Тваринництво

21 червня 2019 15:43

Україна увійшла до ТОП-3 експортерів курятини в Євросоюз

43,3 тис. тонн м’яса курятини поставила Україна до ЄС за перші 4 місяці 2019 року і завдяки цьому увійшла до трійки найбільших експортерів птиці в Євросоюз. Порівняно з відповідним періодом 2018 року поставки цієї продукції зросли на 11,9%.

Про це повідомляє УНІАН.

Згідно зі статистичним звітом Єврокомісії, Україна посідає третє місце в рейтингу країн-експортерів м’яса птиці до Європейського Союзу.

Читайте: Стійка прибутковість: незалежні прогнози щодо МХП від аналітиків Fitch

Факторами, які зумовили збільшення поставок української курятини в ЄС, на думку експертів, стали:

  • висока якість продукції;
  • зростання виробництва м’яса птиці в країні;
  • призупинення Євросоюзом імпорту курятини з Бразилії.

При цьому, за словами аналітиків, чинні квоти стримували збільшення експорту курятини з України.

Landlord раніше повідомляв про те, що Україна посіла шосте місце у топ-10 світових постачальників курятини, випередивши при цьому Білорусь, Росію, Канаду.

Тваринництво

06 червня 2019 09:26

В Україні вводять Єдиний держреєстр ветеринарних документів

Новий електронний продукт презентували під час Міжнародної агропромислової виставки «АГРО-2019».

Про новації для галузі тваринництва повідомляє Держпродспоживслужба на своєму офіційному порталі. «Єдиний державний реєстр ветеринарних документів» презентували під чаас круглого столу, де брали участь представники галузі свинарства, Мінагрополітики, ветеринарної медицини.

Новий програмний продукт допоможе забезпечити належний державний контроль надання адміністративних послуг, зменшення помилок при оформленні ветеринарних документів, зниження рівня їх підробки та фальсифікації, а також перевірки достовірності даних, які є підставами для видачі таких документів.

Читайте: ITC підтримає українських ягідників: презентовано Дорожню карту розвитку ягідництва

Під час круглого столу учасники обговорили актуальні зміни в оформленні ветеринарних документів, проаналізували епізоотичну ситуацію в країні щодо АЧС та обговорили шляхи запобігання та скорочення захворювання.

Довідково

Держпродспоживслужба на даний час адмініструє низку державних реєстрів, у тому числі й тих, що стосуються ветеринаарної ведицини:

  • реєстр офіціних ветеринарних лікарів;
  • реєстр зареєстрованих ветеринарних препаратів;
  • перелік кормових добавок, преміксів, готових кормів та ветеринарних препаратів;
  • реєстр генетично модифікованих організмів джерел кормів, кормових добавок та ветеринарних препаратів, які містять такі організми або отримані з їх використанням.

Як повідомляв Landlord раніше, заяву про реєстрацію земельної ділянки можна подавати онлайн.

Тваринництво

04 червня 2019 16:58

В Україні назріла гостра потреба в підприємствах з утилізації відходів тваринництва – Ірина Паламар

Одна з гострих проблем в агросекторі України – практично повна відсутність підприємств з утилізації відходів тваринного походження. Голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар б’є на сполох і розмірковує над пріоритетами в розподілі державних дотацій у галузі АПК.

Про це повідомляє Agropolit.

Держава підтримує дотаціями будівництво зерносховищ замість того, аби спрямовувати кошти на підприємства з утилізації відходів тваринного походження. У 2019 році одним із видатків, на які спрямовуються кошти держдотації на підтримку тваринництва. А точніше – «тваринництва, зберігання та переробки сільськогосподарської продукції, аквакультури (рибництва)», бо саме таке формулювання передбачене у відповідній постанові від 30 січня 2019 року № 110 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України  від 7 лютого 2018 р. № 107».

У ній є часткове відшкодування сільськогосподарським товаровиробникам вартості будівництва та реконструкції підприємств із зберігання та переробки зерна.

«Та чи справді підтримка будівництва зерносховищ є такою вкрай важливою і пріоритетною?» – ставить питання Ірина Паламар.

Голова Асоціації тваринників України впевнена, що набагато більш проблемним аспектом наразі є майже повна відсутність підприємств з утилізації відходів тваринного походження, які необхідні не лише для знищення органічних решток після переробки туш, а й, передусім, для утилізації свиней з господарств, постраждалих від АЧС.

