Новини / День у полі     05 липня 2019 10:39

Техніка повинна бути сучасною: Євген Вайн про основні принципи в агробізнесі

Агробізнес Євгена Вайна — це сімейна справа, яку заснував його батько ще 34 роки тому. Активний розвиток їхнього господарства почався з 1992-го, і за цей час підприємство збільшило свій земельний банк у 100 разів — до 3500 га, які сьогодні обробляють за допомогою новітньої техніки та сучасних технологій.

Landlord реалізує медіапроєкт «Німецькі технології на полях українських фермерів», завдяки якому ви зможете дізнатися про ефективний досвід ведення агробізнесу.

У межах цього проєкту пропонуємо унікальний кейс, присвячений принципам побудови успішного фермерського господарства, яким поділився комерційний директор СФГ «Відродження» Євген Вайн.

Родина Євгена Вайна має китайське коріння. Його бабуся свого часу переїхала на Далекий Схід, де вийшла заміж за китайця. Батько Євгена, Дмитро Вайн, народився в Китаї, але через страшний голод у 1962 році сім’я вимушена була переїхати до Казахстану. Там Дмитро зустрів майбутню дружину і згодом разом із родиною переїхав до Вінниці, де сім’я й осіла.

Читайте: Долаючи систему. Як кримчанин Юрій Вилегжанін створив з нуля господарство без жодних державних дотацій

Історія підприємства

Сьогодні фермерське господарство «Відродження» має у підпорядкуванні 3500 га, на яких вирощують кукурудзу, соняшник, пшеницю, ячмінь, ріпак. Історія підприємства розпочалася у 1985 році всього з 10 га землі, і батько Євгена був одним із перших, хто став займатися сільськогосподарською діяльністю в цьому регіоні.

«Пам’ятаю, як він з моїм дядьком доволі довго їздив по регіону, дивилися землі. Так і вийшло, що ми зосередилися у селі Обідне Вінницької області», — розповідає Євген Вайн.

Сам пан Євген з братом Веніаміном уже з дитинства були залучені до сільського господарства. Тож із вибором майбутньої професії в нього питань не виникло. Проте Євген Вайн здобув кілька вищих освіт — економічну та технічну (програмування).

У 1992 році, коли господарство почало розвиватися активніше, в арсеналі «Відродження» було 36 га землі, старенький «Москвич», ледь живий трактор Т-70с та невичерпний ентузіазм. На початку сфокусувалися на вирощуванні буряка, оскільки неподалік розташовувався Степанівський цукровий завод, з яким і співпрацювало господарство Вайнів.

У 1992–1993 роках фермерам почали видавати кредити на розвиток. Тож господарі вирішили ризикнути і придбали одразу два нових Т-150 — один колісний, другий гусеничний. А далі придбали комбайн. На той час для фермерів це була нечувана розкіш.

«Батько тоді сам поїхав до Мінська, звідки пригнав МАЗ. Він працює і до сьогодні, до речі, також придбали і нові сівалки. Так і почали активно працювати. З часом ми дійшли до того, що техніка повинна бути сучасною, із правильним обслуговуванням», — каже Євген Вайн.

Ставка на сучасну техніку

Наразі «Відродження» працює з технікою сучасних брендів, якими господар дуже задоволений. На підприємстві усвідомили необхідність такої вартісної техніки понад 10 років тому. І не помилилися, адже з її придбанням результати роботи значно зросли.

Авто

Підприємець віддає перевагу виключно новій техніці, щоб рік-два з нею не було жодних проблем. Такого саме принципу дотримується і у виборі автівки: вона має бути простою та надійною — щоб лише здійснювати планове технічне обслуговування, заливати паливо та їздити.

«Адже на рік я проїжджаю приблизно 40 000 км і повинен бути впевнений, що в машину мінімум перші кілька років або 100 000 км взагалі не треба буде заглядати», — ділиться господар.

З усієї техніки, яка є на ринку, Євген Вайн обирає німецьку, оскільки вважає, що в німців найпрогресивніші технології. І хоча ця техніка має високу вартість, вона, за відгуками бізнесмена, себе виправдовує, бо витримує експлуатацію у важких умовах.

«У пікапі для нас важливіші не розміри вантажної платформи, а саме вантажопідйомність. Це дуже корисна машина. Вона дуже практична, оскільки поєднує функції позашляховика, вантажівки та дозволяє відправитися кудись, як на звичайній машині, — зауважує підприємець. — Тут все ті ж технології, які використовуються у звичайних легковиках і кросоверах. Але Amarok більш утилітарний і простий».

Сільськогосподарська техніка

У роботі сільськогосподарської техніки підприємець широко використовує нові технології. Це обумовлено двома чинниками: ефективністю використання ресурсів та зменшенням впливу людського фактора. Цього року у «Відродженні» запровадили систему автоматичного водіння, поставили RTK-станцію. У комплекті із сівалкою йде iPad із контролем управління систем.

Але з появою таких технологій у господарстві зіткнулися з проблемою пошуку кадрів. Адже на таку вартісну техніку випадкову людину не візьмеш. Тому зараз у господарстві на постійній основі працює до 70 осіб. Фахівці обов’язково проходять стажування та спеціалізоване навчання. Щодо комбайнів у господарстві політика брати їх в оренду. У цьому підприємець вбачає певну вигоду, адже не потрібно значних вкладень і не переймаєшся питанням ремонту. Отже, Євген Вайн має сучасний підхід у господарюванні, завдяки якому підприємству вдається збільшувати врожайність і нарощувати прибутки.

Нагадаємо, що в медіапроєкті «Німецькі технології на полях українських фермерів» ви знайдете унікальні кейси агробізнесу і дізнаєтеся про ефективний досвід підприємництва в сільському господарстві. Зокрема, своїм кейсом про створення господарства «Відродження», його розвиток та використання унікальних технологій для збільшення врожайності поділився і Євген Вайн.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також