Новини    27 жовтня 2021 11:07

Як допомогти організму в умовах пандемії. Поради експерта

Вакцинація була і залишається найбільш дієвим засобом подолання пандемії COVID-19. Утім, важливі й профілактичні дії, що допоможуть у запобіганні хворобі та лікуванні

Масова вакцинація залишається найбільш дієвим шляхом у боротьбі з вірусними захворюваннями, і COVID-19, на щастя, не є винятком з цього правила. Але, як постійно підкреслюють експерти медицини, не варто перетворювати у свідомості щеплення на чарівну пігулку. Адже дотримання особистої гігієни та соціального дистанціювання важливе під час будь-якої епідемії.
Відомий український лікар Олексій Башкірцев поділився результатами наукових досліджень, проведених Девідом Браунштейном із Центру холістичної медицини (США), та деякими додатковими порадами щодо боротьби з COVID-19.


Олексій Башкірцев, головний лікар комплексу Edem Resort Medical & SPA, кандидат медичних наук, академік Європейської академії природничих наук, член наглядової ради Університету Сингулярності (Київ) у сфері експоненціальної медицини, міжнародний експерт із питань антиейдж-медицини, член Американської академії антиейдж-медицини

«Результати досліджень Центру холістичної медицини (США) доводять: у боротьбі з COVID-19 допоможуть нутрицевтики. Адже фактори ризику розвитку та тяжкого перебігу коронавірусної хвороби — це не тільки ожиріння, цукровий діабет і серцево-судинні захворювання, а й дефіцит вітамінів, мікро- та макроелементів. У лікувальних програмах призначають чотириденний пероральний прийом порівняно великих доз вітамінів A (100 000 МО), C (мінімум 3000–5000 мг) і D (50 000 МО), а також йоду (25 мг/день розчину Люголя)», — зазначив Олексій Башкірцев.

Отже, розберемо основні елементи лікувальної програми доктора Браунштейна та можливий вплив кожного з них на перебіг захворювання на коронавірус.

Вітамін А
Цей вітамін надважливий для нормального функціонування організму, зокрема імунної системи. Під час проникнення інфекційних агентів він сприяє продукції IgA (імуноглобуліни класу A) у слизових оболонках. При COVID-19 ранні захисні реакції проявляються синтезом саме IgA. Імунна система хворих на коронавірус із вищим рівнем цих імуноглобулінів має більший потенціал знешкодити небезпечний вірус. Цей вітамін впливає і на інші механізми захисту, зокрема збільшує фагоцитарну активність макрофагів, які знищують віруси. Кількість NK-клітин (природних кілерів) помітно знижується за його дефіциту. Метаболіт вітаміну А — ретиноєва кислота — бере участь в утворенні нейтрофілів у кістковому мозку, важливих гравців у противірусному захисті.

Вітамін D
Одна з причин ослаблення імунітету — зниження рівня 25-гідроксивітаміну D у сироватці крові. Він необхідний для захисту від безлічі інфекційних агентів. Дефіцит вітаміну D виявили у 97% тяжкохворих пацієнтів із COVID-19 і тільки у 33% безсимптомних випадків. Клінічне дослідження показало зниження на 98% ризику потрапляння до відділення інтенсивної терапії пацієнтів, які додатково до основного лікування отримували вітамін D у дозуванні 20 000 МО у перший день госпіталізації та по 1000 МО в наступні два дні.

Читайте: Компанія «Сингента» запускає новий сезон аграрного реаліті-шоу на YouTube

Вітамін С
Без вітаміну С неможлива нормальна робота імунної системи взагалі. Адже саме він підтримує цілісність епітеліального бар’єру і перешкоджає проникненню інфекції в організм. Крім того, підсилює міграцію нейтрофілів до вогнища інфекції, поглинання бактерій та вірусів, стимулює утворення активних форм кисню. Дефіцит вітаміну С підвищує ризик інфікування. Натомість інфекції значно знижують рівень цього вітаміну внаслідок активного його споживання в умовах запалення. Профілактика вимагає прийому вітаміну С з їжею, що забезпечує адекватні рівні у крові (наприклад, 100–200 мг/день). Для лікування інфекцій потрібні значно вищі дози.

Йод
Кожна клітинка організму вимагає присутності цього важливого мікроелемента. Йод відіграє ключову роль при запальних та інфекційних хворобах, необхідний для повноцінного фагоцитозу і знищення мікробів. Він ефективно підтримує імунну систему в боротьбі з бактеріальними та вірусними інфекціями. Лікувальний ефект пов’язаний не тільки з прямим протимікробним впливом, а й із посиленням імунного захисту організму.

«Переконаний: якщо люди підтримуватимуть здоров’я організму різними нутрицевтиками, то ризик інфекцій та смерті у часи пандемії коронавірусу значно знизиться. Але застерігаю, що самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я, тому всі рішення приймайте спільно із сімейним лікарем», — наголосив наостанок Олексій Башкірцев.

Нагадаємо, раніше Landlord розповідав, як загальмувати природні процеси старіння. Поради фахівця

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...