Новини / День у полі     10 липня 2019 13:32

Шлях довжиною у 8 років: побудова успішної кар’єри агронома від менеджера Прогресу Олександра Антоновського

Головний агроном та за сумісництвом заступник директора з виробництва господарства «Прогрес» Олександр Антоновський розповів про те, як за вісім років зумів подолати шлях від звичайного студента до провідного менеджера.

Landlord реалізує медіапроєкт «Німецькі технології на полях українських фермерів», завдяки якому ви зможете дізнатися про ефективний досвід ведення агробізнесу.

У межах цього проєкту пропонуємо унікальний кейс, присвячений застосуванню технологій у сільськогосподарському виробництві для досягнення високої врожайності, яким поділився Олександр Антоновський, агроном за освітою і покликанням, заступник директора з виробництва господарства «Прогрес».

Кар’єра агронома

Старт професійної кар’єри видався для Олександра Антоновського доволі непростим. Прийшовши у господарство «Прогрес» (село Гнідинці Чернігівської області) у 2011 році на посаду агронома, вчорашній студент прогнозовано зіткнувся із труднощами. Брак досвіду та практичних навичок спершу створювали серйозні проблеми у робочому процесі. Прийшовши після університету, пан Олександр постійно стикався із завданнями, які потрібно вирішувати оперативно та якісно. Та, пропрацювавши перший рік, набрався досвіду, у більшості питань розібрався.

«Робота агронома мені одразу припала до душі, і вона для мене більше як захоплення. Коли я вступав до університету, в сільському господарстві не було таких грошей, як зараз. Родина мене відмовляла від вступу. Але я тоді чітко сказав: або я агроном, або взагалі не буду здобувати вищу освіту», — згадує пан Антоновський.

Нині пан Олександр обіймає посаду заступника директора з виробництва і вважається агрономом топ-рівня.

Господарство «Прогрес»

Історія господарства «Прогрес» розпочалася у 2000 році. Тоді, на початку міленіуму, Микола Іванович Бойко та Павло Іванович Сліпченко вирішили об’єднатися й заснувати спільний агробізнес.

Розпочинали діяльність співвласники з 4500 га, і в подальшому вирішили не робити ставку на розширення земельного банку. Причина — розташовані по сусідству паї великих агрохолдингів, що, певна річ, значно ускладнює роботу в цьому напрямі. Утім, на сьогодні «Прогресу» все ж вдалося додати до своїх земельних активів ще 300 га.

Читайте: Як здобути високі врожаї пшениці: кейс господарства Прогрес

Ключовою культурою в господарстві є кукурудза, яка займає 1800 га. Саме від неї ферма й має найвищу рентабельність. По соняшнику Олександр Антоновський також вбачає чудову перспективу. «Але, на жаль, його більше ніж 15–18% від загальної площі не можна сіяти», — зауважує він.

Крім цього, у господарстві вирощують озиму пшеницю, ріпак та сою. По врожайності на кукурудзі отримували 135 ц/га, на соняшнику — 36 ц/га, озимій пшениці — 70 ц/га. Вже два роки у господарстві сіють високоолеїновий соняшник, адже це дає додатковий прибуток з тонни врожаю за вміст олеїнової кислоти.

Нагадаємо, що в медіапроєкті «Німецькі технології на полях українських фермерів» ви знайдете унікальні кейси агробізнесу й дізнаєтеся про ефективний досвід підприємництва в сільському господарстві. Зокрема, заступник директора з виробництва господарства «Прогрес» Олександр Антоновський презентував унікальний кейс розвитку свого підприємства.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також