Новини    11 червня 2025 20:38

Держава запускає персональний кабінет підприємця: що зміниться для бізнесу


В Україні створюють нову цифрову послугу для малого та середнього бізнесу — онлайн-кабінет підприємця. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду 11 червня. Сервіс працюватиме на платформі «Дія.Бізнес» — одному з головних інструментів цифрової трансформації державних послуг для бізнесу.

За словами глави уряду, онлайн-кабінет дозволить підприємцям отримувати персоналізовані програми підтримки — пільгове фінансування, доступ до грантів, участь у державних ініціативах тощо. Це, на думку урядовців, дозволить бізнесу розвиватись швидше та ефективніше — особливо в умовах повномасштабної війни.

«Без сильної економіки не буде коштів для фінансування армії та стійкості нашої держави. Тому постійно працюємо над покращенням бізнес-клімату», – заявив Шмигаль.

Онлайн-кабінет стане частиною ширшої цифрової екосистеми «Дія», в межах якої вже працює ряд успішних сервісів: мобільний застосунок «Дія», портал державних послуг, «Дія City», а також проєкти «Дія.Бізнес» та «Дія.Цифрова освіта».

Що таке «Дія.Бізнес»?

«Дія.Бізнес» — це національний проєкт з розвитку підприємництва та експорту, який стартував у 2020 році за ініціативи Мінцифри. З 2021 року він реалізується спільно з Офісом з розвитку підприємництва та експорту. Платформа має дві ключові складові:

  • онлайн-портал із безкоштовними консультаціями, освітніми матеріалами та каталогами сервісів;

  • мережу офлайн-центрів підтримки підприємців у регіонах.

Для агробізнесу та інших представників МСБ це — зручний інструмент для доступу до державної підтримки, запуску чи масштабування бізнесу, пошуку інвесторів та нових ринків.

Контекст: держава монетизує цифрові сервіси

Водночас триває процес поступової монетизації окремих функцій екосистеми «Дія». Наприклад, нещодавно уряд запровадив платний доступ до документів клієнтів для банків і фінансових компаній через систему «Дія».
Вартість підключення становить 21 617 грн одноразово, далі — 9,8 грн за кожну успішну операцію. Шеринг одного документа залишиться безкоштовним, але передача двох і більше (мультишеринг) буде платною.

Новини за темою:  15 українських цукрових заводів отримали квоти на експорт до ЄС: хто лідирує за обсягами

Цей крок є частиною підготовки «Дії» до потенційного виходу на IPO, який міністр цифрової трансформації Михайло Федоров називає стратегічною метою.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...