Новини / Відпочинок     06 жовтня 2022 17:23

Як зрозуміти, що у вас вигорання і сказати про це шефу: поради від експертів Wall Street Journal

В результаті вигорання деякі працівники поспішно звільняються, але цю проблему можна вирішити правильною розмовою із керівництвом

Після інтенсивних місяців роботи та стресів, багато хто досягає переломної точки.  В результаті вигорання деякі працівники поспішно звільняються. Інші змінюють місце проживання або роблять якісь кардинальні зміни в житті. Але не потрібно кидати роботу, щоб боротися з вигоранням. Є способи поліпшення психічного здоров’я, експерти надали дієві поради, інформує The Wall Street Journal.

“Люди схильні розглядати вигоряння як особисту проблему психічного здоров’я, ніби це їхня проблема, а не чиясь ще. І якщо це твоя проблема, то ти маєш сам її виправити. Але є й інший бік проблеми, адже часто саме робота та хронічні стреси, є джерелами вигоряння”, — сказала Крістіна Маслач, професор психології Каліфорнійського університету в Берклі.

Емоційне вигоряння не є медичним діагнозом, але його ознаки можуть виявлятися психічно та фізично. Відповівши на низку питань, ви зможете визначити, чи ви відчуваєте вигоряння, депресію або тривогу.

Як з’ясувати, що у вас емоційне вигоряння:

• Ви більш нетерплячі та критично ставитесь до колег або клієнтів;

• Вам важко зосередитися;

• Ви їсте не нормовано та вживаєте шкідливу їжу, алкоголь, щоб відчувати себе краще;

• Ваш режим сну змінився;

• У вас з’явилися незрозумілі головні болі, проблеми зі шлунком, кишечником або інші фізичні скарги.

Якщо все вищеперераховане про вас — можна припустити, що ви “згоріли”.

Як сказати про це керівництву:

Якщо додатковий вихідний або поїздка в спа-центр не поліпшує ваш стан, тоді працівники і керівництво повинні  знайти більш дієве рішення, таке як зменшення навантаження або зміна графіку.

Експерти радять звернутися із цією проблемою до керівництва, заздалегідь обдумавши стратегію розмови. Пам’ятайте, що розумно попросити свого начальника допомогти вам розставити пріоритети у проектах, делегувати повноваження та взяти додаткову відпустку.

Розмова удасться,  якщо ви менше зосереджуватиметеся на звинуваченнях і більше на проханнях про допомогу.

Сформулюйте розмову так, щоб пояснити, чому полегшення емоційного вигоряння корисне як компанії, так і для її співробітників. Обговоріть успішні справи з шефом, а потім запитайте: «Що ми могли б зробити краще?». Працівники, які мають ідеї, як розв’язувати проблему вигоряння для себе та своїх колег, повинні підкреслити, що ці потенційні рішення можуть допомогти позбутися хронічних стресів, які зачіпають багатьох, а не лише їх.

Також робітники повинні встановити кордони, які розмилися під час пандемії, каже Емілі Бальєстерос, тренер з управління вигорянням.

«У багатьох людей з’явилася погана звичка бездумно відповідати «так» щоразу, коли до них звертаються з проханнями, — каже пані Бальєстерос. Зіткнувшись з додатковим завданням, вона радить говорити: “Чи можу я перевірити свій календар і відповісти вам?”.

За словами Бальєстерос, якщо ви зробите паузу, перш ніж братися за додаткову роботу, ви будете вдумливими, а не емоційним. Крім того, щиро розглядаючи прохання, ви показуєте своєму керівнику, що хочете переконатися, що можете виконати те, що вас просять. “Ви повинні знати, які ваші межі з вашим часом і вашими здібностями”, – додає експерт.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв, як полегшити симптоматику перебігу захворювання на COVID-19.

Олександра Марченко

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також