Новини / День у полі     26 жовтня 2019 17:02

Міцна підтримка: як господарство Колос сприяє розвитку сільських територій

Мешканці села Вишневе на Одещині знайшли міцну підтримку в особі Юрія Яловчука та очолюваного ним господарства «Колос». Підприємство спеціалізується на виробництві зернових і олійних, а ще має молочну ферму на 400 голів ВРХ, яку передусім вважають соціальним проектом.

Про те, як колись односельці допомогли витягнути господарство із глибоченної ями, та як тепер підприємство опікується проблемами села, розповів у проекті «Історія успіху» директор ТОВ «Колос» Юрій Яловчук.

Господарство «Колос» вирощує зернові та олійні культури у Великомихайлівському районі Одеської області. Попри посушливі кліматичні умови, завдяки впровадженню нових технологій, тут періодично встановлюють не лише регіональні, а й загальноукраїнські рекорди врожайності.

Читайте: Юрій Яловчук: Рецепт рекордних врожаїв Колоса

Директор «Колоса», Юрій Яловчук, ім’я якого відоме далеко за межами Одещини, належить до непересічних особистостей. Завдяки своїм знанням і таланту керівника він створив міцне господарство, яке нині стало опорою для односельців.

«Де б я не працював, куди б мене не зманювали, я завжди хотів жити у рідному селі. Подумки я уявляв, які покращення можна зробити. Газифікувати будинки, викопати ставки, провести зрошувальні системи на поля. І дуже важливо, що я тут знаю людей і вони мені вірять», – розповідає Юрій Яловчук.

Як піднімали «Колос»

Сьогодні у господарстві «Колос» працює понад 70 людей. Багато з них – шкільні знайомі та однокласники власника. Ця взаємопідтримка, зокрема, дала витягти господарство із глибоченної інфраструктурної та фінансової ями під час його реорганізації.

У колгоспі за радянських часів, а потім КСП було приблизно 5000 га орної землі. Коли реорганізація сільгосппідприємств дісталася заключної фази (на початку 2000­х років), майже половину землі розібрали власники паїв і почали самі господарювати або віддали в оренду іншим фермерам. Таким чином у «Колосі» і залишилося 2800 га, які зараз перетворилися на 2750 га.

 «Я й досі не розумію, як нам вдалося поставити все на ноги. На початку на підприємстві висіли борги на 1 200 000 гривень! Пригадайте, який тоді був курс долара до гривні та які були ціни на зерно в портах. Ми почали будувати ферму, склади. Колектив гарний, дружний, усе вирішуємо разом. І досі я ніколи не збираю нарад, щоб там, у якомусь залі, сидіти і мріяти про щось незрозуміле. Усі питання вирішуємо на місцях, у робочій атмосфері», – каже пан Юрій.

Як нині «Колос» підтримує село

Господарство «Колос» – одне з небагатьох в регіоні, яке зберегло тваринницький комплекс. Тут функціонує невелика свиноферма на 600–800 голів та утримується до 400 голів великої рогатої худоби. Пан Яловчук не приховує, що тваринництво – це передусім соціальний проект, аби забезпечити односельців роботою. При цьому із сумом відзначає, що, ймовірно, цей напрям таки доведеться закрити.

«Молоко ми здаємо в Одесу за копійки – нікому воно не треба! Дуже шкода, що тваринництво нині в такому занепаді, адже воно забезпечує три фактори. По-перше, це зайнятість людей у селі. По-друге, це органічні добрива – гній. По-третє, завдяки цьому ми маємо чудову сівозміну – кукурудзу на силос, горох, а також багаторічні трави», – пояснює він.

У господарстві щороку вносять по 70–80 га гною, рівномірно розподіляючи по всій площі. Юрій Яловчук шкодує: якщо доведеться позакривати ферми, то постраждають і сівозміна, і родючість полів загалом.

Нагадаємо, що в проекті «Історія успіху» Юрій Яловчук розповів про становлення господарства «Колос», принципи роботи та розкрив секрети рекордної врожайності ріпаку.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також