Клімат

Клімат     11 вересня 2019 17:40

Люди знищують планету: вражаюче відео про зміни клімату

Гігантські лісові пожежі, аномальні опади і підвищення температури, катастрофічні посухи, тайфуни, торнадо – цей перелік катаклізмів можна продовжувати ще довго. І однією з ключових причин змін клімату є вирубка лісів, за обсягами якої Україна – серед лідерів у світовому рейтингу.

Відео, підготовлене Інформаційним проектом redaction.od.ua, опублікував на своїй сторінці в Instagram ресурс saveplanet.store.

Проект зазначає, що згідно з даними ООН, за останнє десятиліття на Землі вирубано людьми 129 млн га лісів. Зокрема в Україні за 9 років втрачено 4 млн га лісу. Контрабанда деревини в нашій країні набула небачених масштабів.

Читайте: Українські чорноземи перетворюються на пустелю: 25 млн га землі доведеться зрошувати

Масштабне вирубування дерев призводить до:

  • ерозії ґрунту;
  • зникнення рослин і тварин;
  • висушування річок;
  • провокування сильних повеней;
  • посилення парникового ефекту.

Як повідомляв Landlord, зміни клімату гостро відчувають аграрії: через різноманітні катаклізми вони можуть втратити не лише врожай, а й саму професію. І вже цього століття умови фермерства в Україні можуть змінитися до невпізнаваності.

Поділися

Клімат     03 вересня 2019 08:13

Ураган Доріан знищує Багами: міністр сільського господарства виклав жахливі кадри зі свого будинку ВІДЕО, ФОТО

Невпинний сплеск вітру та припливів від найсильнішого урагану, який коли-небудь потрапляв на Багамські острови, був безпрецедентним. Ураган Доріан, що охопив північні Багами, називають одним із найпотужніших в історії. Силу шторму відносять до 5-ї категорії.

Про це повідомляє Severe Weather Europe.

Шторм 5-ї категорії – це найпотужніший шторм, з максимальним стійким вітром швидкістю до 257 км/год. Унаслідок його дії на північних Багамах пошкоджено дахи тисяч будинків, зруйновано електромережі.

Читайте: Жорстоке вбивство 100 дельфінів: французький фотограф став свідком варварських традицій фарерців

На островах Абако вже почали підраховувати збитки, тоді як найінтенсивніша частина Доріана зараз нищить Великий Багам. Метеорологи очікують, що сила вітру незабаром ослабне, але протягом найближчих 2 днів шторм ще буде потужним.

Згодом ураган піде на північ уздовж південно-східного узбережжя США, яке вже готується прийняти удар Доріана.

Детальний вигляд урагану Доріан з Міжнародної космічної станції. Фото: астронавт Christina H. Koch

Мешканці Багам викладають у соцмережах приголомшливі відео катастрофи.

Зокрема Міністр сільського господарства та морських ресурсів Багамських островів Майкл Пінтард, який проживає на Великому Багамі, демонструє жахливі кадри зі свого будинку під час проходження урагану Доріан.

А це відео виклали мешканці островів Абако.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

🌀 La conta dei danni è appena iniziata sulle isole Abaco, mentre adesso la parte più intensa di #dorian sta investentendo Grand Bahama. Successivamente l’uragano sfilerà verso nord parallelamente alla costa sud orientale degli USA. Il bilancio preliminare parla di almeno 13 mila abitazioni danneggiate o distrutte. ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖ 👉 Per saperne di più seguici su ⤵ 🌐 www.centrometeoligure.com 📝 Facebook ➡ LIMET ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖ 📝 Follow ➡ @meteo_limet 👌 Inviateci le vostre foto utilizzando il Tag ➡ #meteo_limet ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖ Partners 🔥 @shot_italia ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖ #hurricane #dorian #hurricanedorian #storm #freeport #abaco #freeport #weather #severeweather #genova #liguria #savona #imperia #laspezia #stormy #jacksonville #florida #hurricaneseason #meteo #weather #bahamas #uragano #hurricanes #daytonabeach #grandbahamaisland #weatherchannel #miami #grandbahama #westpalmbeach #abacoislands #bahamas🇧🇸

Допис, поширений Meteo Liguria – Limet (@meteo_limet)

Відео з Великого Багама. Понеділок, 2 вересня. 13:00.

