Новини / День у полі     30 жовтня 2019 10:35

63 ц/га: Юрій Яловчук розкрив секрет культивації ріпака

Цього року на полях господарства «Колос» у квітні - вересні випало заледве 30 мм опадів. Проте навіть за сильної посухи підприємство міцно тримається на ногах – передусім завдяки потужним інвестиціям у технічне оснащення, напрацьованій технології вирощування та інноваціям.

За словами підприємця, одним із головних чинників успіху в культивації сільгоспкультур є інновації та ефективні препарати від компанії BASF, з якою господарство пана Яловчука співпрацює впродовж 10 років. За цей час у сторін склалися по-справжньому довірчі стосунки, що ґрунтуються на об’єктивній оцінці результатів рентабельності вирощування культур. Наразі частка продукції BASF серед засобів захисту рослин, що використовуються у господарстві, сягає 70%. Також крім стабільних результатів для Юрія Яловчука важливе значення має технологічна підтримка з боку BASF.

«Колись привозить мені Володя (так по­родинному він називає регіонального менеджера компанії. — Landlord) Піктор® і каже: спробуйте! Ми внесли і отримали по 3–4 ц прибавки до звичайної врожайності. Наступного року дали — і вже мали по 5 ц «зверху». Обробити все тоді не могли, бо не було самохідного обприскувача. Я придбав цю машину і вніс Піктор® по всій площі. Сусіди тільки дивувалися. А я зібрав по 40 ц/га — ось і все. А вони — слабаки, не треба боятися новітніх розробок», — ділиться керівник господарства «Колос».

Сіяти ріпак без Піктор® — як борщ без буряка варити

Щодо препарату Піктор®, то, за словами господаря, завдяки цьому продукту в умовах тотальної посухи вдалося врятувати врожай ріпака, досягнувши при цьому показника в 38 ц/га: «Цього року вологи майже не було, але Піктор® буквально витягнув наш ріпак. Сіяти ріпак без нього для мене — як борщ без буряка варити. Ми вже навіть не робимо контрольні ділянки. А цьогоріч, за страшенної посухи, отримали на окремих полях 38 ц/га ріпака. У сусідів і до 30 ц не добігало».

Вносили Піктор® згідно з рекомендаціями BASF: 5 л на гектар. При цьому в господарстві стабільно отримували в середньому 5 ц/га прибавки до врожаю, а подекуди й більше.

Читайте: Юрій Яловчук: Рецепт рекордних врожаїв Колоса

Критично пан Яловчук ставиться до думки, що в сучасних умовах можна обійтися без того чи іншого елементу хімічного захисту рослин або використовувати альтернативні, більш дешеві генерики. «Ми стабільно використовуємо протруйники Кінто® Дуо та відтепер Кінто® Плюс. Так, теоретично без них можна обійтися. Та я стільки разів бачив, що у людей посіви загиналися після нібито чудового старту… Або шкідники з’їли, або хвороби замучили. Я так «економити» не хочу і не буду. Якщо, скажімо, я віддав за сівалку 250 000 євро, а ще 350 000 євро — за самохідний обприскувач… Як після цього економити по 40–50 гривень на генериках?.. Ні, я, навпаки, візьму найкращі препарати BASF та отримаю додатковий врожай! Це і є оптимальне рішення. Я усім знайомим це розтлумачую, однак, на жаль, розуміють далеко не всі…» — із запалом розповідає власник.

У господарстві «Колос» 80% фунгіцидів мають маркування BASF. Юрій Яловчук на своїх полях випробував також гербіцид Нопасаран®, який передбачає вирощування ріпака за технологією Clearfield®.

«Ми посіяли чотири гібриди й отримали по кожному врожай понад 50 ц/га. Проблема із бур’янами була знята цілковито, та якоїсь фітотоксичності на ріпаку я не помітив. Препарат дійсно якісний, бо я знаю, як мучаться із цією проблемою в інших господарствах, вважаю, що головне — знайти під ріпак правильне місце в сівозміні», — переконаний пан Яловчук.

Ефект фунгіциду Карамба® Турбо

Особливу увагу фермер звертає на фунгіцидні рішення BASF, які поряд із застосуванням інших препаратів виробника дають змогу забезпечувати високу врожайність. «Наприклад, Карамба® Турбо — ще один відмінний препарат на ріпаку. Ми почали його використовувати років п’ять тому за рекомендацією компанії BASF. Особливо гарний результат він дає, якщо застосовувати з осені — ріпак повинен бути у фазі росту до п’ятого листочка, не більше. У цього препарату дуже гарна рострегулююча дія, він не дає рослинам надмірно витягнутися, добре сприяє накопиченню цукру, і з перезимівлі ріпак не виходить послабленим. Відмінна в Карамба® Турбо і фунгіцидна дія. Зараз у нас до 95% осіннього обробітку ріпака — саме Карамба® Турбо. Цей препарат може застосовуватися і навесні як фунгіцид і регулятор росту — окрім контролю фомозу він також сприяє додатковому гілкуванню і запобігає поляганню посівів», — підкреслює Юрій Яловчук.

Нагадаємо, що у проєкті «Історія успіху» Юрій Яловчук розповів про становлення господарства «Колос», принципи роботи та розкрив секрети рекордної врожайності ріпака.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також