Новини / Тваринництво     06 червня 2025 09:14

Українські бджолярі втратили весняний мед через негоду і аскофероз


Бджільництво також переживає найгіршу весну за останні роки. Погода завадила розвитку бджолиних сімей і медозбору. Бджолярі змушені підгодовувати комах цукровими сиропами, оскільки природних запасів бракує.

Про це пише Landlord у матеріалі “Продовольча інфляція зросте, а обсяги експорту зменшаться: які наслідки для української економіки матиме неврожай-2025”.

Голова асоціації “Бджолярі Буковини” Іван Филипчук розповів, що нічні похолодання та різкі температурні коливання негативно вплинули на розвиток бджолиних маток.

“Нинішня погода негативно впливає на бджільництво, загальний розвиток бджолиних сімей, на народження та розвиток бджоломаток. Це погано впливає й на медозбір. Бджоли нині голодують, тому ми повинні їх підгодовувати цукром, щоб вони мали хоч якісь запаси всередині вулика.

Раніше таких проблем не було. У нас таке вперше. Як правило, щорічно з п’ятого травня ми вже збирали мед з ріпаку. Не пригадую, щоб колись температура була настільки низькою в цей час”, – сказав бджоляр.

Ще однією серйозною проблемою стало поширення аскосферозу – грибкового захворювання. Цей спалах, за словами Івана Филипчука, пов’язаний саме з різкими похолоданнями на початку квітня.

“Від початку квітня та досі на пасіках спостерігався аскосфероз – інфекційне захворювання, яке спричинене грибком. Воно впливає на личинки та лялечки бджіл, що у результаті призводить до їх загибелі. Ця інфекція розповсюдилась через нічні похолодання і значні перепади температури.

За його словами, цьогоріч меду буде приблизно на 40% менше, ніж торік.

Ми вже втратили весняний мед. Під великим питанням акацієвий, адже в області, на територіях біля Дністра, акація підмерзла. Можливо, якщо буде тепло, то отримаємо мед із липи й соняшнику, – зазначає голова асоціації. – Зараз надворі всього +10°C, ще й дощі не припиняються. Бджоли просто не можуть вилітати з вуликів і збирати нектар. Також значна частина садів вимерзла. Сподіваємося, що надалі ситуація покращиться. Якщо буде тепло й +25°C, то зможемо хоч щось зібрати. 

Нагадаємо, у січні 2025 року Україна експортувала лише 3,3 тисячі тонн меду, що на 55% менше, ніж за аналогічний період минулого року.

Новини за темою:  VITAGRO відкрила нову ферму з данською генетикою DanBred: в Україні з’явиться племінний розплідник світового рівня

Читайте також