Новини / Відпочинок     28 січня 2022 18:45

Як полегшити симптоматику перебігу захворювання на COVID-19

Попередні дослідження показали, що використання інгаляцій перекису водню може зменшити вираження симптомів хвороби. Але офіційного висновку медицина ще не дала

Основною зброєю у боротьбі з пандемією COVID-19 було і залишається щеплення. Наразі є доволі широкий перелік вакцин, затверджених як на рівні ВООЗ, так і національними міністерствами охорони здоров’я. Втім, як вже доведено практикою, вакцинація за затвердженою схемою лише зменшує ризик інфікування та полегшує перебіг хвороби. Тож пошук схем лікування продовжується.

Головний лікар комплексу Edem Resort Medical & SPA, кандидат медичних наук, академік Європейської академії природничих наук, член наглядової ради Університету Сингулярності (Київ) у сфері експоненціальної медицини, міжнародний експерт із питань антиейдж-медицини, член Американської академії антиейдж-медицини Олексій Башкірцев розповів про альтернативні методи лікування коронавірусної інфекції.

Чому перекис водню?

Перекис водню — складова схеми лікування коронавірусної інфекції лікаря Девіда Браунштейна, директора Центру холістичної медицини США. Цей метод викликає неоднозначну реакцію з боку медичного загалу, оскільки він не перевірений у клінічних дослідженнях. Але в таких екстремальних умовах, як пандемія COVID-19, ризик цілком виправданий.

Девід Браунштейн вже багато років використовує H2O2 у терапії гострих респіраторних вірусних хвороб. Він проводить небулайзерну терапію (процедура з використанням апарата для інгаляцій) 0,03% розчином H2O2, розведеним 0,9% NaCl. Щоб приготувати такий розчин, 250 мл стерильного 0,9% NaCl вводили у 3 мл 3% розчину H2O2 і 1 мл сульфату магнію. Пацієнти отримували 3 мл такого розчину в небулайзерній терапії щогодини до зменшення вираження симптомів хвороби.

Попередні результати

Методика лікаря, хоча і зустріла різку критику з боку офіційних органів охорони здоров’я США, показала позитивні результати у лікуванні понад 100 хворих із COVID-19, і її застосування не спричиняло розвиток побічних ефектів.

Про цю методику говорять по всьому світу. Так, дослідження з Мексики показало ефективність таких методів лікування з використанням H2O2 при коронавірусній хворобі:

• полоскання ротової порожнини 1,5% розчином;
• пероральний прийом у вигляді 0,06% H2O2;
• небулайзерне розпилення 0,2% розчину.

Читайте: Як партнерство з Ощадбанком допомогло АФ «Дитятки» створити стале господарство

Група дослідників з Італії рекомендує використовувати навіть великі концентрації H2O2 (3% та 1,5%):
• для полоскань порожнини рота та горла;
• для промивання носа відразу після появи перших симптомів;
• під час хвороби в домашніх умовах;
• у госпіталізованих пацієнтів, які не потребують інтенсивної терапії.

Навіть при тривалому використанні 3% розчину H2O2 для регулярних полоскань горла не спостерігали жодних пошкоджень епітеліального шару слизових оболонок.

Чи може H2O2 стати додатковою терапевтичною альтернативою та зіграти роль у зменшенні ступеня тяжкості та тривалості коронавірусної хвороби? Результати рандомізованих контрольованих клінічних досліджень зможуть дати відповідь на це запитання.

Нагадаємо, раніше Landlord розповідав, як захистити себе від сезонних респіраторних вірусних інфекцій

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також