Читайте: Величезна пожежа на птахофермі під Києвом ВІДЕО ФОТО

Через відсутність можливості для утилізації інфікованих або потенційно інфікованих тварин, а також невиплати компенсацій за знищених тварин, за неофіційною інформацією від виробників, деякі власники підприємств, що постраждали від АЧС, приховують випадки спалахів хвороби на своїх господарствах, продають інфікованих тварин перекупникам, так званим «колясочникам», а померлих свиней – викидають на звалища у лісах чи закопують. Усе це призводить лише до поширення хвороби регіонами – роз’яснює Ірина Паламар.

Відсутність підприємств з утилізації загострює проблему АЧС

Таким чином, ситуація з АЧС лише загострюється і може призвести до значного обмеження експорту для зернових. То чи не краще замість того, аби надавати підтримку будівництву зерносховищ, спрямовувати її на реконструкцію старих і будівництво нових підприємств з утилізації відходів тваринного походження? У кінцевому результаті від цього виграють і тваринники, і зерновики, і в цілому галузь АПК.

Ірина Паламар закликала Мінагрополітики підтримати тваринників у цьому питанні та врахувати позицію Асоціації тваринників України у розподілі держпідтримки.

Landlord раніше повідомляв про те, що з листопада в Україні діятимуть нові правила імпорту продукції тваринництва.

Тваринництво

04 червня 2019 13:53

Величезна пожежа на птахофермі під Києвом ВІДЕО, ФОТО

На птахофабрці «Ясенсвіт» у селі Бориси на Київщині сталася велика пожежа. Просто зараз вогонь поглинає приміщення агропідприємства.

Про це повідомляє на своїй сторінці у Фейсбук Київ Оперативний.

Інформації про причини пожежі та потерпілих поки немає.

Читайте: Приклади катаклізмів, які вас шокують: вогонь і вода, що знищили фермерів

Як повідомляє ресурс nash.live, площа пожежі становить понад 15 тис. м2. Горить окремий цех. Рятувальники намагаються локалізувати загоряння. До місця події з’їжджаються рятувальники з найближчих населених пунктів Київщини – Василькова, Калинівки, Чабанів, Глевахи, села Гребінки, Фастова, Боярки та Вишневого, Обухова і села Бишів.

ДСНС Київської області повідомила, що виклик про пожежу надійшов о 11:37.

Landlord раніше повідомляв про те, що у Франції пожежа знищила 2 млн пляшок вина вартістю $13 млн.

Тваринництво

30 травня 2019 10:06

АЧС змусить наростити виробництво яловичини на заміну свинині – ФАО

У зв’язку з розповсюдженням африканської чуми свиней в Азії яловичина має замінити свинину на декількох ринках світу. Виробництво яловичини наростять США та Бразилія.

Про такі перспективи говориться у звіті ФАО (Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН), повідомляє Euromeatn.

Зокрема, ФАО прогнозує, що виробництво свинини зменшиться у Китаї та Австралії настільки, що це зниження перевершить збільшення обсягів виробництва в інших країнах. Тому світовий ринок і почне схилятися до яловичини.

Читайте: Свинина перестає бути продуктом харчування українців

Так, поголів’я свиней у Китаї у 2019 році скоротиться ще на 10%. При цьому світове виробництво м’яса у поточному році зменшиться на 0,2% порівняно з минулим роком і складе 3636,5 млн. тонн. Разом із тим, яловичина не одразу витіснить свинину: глобальний обсяг торгівлі свининою цьогоріч має збільшитися на 8% або 9,1 млн. тонн.

Однак попит на яловичину зростатиме. Хоча США й надалі у цьому році нарощуватимуть виробництво свинини (поголів’я свиней зросте на 3,8% до рекордних показників  за 10 років), однак очікується, що виробництва м’яса ВРХ теж зросте на 1,5% до 12,4 млн. тонн.

Також відновлює поголів’я ВРХ і Бразилія, і виробництво яловичини у цій країні може збільшитися на 3% до більш ніж 10 млн. тонн, зазначає Алекс Кук, аналітик Ради з розвитку сільського господарства і садівництва Великобританії (AHDB). Експерт вважає, що наразі існують сприятливі перспективи експорту, а ціни на корми зараз відносно доступні.

Як раніше повідомляв Landlord, Азії загрожує ендемія АЧС, і продовольча безпека регіону під загрозою.

Тваринництво

Показати ще