Новини / День у полі     23 жовтня 2019 12:21

Земля, кредити, надійне авто: власник АГРО-ПЕК про точки опори на старті бізнесу

Віктор Поплавський заснував свою справу лише три місяці тому, проте фермер сповнений оптимізму і впевненості, що його господарство «АГРО-ПЕК» уже за рік стане лідером у свинарській галузі області. Що потрібно молодому підприємцю, аби реалізувати свої сміливі плани?

Про це Віктор Поплавський розповів у рамках спецпроєкту Landlord «Еволюція розвитку: досвід фермерських господарств». До новоспеченого власника ферми «АГРО-ПЕК», розташованого в селі Пекарщина Черняхівського району на Житомирщині, ми вирушили на нашому експедиційному Peugeot Rifter.

Господарство запрацювало тільки в серпні 2019 року, проте новачком у аграрному бізнесі її засновника не назвеш: за словами Віктора Поплавського, і за походженням, і за фахом він аграрій.

«Я родом із села і до сільської праці звик змалку: батьки привчили і в полі працювати, і тварин доглядати. Тут неподалік, у селі Іванків, закінчив школу і подався до Житомирської аграрної академії, яку зараз перейменували на університет», — ділиться він.

Після навчання Віктор Поплавський за програмою обміну потрапив до Данії, де пропрацював півтора року на свинофермі й отримав гарний досвід. В Австралії рік працював у рослинництві.

Земля

Напрямом для свого бізнесу в Україні пан Віктор обрав свинарство, але розповідає, що його мета в розвитку підприємства — вийти на повноцінне рослинництво.

Читайте: 15 млн грн інвестицій: як Віктор Поплавський заснував ферму АГРО-ПЕК

Є простий розрахунок: на одну свиноматку потрібно мати 1 га землі, адже корми — це 70% витрат при вирощуванні свиней. А поки що у Віктора Поплавського є лише 3 га — вся земля вже давно в оренді на 10 і більше років.

Кредити

У розвитку бізнесу Віктор Поплавський покладає великі надії на відкриття ринку землі.

«Зараз діють програми компенсації по кредитах для фермерів — йде дуже велике здешевлення. Якщо можна буде під купівлю землі брати розумний кредит, буду брати. Спочатку, щоб вийти на необхідні 175 га, потім — подивимося, може, підемо далі, у товарне рослинництво. Досвід у мене є», — розмірковує фермер.

Авто

Під час зустрічі із журналістами в межах спецпроєкту фермеру дали можливість випробувати Peugeot Rifter. Водійський стаж Віктора Поплавського налічує вже 18 років, і за цей час у нього було багато авто — і вживаних, і нових. Тому він завжди вивчає всі новинки, які є на ринку.

Про марку Peugeot підприємець високої думки. Розповів, що на його колишньому місці роботи — у компанії «Галичина» — монтажники мали Peugeot Bipper 2008 року випуску, і проблем з ним ніколи не було. А вони їздили на ньому по всій Україні, будь-якими дорогами. «Ходова, двигун — все надійне, легке у догляді», — відзначає пан Віктор.

Про Peugeot Rifter у Віктора Поплавського відразу склалося гарне враження:

«Чудова машина, дуже м’яка, легко йде по ґрунтовці. Ну і торпедо — одразу відчуваєш французький шарм, дуже красиво, зручно зроблено. І добре, що тут невелике спортивне кермо — легко управляти і вся приладова панель перед очима, нічого не заважає…»

Фермеру продемонстрували можливості трансформації Rifter. Пан Поплавський — чоловік міцної статури, і його дивує, що він зручно влаштувався на додаткових пасажирських місцях у кузові авто. А коли він побачив, як легко ці крісла можна витягти із салону і перетворити машину на критий пікап, куди можна завантажити 700 кг, то одразу виніс вердикт:

«Співвідношення ціна — якість, зручність, витрати палива — усе на висоті, машина і для фермерської роботи, і для поїздок з родиною».

Мрії

У Віктора Поплавського двоє дітей: хлопчик чотирьох років та семирічна дівчинка. Його  мрія — передусім щоб у родині всі були здорові й щоб країна розвивалася, а його діти не думали, як колись він сам, їхати за кордон шукати роботу.

Нагадаємо, у спецпроєкті Landlord «День у полі» Віктор Поплавський представив свій бізнес-кейс про створення тваринницької ферми з нуля.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також