Спецпроекти

17 липня 2019 10:02

Як Андрій Багрій об’єднав фермерів для вирощування фруктово-ягідної продукції

Відповідальність та висока продуктивність. Саме такими принципами керується менеджмент одного з передових господарств України — «Обрій». Підприємство, що розташоване у селі Строїнці Вінницької області, має багаторічний досвід у вирощуванні фруктів та ягід і пропонує ринку високоякісну продукцію.

Спецпроекти

17 липня 2019 09:52

Біогазові установки: за півроку введено в експлуатацію 20 МВт потужностей

За перші 6 місяців в Україні введено в експлуатацію біогазових потужностей в 1,5 разу більше, ніж за весь минулий рік, – 20 МВт.

Про це повідомляє БізнесЦензор.

За даними Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження, станом на кінець першого півріччя 2019 року в Україні діють 43 біогазові установки загальною потужністю 66 МВт.

Читайте: 4 поради для успішного запуску біогазового комплексу

Більшість біогазових установок генерують електроенергію з відходів аграрної промисловості – 44 МВт. Відходи на звалищах використовують для виробництва 22 МВт біогазових потужностей.

У зведення біогазових установок в Україні інвестовано 100 млн євро.

Landlord раніше повідомляв про те, що в Україні є можливості повністю замінити імпортні енергоносії біогазом.

Спецпроекти

16 липня 2019 09:23

На Дніпропетровщині діють 38 СЕС. Унікальні проекти області ФОТО

Дніпропетровщина активно розвиває альтернативну енергетику. Загалом у області працюють 38 сонячних електростанцій, 900 сімей встановили сонячні панелі в приватних господарствах, міста регіону переводять із централізованого на альтернативне опалення.

Про це повідомляє ресурс ИНФОРМАТОР.

На початку 2019 року в районі розпочала роботу найбільша і найпотужніша сонячна електростанція в Україні – Нікопольська СЕС, яка входить у трійку найбільших в Європі.

Читайте: Norsk Solar AS до кінця року збудує СЕС на Київщині потужністю 9 МВт

Її звели менше ніж за рік на 400 га біля села Старозаводське Нікопольського району – на місці відпрацьованого кар’єру, землі якого давно стали непридатними для сільського господарства.

Чому Нікопольська СЕС унікальна?

  • 750 тисяч панелей на площі 400 га виробляють майже 240 МВт електроенергії.
  • Це дозволяє знизити викиди СО2 на 300 тис. т на рік, що запобігає змінам клімату.
  • Станція забезпечує електроенергією 140 тис. будинків.
  • У неї вклали €216 млн інвестицій, з яких €134 млн – це залучені зовнішні інвестиції з КНР.

Ще один унікальний проект відновної енергетики Дніпропетровщини – сонячна станція «Солар Парк Підгородне» в місті Підгородне Дніпровського району.

СЕС оснащена трекерною системою: за допомогою спеціальних датчиків сонячні батареї повертаються за сонцем протягом усього дня. Вона виробляє 2,5 тис. кВт енергії за годину. Побудована за рахунок українських інвесторів.

Також на Дніпропетровщині кілька міст (Марганець, Покров і Нікополь) перейшли на котельні на альтернативних видах палива. Зокрема в Марганці та Покрові для вироблення енергії  використовують відходи олійного виробництва – лушпиння соняшнику.

Landlord раніше повідомляв про те, що на «Вінницькому олійножировому комбінаті» компанії ViOil планують реалізувати проект з виробництва зеленої електроенергії обсягом  7–9 МВт шляхом переробки соняшникового лушпиння.

Спецпроекти

15 липня 2019 14:32

Norsk Solar AS до кінця року збудує СЕС на Київщині потужністю 9 МВт

Норвезька компанія Norsk Solar AS збудує в с. Семиполки Броварського району Київської області сонячну електростанцію потужністю 9 МВт. Ввести СЕС у дію планують наприкінці 2019 року. Завдяки проекту розраховують на щорічне скорочення викидів СО2 близько 8600 т.

Про це повідомляє Економічна правда.

Загальна площа станції становитиме 12,6 га. Передбачають, що нова СЕС забезпечуватиме електроенергією понад 5 тис. домогосподарств.

Читайте: Канадські фермери впроваджують штучний інтелект через зростання мінімальної зарплати в країні

Головний інвестор будівництва електростанції – Norsk Solar AS. Співфінансування проекту з відновлювальної енергетики надає Північна екологічна фінансова корпорація (НЕФКО).

НЕФКО підписала кредитну угоду на суму 4,35 млн євро. Крім того, співвласники нададуть власний капітал для реалізації проекту.

Зменшення викидів вуглекислого газу завдяки впровадженню виробництва електроенергії з відновних джерел, яке на цій станції становитиме близько 8600 т, – це значний крок до запобігання глобальним змінам клімату.

Landlord раніше повідомляв про те, що вже почала виробляти електроенергію Кам’янець-Подільська СЕС на 63,8 МВт, друга за потужністю в Україні.

Спецпроекти

12 липня 2019 15:02

Весняні заморозки та літні посухи: як казахстанські фермери справляються із негодою

Для досягнення достатнього рівня врожайності в умовах весняних заморозків та літніх посух казахстанський фермер Асилбек Мухамадіаров застосовує технологію нульового обробітку ґрунту, суть якої полягає у висіві без попередньої оранки. Така технологія дає змогу зберегти вологу у грунті, а залишки соломи на полі перетворюються на чудове органічне добриво.

Спецпроекти

Показати ще