Думки

20 травня 2019 14:54

Україна обігнала Польщу за рівнем технологій в агросекторі – Ольга Трофімцева

За рівнем впровадження технологій в АПК та за рівнем виробничої ефективності агропідприємств Україна випередила Польщу і вже почала експортувати агротехнології в західні країни. Про це заявила в.о. міністра аграрної політики і продовольства Ольга Трофімцева.

Про це повідомляє АПК-Информ.

«Якщо подивитися на АПК України та порівняти його з АПК Польщі, іншої європейської країни, то за багатьма параметрами ми вже попереду. Особливо якщо говорити про технології та технологічність, про рівень виробничої ефективності наших аграрних підприємств», – сказала Ольга Трофімцева в інтерв’ю Радіо НВ.

Читайте: Кредити, лізинг та бонусні програми: де беруть гроші польські фермери

На думку Ольги Трофімцевої, Україна не відповідає визначенню аграрно-сировинної економіки:

«Якщо порівнювати з деякими аграрно-сировинними країнами Африки або Азії, то Україна точно не відповідає цьому класичному визначенню».

За словами очільника Мінагрополітики, український АПК за останні 5 років швидко наздоганяє Європу, де вже зараз визнають Україну агротехнологічним хабом. Як відзначила Ольга Трофімцева, Україна почала експортувати агротехнології в західні країни.

Landlord раніше повідомляв про те, що в Китаї на основних зернових базах починають впроваджувати дрони, самохідні трактори та іншу новітню безпілотну техніку, створену на основі штучного інтелекту.

Думки

17 травня 2019 13:00

Косюк заявив, що Порошенка оточують крадії ВІДЕО

Влада не може відібрати бізнес у тих, хто займається виробництвом і веде діяльність за всіма правилами. У цьому твердо переконаний голова правління МХП Юрій Косюк. Бізнесмен заявив, що не відвідував засідання Парламенту, бо не був згодний з політикою Президента.

На Міжнародній інвестиційній конференції, організованій компанією Concorde Capital, говорячи про стосунки влади і бізнесу, голова правління агрохолдингу «Миронівський хлібопродукт» Юрій Косюк сказав, що влада не може зашкодити підприємцям, які ведуть правильний бізнес.

Читайте: Переваги цифрової екосистеми агроринку для трейдерів

Оцінюючи досвід 2014 року, Юрій Косюк наголосив, що влада забрала бізнес у 3 суб’єктів:

  • контрабандистів,
  • тих, хто підробляє горілчані вироби,
  • тих, хто займається незаконним переведенням грошових коштів у готівку.

«Проти тих, хто займається виробництвом і веде правильний бізнес, влада не має ніякої сили. У неї немає можливості щось зробити проти них», – наголосив голова правління МХП.

За словами бізнесмена, сьогодні громадянське суспільство стало дуже сильним, і якщо бізнес діє правильно, то влада не може проти нього щось зробити.

Юрій Косюк сказав, що він не відвідував засідання Парламенту, бо не був згодний з політикою Петра Порошенка, заявивши йому прямо:

«Навколо вас багато крадіїв, і вони діють неправильно. Він дуже образився».

Landlord раніше повідомляв про те, що МХП завершив купівлю 90,69% акцій словенської компанії Perutnina Ptuj, виплативши готівкою 221 млн євро. У подальшому агрохолдинг планує стати 100% власником Perutnina Ptuj – уже в цьому році.

Думки

13 травня 2019 12:27

Земля в Україні має продаватися по $10 тис. за гектар – Тарас Дзьоба ВІДЕО

При оцінюванні вартості землі в Україні слід брати за приклад модель Аргентини, яка за умовами ведення бізнесу і кон’юнктурою ринку близька до української. Отже, ціна на землю в нашій країні має становити $10 тис. за гектар.

Таку думку в ексклюзивному інтерв’ю Landlord висловив начальник відділу закупівель компанії «Бунге Україна» Тарас Дзьоба.

За словами експерта, вирішуючи питання встановлення ціни на землю в Україні, слід враховувати той факт, що земля – це насамперед актив, який може генерувати прибуток. Тож залежно від того, який прибуток може дати та чи інша земельна ділянка, і здійснюється оцінка.

Читайте: Вартість землі в Україні має бути не нижчою, ніж у США – Луїс Карлос Алонсо ВІДЕО

«Українська земля має прямувати за оцінкою до вартості в Аргентині, Бразилії. Швидше в Аргентині, бо саме вона дуже схожа з Україною за умовами ведення бізнесу, економічною моделлю, кон’юнктурою ринку… У середньому ціна землі має дорівнювати близько $10 тис. за гектар», – відзначив Тарас Дзьоба.

Україна – це одна з небагатьох держав у світі, яка залишилася із закритим ринком землі. При цьому аграрний сектор у ній – один із тих, які динамічно розвиваються і формують до 20% ВВП країни. Тарас Дзьоба назвав це дисонансом і наголосив, що для інвестиційної привабливості в українську аграрну галузь необхідно дозволити продаж землі.

Landlord раніше повідомляв про те, що на думку Анатолія Кисіля, власника підприємства «Байс-Агро», визначати вартість землі доцільно, розпочавши реформу з найменш розвинених і неприбуткових сільськогосподарських регіонів.