 Landlord раніше повідомляв про те, що циклон Ідай знищив у Мозамбіку 168 тис. га сільськогосподарських культур.

Поділися

Клімат     14 серпня 2019 17:04

У найближчі 12 років вартість їжі зросте, а її кількість у світі скоротиться – новий звіт ООН

ООН представила новий звіт щодо кліматичних змін, згідно з яким 500 млн людей сьогодні живуть у місцях, які перетворюються на пустелі, а кількість родючого ґрунту в усьому світі скорочується у 10–100 разів швидше, ніж відновлюється. Виробляти продовольство людству стає дедалі важче.

Про це повідомляє НВ Бізнес.

Звіт ООН про наслідки кліматичних змін для сільгоспвиробництва складали понад 100 експертів з 52 країн. Згідно з їхніми даними, зміни клімату (аномальна спека, посухи, лісові пожежі, повені, танення льодовиків) уже негативно вплинули на виробництво продовольства. А з глобальним підвищенням температури в найближчі роки може виникнути справжня катастрофа.

Читайте: Німеччина планує заборонити пластикові пакети

Науковці звертають увагу, що через величезну кількість шкідливих викидів в атмосферу, зокрема вуглекислого газу, якість продуктів також знижується. ООН прогнозує, що внаслідок кліматичних змін кількість доступної їжі у світі скоротиться, а її вартість – зросте.

Про те, що через 12 років на планеті значно збільшаться ризики посухи, повеней, екстремальної спеки та бідності, ООН попереджала ще у своєму попередньому звіті наприкінці 2018 року.

Тепер експерти ООН наголошують на тому, що зміни клімату призведуть до масових міграцій населення на всій Землі.

«Життя людей залежатиме від величезного впливу міграції. Люди не залишатимуться і не вмиратимуть там, де вони живуть», – прокоментував один із авторів звіту ООН.

Landlord раніше повідомляв про те, що через катастрофічну посуху в Південному Судані 61% населення загрожує криза продовольства.

Поділися

Клімат     09 серпня 2019 09:46

Від глобальних кліматичних змін врятує рослинна їжа

Щоб обмежити глобальне потепління до рівня нижче 2°C, треба поліпшити землекористування і перейти на харчові продукти рослинного походження. Такий висновок зробила міжурядова група експертів зі зміни клімату.

Про звіт щодо змін клімату розповідає Еuronews.

Доповідь була підготовлена ​​107 МГЕЗК експертами з 52 країн. Експертна група зробила висновок, що потрібно більш раціональне використання земель для забезпечення безперебійного постачання продовольством у зв’язку з ростом екстремальних погодних умов.

Наприклад, необхідно ретельно контролювати використання біопалива, такого як деревні або сільськогосподарські відходи, щоб уникнути деградації земель.

Земля втрачає продуктивність

Як наголошується в доповіді, зміна клімату збільшує дефіцит води, ерозію ґрунту, втрату рослинності, збиток від лісових пожеж, танення вічної мерзлоти, деградацію прибережних районів і зниження врожайності тропічних культур.

«Сільське господарство, лісове господарство та інші види землекористування становлять 23% викидів парникових газів людиною», – сказав Джим Скеа, співголова однієї з трьох робочих груп МГЕЗК з цієї теми.

У новому звіті МГЕЗК йдеться, що коли земля деградує, вона стає менш продуктивною. Це впливає на здатність ґрунту поглинати вуглець, що, в свою чергу, посилює зміни клімату.

Потепління на 1,5°C загрожує нестачею води в посушливих регіонах, збитками від пожеж, деградацією вічної мерзлоти і нестабіліностю продовольчої системи. При потеплінні на 2 градуси ризик ще вищі, роблять висновки вчені.

У звіті говориться, що люди користуються понад 70% земної поверхні, вільної від льоду. І розширення сільського та лісового господарства призводить до збільшення викидів та втрати природних екосистем і дикої природи.

