Ефективне використання елеваторів

Обсяги врожаїв зернових та олійних стрімко зростають, а з цим і необхідність збільшення потужностей зберігання. Власники бажають якнайшвидше відшкодувати інвестиції, та в цій гонитві не варто забувати про якість самої продукції.
ПРО ПРОЕКТ

Український агросектор впритул наблизився до позначки валового збору зерна у 100 млн тон, а за прогнозами найближчими роками він може зрости до 120 млн т за експорту у 60-70 млн т щорічно.

Стрімкий розвиток галузі призвів до дефіциту сучасних елеваторних потужностей. В Україні налічується близько 1 100 елеваторів загальною потужністю до 60 млн т одночасного зберігання. Але кількість сучасних зерносховищ, здатних швидко обробляти великі партії зерна, у 2019 році не перевищує 150. Нагальною потребою є будівництво 400-500 елеваторів або модернізація існуючих сховищ.

Залишає бажати кращого і географія розташування сучасних комплексів з прийому, обробітку і зберігання зерна – якщо у деяких областях спостерігається профіцит потужностей, у інших регіонах наявний жорсткий дефіцит елеваторів.

Які саме зерносховища потрібні Україні, які вимоги ставить ринок до їх технічних і економічних показників, які кошти потрібні для їх будівництва і експлуатації – у проекті «Ефективне використання елеваторів».

НАШІ РЕПОРТАЖІ

11.03.2019

Ефективне використання елеваторів
"