Тваринництво

22 години тому

США визнали Україну топовим експортером курятини

Україна посіла шосте місце у топ-10 світових постачальників курятини, випередивши при цьому Білорусь, Росію, Канаду. Рейтинг склало Міністерство сільського господарства США (USDA).

Про результати рейтингу пише УНН з посиланням на документ Міністерства сільського господарства США. Дані також поширив на своєму порталі «Союз птахівників України».

Американські експерти прогнозують, що в 2019-му році Україна збільшить показники експорту курятини на 10,4%.

На перше місце серед експортерів курятини експерти USDA поставили Бразилію. За прогнозами, на кінець 2019 року потужний лідер збільшить річний експорт курятини на 2,4% – до 3 млн 775 тис. тонн. Для порівняння: обсяг українського експорту курятини за 2018 рік – 328 тис. тонн.

Другу і третю сходинки рейтингу USDA посідають ЄС і Таїланд.

Читайте: Україна увійшла в трійку найбільших постачальників курятини в ЄС

Як писав раніше LandLord, експерти радять українським виробникам звернути увагу на можливість поставки курятини до Кувейту.

Тваринництво

17 квітня 2019 15:53

В Україні вводять нові правила імпорту тварин

Міністерство юстиції України зареєструвало наказ, яким затверджено нові вимоги до ввезення в Україну тварин та продукції тваринництва, розроблені на основі міжнародних стандартів, з використанням досвіду ЄС.

Про це повідомляє на своєму сайті Держспоживслужба.

Нові вимоги стосуються імпорту в Україну:

  • живих тварин та їхнього репродуктивного матеріалу;
  • харчових продуктів тваринного походження;
  • кормів, сіна, соломи, а також побічних продуктів тваринного походження;
  • продуктів їх оброблення, переробки.

Читайте: Українські фермери постачатимуть ягоди для дітей у навчальні заклади

Наказ передбачає такі основні нововведення:

  • Застосування Україною принципів зонування та компартменталізації (дозволяється імпортувати тварин або продукцію із зон або компартментів, якщо не вся територія країни-експортера є вільною від тієї чи іншої хвороби тварин).
  • Значне зменшення кількості діагностичних досліджень щодо живих тварин, які проводять на території країни-експортера (це суттєво скоротить витрати імпортерів, які планують ввозити в Україну живих тварин).
  • Оновлення вимог щодо походження сировини для виробництва харчових продуктів (наказ не встановлює вимоги щодо походження сировини для виробництва харчового продукту виключно із території країни-експортера, що значно полегшує діяльність для виробників зазначених продуктів).
  • Збільшення видового різноманіття продуктів, які можуть ввозитися в Україну. До сьогодні на законодавчому рівні не встановлено вимоги до імпорту низки категорій продуктів, що є значним торговим бар’єром. Наказом встановлено вимоги до таких нових категорій продуктів, як композитні продукти, желатин, колаген, молозиво, жаб’ячі лапки та равлики, 33 категорії побічних продуктів та продуктів їх оброблення, переробки.

Зазначений наказ набирає чинності через півроку після опублікування.

Landlord раніше повідомляв про те, що в Україні запускають пілотний проект контролю сирого молока.

 

Тваринництво

17 квітня 2019 12:11

Яйця Квочка отримали нагороду Світові стандарти якості

Агрохолдинг «Авангард», виробник яєць ТМ «Квочка», отримав нагороду в номінації «Світові стандарти якості» за підсумками рейтингу «Лідери бізнесу в Україні: динаміка та відповідальність-2018» Федерації роботодавців України.

Про це повідомляє прес-служба групи компаній «Укрлендфармінг».

Номінація «Світові стандарти якості» присуджується тим компаніям, які дотримуються міжнародних стандартів при виробництві продукції. Яйця ТМ «Квочка» від «Авангард» виробляють на підприємствах, які працюють за стандартами ISO 9001 та 22000 та відповідають усім вимогам системи управління якістю та системам менеджменту з точки зору безпеки харчових продуктів.

Читайте: Бахматюк жорстко наїхав на Гонтарєву, назвавши її катом української економіки

У компанії відзначають, що в «Авангарді» кури-несучки вживають корм, вироблений на власних комбікормових заводах, сертифікованих за стандартами НАССР. А яйця виробництва фабрик «Авіс» і «Чорнобаївське» відповідають ще й стандартам «Халяль».

