Новини / Відпочинок     13 жовтня 2022 16:30

Евакуювати півтисячі овець до Волині: неймовірна історія фермера з Донеччини (ВІДЕО)

Фермеру довелося докласти чимало зусиль, щоб вилікувати овець

Фермер Володимир Альохін з села Павлівка Донецької області  через війну був змушений вивезти овець породи бордер-коллі на західну Україну. Своєю історією фермер поділився із Рубрикою.

Фермер об’їхав п’ять тисяч кілометрів, щоб знайти прихисток для отари кавказьких овець. До повномасштабної війни він мав 520 голів. На Волинь, на жаль, доїхали не всі.

“Прилетіло й у результаті одного вибуху поклало відразу 100 голів… У мене була така депресія, що хотів іти й кидати гранати. Але в кого? Потрібно у Кремль кидати, у владні кабінети, а туди не потрапиш, – зазначає Володимир Альохін. – Я розраховував на якусь підтримку від держави. Сподівався, що мені допоможуть, десь прихистять. Але це нікого не цікавить. Чомусь наші чиновники думають не про країну, а тільки про себе”.

Коли почалася війна, Володимир частину туш запропонував сусідам, а решту мусив просто покинути. Тоді ж вирішив вивозити поголів’я. Півтори доби вони з двома помічниками гнали близько 500 овець на віддаль 50 кілометрів. Прихистив їх в одного господаря, а сам почав шукати, куди ж перевезти тварин. Було кілька пропозицій, але Володимир пристав на запрошення давнього товариша з Волині.

“Я шукав ферму на Дніпропетровщині, але стикнувся з тим, що, може, було б і неправильно говорити… Проведена земельна реформа призвела до того, що багато землі “нахапали” чиновники, і не розуміючи проблеми, переробили їх на ріллі та перепродали”, — згадує фермер.

Володимиру траплялися на шляху чудові громади і ферми, але й ціни були немаленькі: оренда пасовища іноді сягала понад 5 тисяч доларів, але у фермера таких коштів не було.

Овець повантажили на спеціальний транспорт. Це забрало чимало часу та коштувало грошей. Так отара опинилася на Волині.

“Барани — істоти, у яких немає адреналіну, він просто не виділяється. Вони найлегше з усіх тварин приймають смерть, бо не мають почуття страху. До речі, тому баранів завжди приносили в жертву… Єдине що — барани трошки виснажились, коли я переганяв їх на 50 кілометрів, було багато поранених тварин”, — згадує Володимир.

Спочатку тварини важко переносили волинський клімат, нову місцину та почали хворіти. Фермеру довелося докласти чимало зусиль, щоб вилікувати овець, та з часом ситуація покращилася.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про заготівлю кормів в умовах війни та обмежених ресурсів – рекомендації від НААН.

Олександра Марченко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також