Новини / День у полі     13 грудня 2019 10:02

Готові до будь-яких викликів: досвід господарства Калина-Л

Фермерське господарство «Калина-Л», що на Хмельниччині, виникло на початку 2000-х років ледь не з нуля. Його засновник, Ігор Лемещук, брав паї в оренду і крок за кроком створив невелике (500 га), проте міцне сільгосппідприємство, яке має потужний сучасний арсенал техніки.

У проєкті «Наввипередки з комбайном» Landlord розповідає про можливості, які відкриває фермерам застосування сівалки LEMKEN.

Починали працювати в «Калина-Л», використовуючи ще радянський трактор МТЗ та сівалку СЗС 3,6. Поступово розкорчовували землі, приводили їх до ладу, вносили мінеральне живлення. Це дало змогу почати оновлювати парк техніки. Сьогодні в господарстві всі основні машини та агрегати — іноземного виробництва.

Методи і техніка

У господарстві практикується класична п’ятипілка. Це тим більш зручно, оскільки загальна площа полів дозволяє розподіляти культури рівномірно — по 100 га. Тут вирощують озимі пшеницю та ячмінь, кукурудзу, соняшник та озимий ріпак.

«Технологія обробітку ґрунту у нас комплексна і залежить від того, яку культуру сіємо та яка культура виступає як попередник. Загалом виходить так, що перший рік ми оремо, другий рік — дискуємо, а третій — провадимо глибоке рихлення ґрунту. Якщо поле після кукурудзи, то обов’язково заорюємо пожнивні рештки в землю і сіємо соняшник. Після зернових дискуємо стерню, проходимо глибокорозпушувачем, а тоді сіємо. Під ріпак оремо», — розповідає Ігор Лемещук.

Читайте: Бак 7200 л та 36-метрова штанга: переваги самохідного обприскувача Lemken Nova 14

Фермер поділився, що технологія обробітку ґрунту після збирання соняшника під озимі зернові донедавна була досить складною, це вимагало додаткових витрат часу та коштів. Досить успішно використовували зернову сівалку відомого виробника, проте для неї потрібна була ідеально підготовлена рілля.

Високі врожаї

Цього року в господарстві «Калина-Л» почали застосовувати сівалку LEMKEN і попри очевидні негативні погодні явища зібрали «на коло» по 70 ц/га озимої пшениці, по 35 ц/га соняшника та понад 100 ц/га кукурудзи. Причому кукурудзу повністю пересівали наприкінці травня, оскільки молоді сходи буквально змило.

Тож у господарстві «Калина-Л» готові до будь-яких погодних викликів, спираючись зокрема на потужний технічний арсенал та надійних партнерів.

Проблеми господарства

Проблеми, які виникають у підприємства, з технікою не пов’язані. Єдине, чого потребують такі виробники, як «Калина-Л», — розуміння з боку держави.

Ігор Лемещук переконаний, що в Україні потрібно запровадити цивілізований ринок землі, однак вважає його введення тут і зараз передчасним.

«Я не можу скористатися своїм першочерговим правом викупу паїв, оскільки не маю таких коштів. Так само, як і багато інших фермерських господарств. Ми ж цю землю повернули до життя, розкорчували, облагородили. Чому б нам не надати кредити під нормальні відсотки на придбання землі?» — розмірковує фермер.

Нагадаємо, що у проєкті «Наввипередки з комбайном» Landlord розповідає про можливості, які відкриває фермерам застосування сівалки LEMKEN.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також