Думки

12 травня 2019 10:06

В Україні вже померло 40% власників паїв. Відкладати ринок землі далі нема куди – Володимир Фантух ВІДЕО

В Україні вже немає близько 40% власників земельних паїв, які отримали їх 22 роки тому, а більшість сьогоднішніх власників сільськогосподарських ділянок – це старі люди. Тому далі зволікати з відкриттям ринку землі не можна.

Таку думку щодо зняття мораторію на продаж землі в Україні висловив в ексклюзивному інтерв’ю редакції Landlord заступник генерального директора з іновацій групи компаній Укрлендфармінг Володимир Фантух.

Фахівець вважає, що ціни на землю в Україні мають бути вигідними для землевласників, а також не бути захмарними для потенційних інвесторів – українських виробників. Як пропозицію називає $3 тис. за гектар.

Читайте: Ринок земелі треба закрити від іноземців на 10-15 років – Анатолій Кисіль

За словами Володимира Фантуха, на сьогодні ринок землі практично сформований. Можливо, юридично треба узгодити сам механізм, але відкладати відкриття продажу землі далі не можна:

«Близько 40% власників, які були в 97-му році, пайовиків, уже відсутні за 22 роки. У нас залишилися в селах старі люди, які є власниками».

Тож справді, чи дочекаються люди похилого віку, поки їм дозволять продати землю?

Landlord раніше повідомляв про те, кому і за скільки дозволять купувати землю в Україні: 3 етапи формування ринку.

Думки

11 травня 2019 10:04

Ринок земелі треба закрити від іноземців на 10-15 років – Анатолій Кисіль ВІДЕО

Визначення ціни землі доцільно робити, розпочавши реформу з найменш розвинених і неприбуткових сільськогосподарських регіонів. Такої думки дотримується Анатолій Кисіль, власник підприємства "Байс-Агро".

Особисто моя позиція щодо можливого впровадження вільного обігу, купівлі-продажу земель сільськогосподарського призначення полягає в тому, що цій глобальній реформі повинен передувати період ретельної підготовки і тестування.

Що мається на увазі? Перш ніж відкривати ринок, його треба протестувати у найменш прибуткових областях, непривабливих для інвесторів регіонах і місцевостях, де сільське господарство зараз або малорозвинене, або землі взагалі не використовуються за цільовим призначенням внаслідок складності їх експлуатації. Коли приватний сектор придбає таку землю у власність (а він це зробить, тому що навіть складна в обробітку земля є і буде цінним активом), він направить туди інвестиції, створить робочі місця.

Читайте: Земля в Україні може подорожчати в 5 разів. 3 чинники формування ціни

Як наслідок — депресивні сільські регіони отримають ресурс і можливість для швидкого розвитку. Приватний власник буде прагнути досягти максимальної ефективності ведення господарства та підвищення прибутковості. У результаті ми отримаємо базу для визначення мінімальної ціни на землю, чітке розуміння того, скільки прибутку можуть приносити складні землі та скільки вони повинні коштувати. Адже ринок сам буде пропонувати такі ціни, вони будуть зростати з поступовим отриманням досвіду.

І ось тоді можна переходити до другого етапу впровадження ринку — розповсюдити практику вільного продажу земель на більш прибуткові області та регіони, наприклад, у центральній частині України — на Вінниччині, Черкащині або Київщині.

Але там не доведеться встановлювати ціну землі навмання — бо перед очима вже буде досвід, отриманий у інших місцевостях. Зрозуміло, що ціна родючих ґрунтів встановиться на справедливому рівні — бо її буде «підпирати знизу» ціна малопродуктивних ділянок.

Дуже правильним, на мій погляд, є те, що у пропонованих зараз законопроектах перевага у придбанні землі віддається приватним особам. Хай це будуть невеликі господарства, але вони забезпечать селян, які живуть у місцевості, найголовнішим засобом виробництва, що дозволить їм заробляти та розвиватися.

З невеликих підприємств почне відновлюватися і розвиватися те, про що постійно говорять, — овочівництво, розсадництво, садівництво тощо. Іншими словами, відродяться ті напрями, якими великі холдинги не можуть займатися внаслідок своєї специфіки.

Також повністю слушною є пропозиція на перші 10 або 15 років (у різних проектах є різні цифри) обмежити право на купівлю української землі іноземцями. Наші співвітчизники повинні мати шанс для того, щоб стати на ноги, стати справжніми господарями. Коли через встановлений термін до купівлі будуть допущені й нерезиденти, українські фермери зможуть скласти їм конкуренцію.

Я жодним чином не пропоную когось обмежувати у правах і не хочу сказати, що холдинги — це погано, а треба розвивати лише дрібні фермерські господарства. Я не бачу нічого поганого у тому, що колись частину земель будуть обробляти іноземні компанії.

Моя позиція полягає в тому, що держава повинна створити рівні можливості для розвитку всіх форм господарювання на землі. А яка з них зрештою стане більш ефективною і доведе свою перевагу — покаже час, треба лише всім дати шанс.

Відзначимо, раніше про вартість української землі висловився провідний фахівець компанії Сингента – Луїс Карлос Алонсо.

ТЕКСТ: Анатолій Кисіль, власник підприємства “Байс-Агро”

Думки

Показати ще