університету. Там ректор порекомендував двох перспективних студентів. Їм запропонували роботу у «Спрінт К», тож невдовзі колектив поповниться двома молодими фахівцями.

Та знайти людей, які будуть чесними і до роботи ставитимуться із захопленням, дуже складно, зізнається Юрій Олійник.

«Однозначно ми будемо робити ставку на молодь, тому що стара закалка — це старі принципи роботи, а зараз багато нових технологій, хімії. Молодь у цьому набагато краще розбирається», — підсумовує господар.

Поки що керівнику доволі складно делегувати обов’язки, адже звик тримати все під контролем і бути присутнім при всіх ключових моментах для господарства. Пан Юрій згадує: коли тільки-но прийшов до «Спрінт К», одразу попередив, що не терпить пияцтва, крадіжок та брехні.

«У мене із засновником компанії все збудовано на довірі. Я знаю, що таке чужі кошти. Тому і від своїх підлеглих цього очікую», — наголошує він. Тож це відіграло свою роль. Виконавчий директор каже, що атмосфера у господарстві дружня та довірча. Якщо комусь із працівників необхідна допомога, вони знають, що можуть покластися та довіритися своєму керівнику. Такий підхід у «Спрінт К» розповсюджується не тільки на працівників компанії, а і села, де працюють. Так, господарство двічі на тиждень вивозить сміття, адже комунального підприємства у селі немає. Окрім цього, роблять свій внесок в облагороджування села та, якщо необхідно, допомагають технікою. «В Україні, як правило, усі винні, окрім нас самих. Ми вирішили відійти від такого уявлення та починати роботу із себе», — наголошує керівник.

Про перспективи

Відбудувавши рентабельну систему агробізнесу, вже в найближче майбутнє власники «Спрінт К» збираються перетворити своє дітище на агрохолдинг, значно розширивши земельний банк. При чому підприємство не збирається обмежуватися лише Київською областю, а орендувати земельні наділи на Сумщині та Чернігівщині.

Також цього року господарство активно розбудовує власну інфраструктуру. Так, було побудовано нову зерноочисну систему, змонтовано дві сушарки та відкрито новий склад на 5000 кв. м. Це дозволило «Спрінт К» досягнути потужностей зберігання на 25 000. кв. м.

Нагадаємо, що в медіапроєкті «Німецькі технології на полях українських фермерів» ви знайдете унікальні кейси агробізнесу й дізнаєтеся про ефективний досвід підприємництва в сільському господарстві. Зокрема, виконавчий директор підприємства Юрій Олійник презентував унікальний кейс розвитку свого підприємства.

Думки        13 липня 2019 10:02

Встигати все: модель ефективного менеджменту від менеджера господарства Спрінт К

Коли ти керівник агропідприємства і маєш проконтролювати всі ключові процеси господарства, об’їхати 4300 га угідь, про все домовитися та все розпланувати, то повинен мати неабиякий ресурс життєвої активності, знання, а головне — любити свою роботу.

Landlord реалізує медіапроєкт «Німецькі технології на полях українських фермерів», завдяки якому ви зможете дізнатися про ефективний досвід ведення агробізнесу.

У межах цього проєкту пропонуємо унікальний кейс, присвячений організації роботи агропідприємства, яким поділився Юрій Олійник, виконавчий директор господарства «Спрінт К».

«Спрінт К» займається вирощуванням кукурудзи, пшениці, соняшника, ріпака, сої в Бориспільському районі на Київщині. За шість років свого існування господарство наростило земельний банк до 4300 га і зупинятися на цьому не планує.

Його керівник, Юрій Олійник, розпочав роботу в сільському господарстві з 16 років. Ще з дитинства захопився прикладом батька, який працював начальником механічного загону в колгоспі Запорізької області. Приваблювала хлопця робота саме з важкою технікою, тож 13 років пан Юрій відпрацював комбайнером та трактористом, а далі обійняв посаду керівника механічного відділу замість тата.

Читайте: Ставка на інновації. Як прагнення фермера Євгена Вайна до нового збільшує врожайність у господарстві «Відродження»

До господарства «Спрінт К» Юрія Олійника запросили працювати п’ять років тому. Засновники підприємства — із Запорізької області, тож і покликали свого земляка на посаду виконавчого директора. «Спрінт К» було створене у 2013 році, і, як розповідає Юрій Олійник, спочатку тут були три невеликих господарства, які власники вже об’єднали в одне.

Підприємство розташоване в селі Сошників Київської області. Порівнюючи умови роботи в Запорізькій та Київській областях, керівник відзначає, що в Запорізькій посушливіший клімат, але кращий ґрунт. У Київській же більше вологи та врожайність буде вищою.

«Спрінт К» має амбіційні плани щодо розвитку. І для цього тут використовують усі необхідні ресурси, зокрема минулого року залучили кредитні кошти.

«У нас доволі маленький колектив. Дев’ять водіїв техніки, дев’ять механізаторів — вважаю, що це кістяк по вирощуванню. А в загальній кількості 46 осіб», — розповідає керівник.

Юрій Олійник контролює ключові процеси господарства: інженерія, агрономія, продаж, підбір сільськогосподарської техніки та автотранспорту. Щодня виникає багато питань, які вимагають безпосередньої присутності виконавчого директора.

На запитання, як вдається все встигати, господар жартома відповідає, що вдома не з’являється, хіба що коли йдуть дощі. Та одразу ж говорить, що робота — це його хобі та пристрасть.

Вирішуючи робочі справи, керівник «Спрінт К» долає на рік мінімум 50 000 км між Київською та Запорізькою областями. Також щоденно доводиться виїжджати в поле. Тому Юрій Олійник обрав пікап Volkswagen Amarok: на ньому можна підвезти й агрохімічні препарати, і кілька мішків насіння для сівалки, рухаючись просто по ріллі.

Пан Юрiй вважає, що ця машина створена якраз для таких умов та є найбільш оптимальним варіантом для аграрного бізнесу.

Нагадаємо, що в медіапроєкті «Німецькі технології на полях українських фермерів» ви знайдете унікальні кейси агробізнесу й дізнаєтеся про ефективний досвід підприємництва в сільському господарстві. Зокрема, виконавчий директор господарства «Спрінт К» Юрій Олійник презентував унікальний кейс розвитку свого підприємства.

Поділися

Німецькі технології на полях українських фермерів        12 липня 2019 10:16

Навіщо Юрій Олійник із господарства Спрінт К планує зробити новий агрохолдинг

Господарство «Спрінт К», що розташоване у селі Сошників Київської області, має у своєму активі 4300 га земельних паїв, проте вже в найближче майбутнє планує істотно збільшити земельний банк й отримати статус агрохолдингу.

Поділися