Читайте: На Алясці +32°С! Швейцарські кліматологи знайшли спосіб, як затримати глобальне потепління

Менше м’яса – більше рослинної їжі

Високий рівень вуглекислого газу навіть знизить «поживну якість сільськогосподарських культур», говориться в доповіді. А відтак, до 2050 року ціни на зернові можуть вирости на 7,6%.

Щоб знизити викиди вуглекислого газу та не страждати в майбутньому від нестачі продовольства, вчені радять їсти більше рослинної їжі.

«Деякі види дієти мають менший вуглецевий слід», а скорочення споживання м’яса забезпечить в цілому більше продуктів харчування», сказав Скеа на прес-конференції.

За його словами, МГЕК не може вимагати від людей змінити свій раціон, але політики мають вирішити, як використовувані дані звіту, бо 25-30% вироблених продуктів наразі втрачається.

Як повідомляв раніше Landlord, зміни клімату спонукають до вирощування ГМ-культур.

Поділися

Клімат     23 липня 2019 16:48

Одне з найбільш забруднених пластиком місць у світі: фото Філіппін, що шокує

Філіппіни є домівкою для більшості видів морського життя, ніж будь-де на Землі, і водночас це третя найзабрудненіша пластиком територія у світі. У місці, де річка Пасиг впадає в Манільську затоку, більша частина сміття мегаполісу потрапляє у Філіппінське море, вбиваючи при цьому риб і птахів.

Про це повідомляє на своїй сторінці в Instagram ресурс National Geographic.

Пластична лінія порту Маніли далека від ідилічних сцен річок, які надихали поетів і художників у минулому. Тепер її всю заполонило пластикове сміття – одна із глобальних проблем людства.

ЧитайтеВідмова від пластику: в канадських магазинах почали продавати продукти без упаковки

Письменник і серфер Ніколо Себастьян, котрий досліджував, як кліматична криза впливає на філіппінські води і на тих, хто мешкає в них, пише:

«Ця частина Маніли є одним із найбільш густонаселених місць на Землі, і прибережні громади є одними з найбільш уразливих до підвищення рівня моря, штормових ударів та інших катастроф, пов’язаних із кліматом. Від міських річок до віддалених рибальських сіл та бурхливих коралових рифів життя на філіппінському архіпелазі глибоко взаємозалежне: виживання всіх нерозривно переплетене не тільки з морем, а і з погіршенням кліматичної кризи».

За 10 годин сторінку National Geographic переглянули майже 250 тис. користувачів. Як пишуть у коментарях, люди вражені тим, що ніхто із мешканців громади не намагається очистити берег – зібратися разом хоча б у вихідні й допомогти збереженню довкілля. І це при тому, що зовсім поруч берег засліплює своєю білизною величний храм…

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Photo by Hannah Reyes Morales @hannahreyesmorales | Plastics line Manila’s Baseco port area, a far cry from the idyllic riverside scenes that inspired poets and painters in the past. I’ve been working with writer and surfer Nicola Sebastian, who’s been exploring how the climate crisis affects Philippine waters and those who inhabit it. She writes: Here, where the Pasig River meets Manila Bay, much of the megapolis’ trash flows into the Philippine Sea. The Philippines is the third worst plastic polluter in the world; it is also home to more species of marine life than anywhere else on Earth. This part of Manila is one of the most densely populated places on Earth, and coastal communities like this are among the most vulnerable to sea-level rise, storm surges, and other climate-related disasters. From urban riversides to remote fishing villages to bustling coral reefs, life in the Philippine archipelago is deeply interdependent: the survival of all is inextricably intertwined not just with the sea, but also with the worsening climate crisis. Follow @hannahreyesmorales for more stories about the Philippines and beyond. #Philippines #CitiesMadeOfWater #Manila

Допис, поширений National Geographic (@natgeo)

Landlord раніше повідомляв про те, що гіганти виробництва напоїв Nestle SA, Danone SA і PepsiCo Inc. на початку 2022 року планують продавати воду в пластикових пляшках, які піддаються переробці, виготовлених із тирси.

Поділися
Показати ще