Новини / День у полі / Рослинництво     06 жовтня 2022 14:38

На корм коровам і курам: через низькі ціни фермери віддають зерно на комбікорм

Через несприятливі погодні умови та війну в Україні витрати фермерів перевищують можливі прибутки в рази. Тому вони віддають зерно на корм худобі.

Селяни кажуть, що цьогоріч ціни на зерно та затрати на його вирощування і збір просто неспівмірні.

Нестача грошей, інфляція, дефіцит палива і посівних матеріалів, а також зменшення посівних площ цієї весни суттєво вплинули на сільське господарство. Тому восени фермери підраховують збитки і віддають вирощене зерно не державі, а на корм худобі.

Про це пише видання AgroPortal.ua.

Як розповів виданню фермер з Чернігівщини Олексій Карась, йому довелося змінити сівозміну, крім цього, частина його земель взагалі лишилась необробленою.

“Я обробляю вісім га орної землі та гектар сінокосу. Цього року садили картоплю, яку ось ледве встигли викопати до дощів, а також моркву, сіяли ячмінь, озиму пшеницю. Минулого року була ще й кукурудза, її залишав на зимівлю, потім весною прибирав, цього ж року від неї змушений був відмовитись”, — розповів аграрій.

Восени проблем сільгоспвиробникам додала ще й погода. Нині на Чернігівщині щодня йдуть дощі, тому повноцінно зібрати врожай і посіяти озимі культури просто неможливо.

За словами Олексія Карася, щойно прийде бабине літо, планує сіяти озимі жито та пшеницю, а ще — цибулю.

Увесь урожай фермер продає у своєму ж районі, а от зерно, через низьку ціну, піде на корм худобі. Олексій Карась тримає корів, телят і курей. Окрім того, зернові продає також місцевим господарям для виробництва комбікормів. Здавати зерно на переробку чи навіть продавати його приватним фірмам просто нерентабельно, підсумував фермер.

Нагадаємо, цьогоріч світові ціни на продовольство досягли історичного максимуму. Рекордно подорожчали зернові, соняшникова олія, кукурудза, вершкове масло і молоко. Крім того, продовжують дорожчати усі види м`яса: свинина, курятина та яловичина. Водночас витрати фермерів є набагато вищими за закупівельні ціни, тому виробники переважно згортають вирощування зернових, виробництво молока, м`яса та продуктів з них.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також