Новини / Відпочинок     28 липня 2021 18:01

Вітаміни та бади: як не нашкодити собі?

Про деякі поширені міфи стосовно вітамінів та мінералів і головні помилки при визначенні курсу лікування організму. Як не стати жертвою реклами або сліпого вибору?

Батько медицини, видатний лікар і філософ Гіппократ переконував: «Лікувати треба не окремі симптоми й хвороби, а весь організм». Але як це зробити?

Олексій Башкірцев — головний лікар комплексу Edem Resort Medical & SPA, кандидат медичних наук, академік Європейської академії природничих наук, член наглядової ради Університету Сингулярності (Київ) у сфері експоненціальної медицини, міжнародний експерт із питань антиейдж-медицини, член Американської академії антиейдж-медицини — радить насамперед особливу увагу приділити здоров’ю сполучної тканини. Адже саме сполучна тканина є складником усіх органів, охоплює весь організм, утворює опорний каркас і зовнішні покриви.

Що завдає шкоди сполучній тканині

Через незбалансовану дієту, вживання рафінованих продуктів, низький рівень фізичної активності та низку хвороб ми не отримуємо достатньо вітамінів та мінералів.

Унаслідок цього страждає сполучна тканина, що може спричинити ранні зморшки, передчасне старіння суглобів та інші численні проблеми.

Насамперед цей орган потребує повноцінного харчування і регулярної нутрицевтичної підтримки. Збагачення щоденного раціону вітамінами, макро- та мікроелементами, антиоксидантами, енергетичними комплексами та глікозаміногліканами дає змогу зміцнити сполучну тканину й забезпечує антиейджинговий ефект.

Але як вибрати препарати, що підходять саме вам? В аптеці очі розбігаються від різноманіття дієтичних добавок, які можна придбати без рецепта лікаря. Найчастіше купуємо навмання, за порадою знайомих або фармацевта: «Дайте мені щось для поліпшення стану шкіри, для зору, щоб суглоби не хрустіли…» Як же не стати жертвою реклами або сліпого вибору? Як зрозуміти, що дійсно необхідно вашому організму та його матриці — сполучній тканині? Передусім варто дотримуватися деяких простих принципів.

Читайте: Програмний робот став першим цифровим співробітником Kernel

Не зашкодь собі!

Насамперед треба пам’ятати, що непродуманим вибором, без поради фахівця, ми можемо досягти прямо протилежного ефекту і зашкодити собі. Є міф, що дієтичні добавки абсолютно нешкідливі й можуть вживатися в необмеженій кількості без призначення лікаря. Однак варто згадати слова знаменитого Парацельса (Філіп Ауреол Теофраст Бомбаст фон Гогенгайм): «Усе — отрута, усе — ліки; і те й інше визначає доза».

Наприклад, великі й безконтрольні дози вітаміну С, еліксиру здоров’я сполучної тканини, можуть спричинити діарею та навіть утворення каменів у нирках. Вітамін В6 при застосуванні у чималих дозах протягом тривалого часу здатний призвести до ураження нервової системи. Вітамін Е, потужний антиоксидант, впливає на згортання крові. Наслідком його передозування можуть бути носова кровотеча і синці. Перевищення дози вітаміну А спричиняє ураження печінки. До того ж багато дієтичних добавок, зокрема вітамін К, цинк, омега-3, взаємодіють із низкою медикаментів (аспірином, антибіотиками). Саме тому їх одночасний прийом обов’язково має погодити лікар.

Про персоніфікований підхід

Крім того, треба мати на увазі, що кожна людина — унікальна і персоніфікований підхід дуже важливий. Варто врахувати вихідний стан сполучної тканини, генетичні особливості, режим роботи та відпочинку, характер харчування, наявність постковідного синдрому, стресових чинників тощо. Те, що підходить одній людині, може не підійти іншій. У цій ситуації стає зрозуміло: щоб правильно вибрати нутрицевтичну підтримку сполучної тканини, потрібно звернутися до професіоналів, які врахують усі індивідуальні особливості.

Важливо суворо дотримуватися рекомендацій щодо застосування. Так, жиророзчинні вітаміни — А, Е, К, D — найкраще засвоюються з їжею, що містить жири. Деякі добавки працюють одна проти одної, тож їх одночасний прийом неефективний.
Не варто разом вживати кальцій та залізо, цинк і мідь — це порушує їх засвоєння.
Завжди пам’ятайте: дієтичні добавки покликані доповнювати та балансувати дієту, але вони не можуть замінити здорову, повноцінну їжу.

Фахівці медичного центру Edem Resort Medical & SPA підбирають ефективні нутрицевтичні програми зі зміцнення сполучної тканини, спираючись на доказову медицину.

Нагадаємо, раніше Landlord розповідав, про порушення стану сполучних тканин спричиняє передчасне старіння шкіри, – лікар Олексій Башкірцев

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також