Щороку аграрії втрачають мільйони тонн урожаю через стихії. Те, що раніше сприймалося як погодні примхи, нині набуває масштабів критично загрозливих катаклізмів. Посіви виснажують спека та посухи, вибиває град, заливають повені, випробовують заморозки та спопеляють пожежі. Landlord зібрав інформацію про найстрашніші стихії для фермерів, а також поради з їх подолання.
З природної переваги погода перетворюється на одного з головних ворогів для українських фермерів. Сприятливий для сільського господарства помірний клімат поступово «псується». Як уже писав Landlord, глобальне потепління все помітніше проявляється в наших широтах. За останні 30 років середня температура повітря зросла на 2°С, а сільськогосподарські кліматичні зони змістилися на північ на цілих 200 км! Як наслідок, в Україні мігрували кліматичні зони: з’явилися власні субтропіки — на Херсонщині. Натомість зона Полісся нині — на межі зникнення.
Такі кліматичні зміни кардинально впливають на зміну погоди — одного з найважливіших факторів для аграріїв. Вони все частіше стикаються з досі нетиповими для наших широт погодними явищами. Посилюються різкі коливання температури: від сильних морозів узимку — до екстремальної спеки влітку. При цьому опадів усе меншає. Та й навіть ті, що випадають, роблять це здебільшого у вигляді стихії — дуже сильних злив і граду, завдаючи таким чином додаткових збитків. Свій сумний внесок роблять і такі традиційні стихії, як повені чи пожежі.
Landlord зібрав приклади найбільш аномальних проявів стихії за останні 10 років. Точні збитки від проявів негоди рахують рідко. Фермери часто оцінюють шкоду «на око». Але опитування аграріїв показує, що збитки доволі серйозні й без фінансових інструментів господарствам не обійтися.