Зазвичай літній сезон — це період нових вражень та відпочинку. Крім того, літо — чудова пора, коли наш організм має усе необхідне для повного оновлення.
Чотири сезони
В Україні чотири пори року. А це означає, що нашому організму — клітинам та судинам потрібно адаптуватися до чотирьох різних середніх показників температури повітря.
При цьому в період глобального потепління наш організм бореться з різко високими та низькими температурними показниками. Для нашого тіла — це стрес. А продукти «переробки» стресу — це вільні радикали, які завдають шкоди клітинам — оксидативний стрес.
В організмі є антиоксидантна система захисту, основні складові якої — мікроелементи та вітаміни. Відповідно, у ті пори року, коли їжа бідна на вітаміни та мінерали, людина має найнижчі показники працездатності.
Ефективна пора року
Влітку наш організм очікує на поповнення всім необхідним набором вітамінів, мікроелементів, які ми отримуємо із сезонних продуктів, повітря та сонця. Якщо ж влітку не вдалося повноцінно відпочити, ви маєте перевести весь свій літній раціон на сезонні продукти. Окрім цього, варто чимало рухатися та проводити час на свіжому повітрі.
Олексій Башкірцев, головний лікар Edem Resort, рекомендує у випадку відсутності відпочинку в літню пору року приймати синтетичні вітаміни та мінерали, аби не хворіти на застуди та підтримувати свою працездатність.
Сюжет ідеального відпочинку

Олексій Башкірцев, міжнародний експерт у сфері anti-age медицини, кандидат медичних наук, член Європейської академії природничих наук, головний лікар Edem Resort Medical & SPA
На думку головного лікаря Edem Resort Олексія Башкірцева, для повноцінного відновлення на рік потрібно мати три обов’язкових види відпочинку: морський, подорож на високогір’я та відвідування курорту з оздоровчими програмами.
Відпочинок на морі дає насичення йодом, також є можливість більше вживати морепродукти, що містять омега-3, жирні кислоти. А фрукти багаті на весь спектр вітамінів та мікроелементів.
На високогір’ї відбувається тренування серцево-судинної та респіраторної системи, опорно-рухового апарату.
А відвідування оздоровчого комплексу — це відновлення вашого організму. У Центрі відновлення здоров’я Edem Resort Medical & SPA програми створені спеціально для комплексного перезавантаження життєвих сил та покращення самопочуття.
Головний лікар Edem Resort Medical & SPA Олексій Башкірцев запевняє, що, піклуючись про свій організм, ви забезпечите довголіття, збережете здоров’я тіла та розуму, покращите самопочуття.
Програма «Відновлення — повний пансіон» триває сім днів. Її мета — покращити здоров’я через відновлення гармонії та духу. Програма комплексно поєднує бальнеологічні, апаратні, мануальні техніки, а також мінерало- та водолікування.
Як результат, гості Edem не просто підтримують, а й значно покращують і зміцнюють здоров’я, підвищують працездатність на найближчі роки, попереджують захворювання. Програма «Релаксація» також триває сім днів. Вона поєднує процедури, які очищають та розслабляють тіло та розум. Велика увага приділяється якісному відпочинку, який пришвидшує відновлювальні процеси, позбавляє стресу та напруги.
А ще в Edem переконані, що гастрономічне задоволення — частина перезавантаження. Під час перебування в Edem Resort Medical & SPA можна скуштувати страви традиційної та нової української кухні з авторською інтерпретацією бренд-шефа Артура Туманяна. Усі продукти з меню локальні та сезонні, це підкреслює смак і натуральність страв. А після продуктивного лікування можна зануритися у світ релаксу у SPA-центрі Edem Resort. Якість життя перш за все залежить від ставлення до самого себе через корисний відпочинок та дозвілля.
Правильне харчування для збереження енергійності. Правила від Олексія Башкірцева
- Слідкуйте за режимом харчування. Їжте регулярно, не пропускаючи основні прийоми їжі. Крім того, рекомендовані невеликі перекуси. Найважливіший прийом їжі для обмінних процесів — сніданок. Ніколи не пропускайте його.
- Основні прийоми їжі повинні бути до 15:00. Після 15:00 бажано залишити полуденок та вечерю. Між сніданком та обідом кращим перекусом є сезонні фрукти, а між обідом та вечерею — жменя горіхів, салат або натуральний йогурт.
- Основа раціону — сезонні продукти. Окрім цього, їжа має бути проста та натуральна: овочі, фрукти, цільні злаки, бобові, зелень, риба, птиця, яйця, нежирне м’ясо, горіхи, кисломолочні натуральні продукти.
- Фрукти їжте в першій половині дня. Їх вживання краще обмежити після 17:00. Також обмежте вживання фруктових соків.
- У кожен прийом їжі вживайте овочі в сирому або термообробленому вигляді. На вашій тарілці порція овочів повинна становити половину від загальної кількості їжі.
- На сніданок обирайте нерафіновані цільнозернові вуглеводи. Надавайте перевагу таким продуктам: житній хліб, гречка, просо, кіноа, неочищений рис. Обід — найбільший прийом їжі, включає перше овочеве блюдо, птицю або рибу (зрідка м’ясо) та овочевий гарнір. Під час вечері від м’яса та птиці краще утриматися.
Регулярно влаштовуйте розвантажувальні вегетаріанські або лімфодренажні дні — одного у на тиждень буде достатньо. У цей день корисні очищаючі трав’яні збори — ромашка, кропива, березові бруньки, а також відвар вівса.
Текст: Дар’я Герман
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!