На думку генерального директора Федерації роботодавців України Руслана Іллічова, «Авангард» – «чи не єдина українська компанія, яка тримає високий рівень стандартів якості у виготовленні своєї продукції».

 «Українські споживачі можуть бути впевненими в якості продукції, як і іноземні імпортери із 40 країн світу», – підкреслив Руслан Іллічов.

За 2018 рік «Авангард» реалізував понад 2,1 млрд  штук яєць, , із них 1,3 млрд в Україні.

Компанія уважно слідкує за світовими тенденціями у виробництві яєць і яєчних продуктів і втілює їх на своїх підприємствах. Цього року запустили нову лінію з виробництва соєвої олії і макухи на одному із комбікормових заводів, отримали сертифікацію НАССР для цього ж заводу, отримали сертифікат «Халяль» – розповідає керівник напряму комунікацій агрохолдингу «Авангард» Маріанна Коніна.

Щоб з року в рік отримувати підтвердження дотримання світових  стандартів, «Авангард» має не тільки фінансувати оновлення обладнання, а й постійно навчати персонал і вдосконалювати робочі процеси, – а це величезні інвестиції. Але, як вважають  у Федерації роботодавців України, воно того варте.

Landlord раніше повідомляв про те, що продукція агрохолдингу «Авангард» отримала сертифікат відповідності Halal. Тобто яєчні товари компанії відповідають ісламським канонічним нормам виробництва. Сертифікат дозволить найбільшому в Україні та Європі виробнику яєць і яєчних продуктів збільшити присутність на нових ринках та навіть континентах.

Тваринництво

09 квітня 2019 09:11

АЧС географічно охопила весь Китай – Карен Браун

Китай повідомив про новий спалах африканської чуми свиней у регіоні Сіньцзян (північно-західний Китай). Минулого тижня йшлося про випадок у провінції Юньнань (південний захід). З огляду на ці звіти, вірус АЧС справді охопив усю країну, принаймні географічно.

Про це повідомляє на своїй сторінці у Twitter відомий американський оглядач агроринку Карен Браун.

Карен Браун робить свої висновки на підставі інформації, наданої агентством Reuters, що Китай підтвердив спалах АЧС у регіоні Сіньцзян, зазначивши, що інфекційна хвороба поширюється через найбільше у світі стадо свиней.

Читайте: За крадіжки зерна власника Агроінвестгруп оголошено в розшук

Міністерство сільського господарства Китаю опублікувало на своєму веб-сайті  заяву, згідно з якою в окрузі Yecheng у північно-західній провінції від АЧС загинуло 39 свиней на фермі, де утримується 341 тварина.

Загалом від початку серпня Китай повідомив про більш ніж 110 випадків невиліковної хвороби свиней у країні.

Landlord раніше повідомляв про те, що на острові Хортиця 15 диких кабанів померли від африканської чуми свиней. Оголошено карантин, під загрозою вся популяція диких свиней.

 

Тваринництво

04 квітня 2019 10:38

Поголів’я домашньої птиці в Україні зросло до 200 млн – Держстат

Ще більше курятини вироблятиме Україна, про що свідчить статистика станом на 1 березня.

Так, на цю дату кількість домашньої птиці в Україні становила 203 млн 13,9 тис. голів проти 197 млн 531,6 тис. на цей же період у 2018 році.

Читайте: Борошно, цукор та курятина – що можуть експортувати до Кувейту українські фермери

Дані Держстататистики щодо зростанні поголів’я птиці за рік наводить УНН:

  • у сільгосппідприємствах поголів’я зросло на 5,2 млн – до 120 млн 752,2 тис. голів;
  • у індивідуальних господарствах кількість птиці збільшилася на 273 тис. – до 82 млн 261,7 тис.

Україна серед лідерів з експорту курятини за кордон. Як повідомляв раніше Landlord, бізнесмен Юрій Косюк, голова правління агрохолдингу «Миронівський хлібопродукт» (ТМ Наша Ряба) увійшов до щорічного рейтингу мільярдерів журналу Forbes.

Тваринництво

Показати ще