Агролайф / Відпочинок     20 серпня 2021 11:06

Доказова медицина про питний колаген: дослідження та експерименти

Чи є користь від прийому добавок колагену? Чи засвоюється питний колаген?

На найпопулярніші запитання про основний білок в організмі людини відповідає Олексій Башкірцев, головний лікар комплексу Edem Resort Medical & SPA, кандидат медичних наук, академік Європейської академії природничих наук, член наглядової ради Університету Сингулярності (Київ) у сфері експоненціальної медицини, міжнародний експерт із питань антиейдж-медицини, член Американської академії антиейдж-медицини.

Багато лікарів дотримуються думки, що питний колаген не вирішує проблем зі старінням. Утім, уся медична практика та будь-які призначення мають базуватися на фактах доказової медицини. І результати наукових досліджень підтверджують користь прийому добавок колагену.

Утворення колагену зменшується з віком. Біоматриця шкіри починає руйнуватися, оскільки колагеновий каркас втрачає свою міцність та стабільність. Сонячна радіація, куріння, забруднення навколишнього середовища, зловживання алкоголем і дефіцит поживних речовин прискорюють цей процес.

Через втрату колагену зменшується еластичність шкіри, з’являються складки та зморшки. Оскільки колагенові волокна синтезуються головним чином фібробластами у глибоких шарах шкіри, омолодження біоматриці сполучної тканини можливе за допомогою надходження достатньої кількості поживних речовин через кровотік. Креми, лосьйони та сироватки не дістають до глибоких шарів шкіри, тому не можуть вплинути на процес її старіння.

Найкращий біодоступний вид колагену

Як змінити рівень колагену в шкірі? По-перше, основний вплив має бути на дерму, найбільш важливий шар шкіри для відновлення синтезу колагену. По-друге, вікове зниження синтезу цього білка можна призупинити за допомогою прийому біоактивних пептидів колагену. Їх отримують з натурального колагену шляхом ферментного гідролізу. Вважається, що гідролізат колагену з низькою молекулярною масою має кращу біоактивність, ніж високомолекулярні аналоги. І найкращий біодоступний вид колагену — отриманий зі шкіри глибоководних морських та океанічних риб.

Аналіз 11 рандомізованих плацебо-контрольованих клінічних досліджень, в яких брали участь 805 пацієнтів, показав, що добавки колагену є здоровим функціональним харчовим інгредієнтом для поліпшення гідратації, еластичності, зменшення зморщок, а також загоєння ран і регенерації шкіри.

Читайте: Олег Науменко: Те, що ми зараз робимо, — це завтрашній золотий стандарт ринку

Результати досліджень

У ході рандомізованого плацебо-контрольованого дослідження було виявлено, що суміш колагенових пептидів 2,5 г з екстрактом плодів ацероли, вітаміну С, цинку, біотину та вітаміну Е (курс 12 тижнів) покращує гідратацію, еластичність, гладкість та щільність шкіри. При цьому позитивні ефекти були значною мірою збережені під час подальшого спостереження пацієнтів.

Ацерола, або барбадоська вишня — один з найбагатших природних джерел вітаміну С та біофлавоноїдів. Без вітаміну С та флавоноїдів неможливий нормальний синтез колагену для підтримки функції шкіри, судин, ясен, зубів, суглобів, загоєння ран.

Експериментальне дослідження показало, що прийом гідролізату колагену збільшує утворення колагену в шкірі та пригнічує активність ферменту — матричної металопротеїнази-2, тим самим перешкоджаючи його руйнуванню.

Також було виявлено, що прийом колагенових пептидів збільшує продукцію гіалуронової кислоти фібробластами дерми. Твердження про те, що немає сенсу приймати гідролізат колагенових пептидів, адже він руйнується у процесі травлення та погано засвоюється, можна легко спростувати. Для цього існують сучасні методи дослідження, які допомагають ідентифікувати колагенові пептиди харчового походження в організмі. Так, після прийому колагену колагенові олігопептиди перетворюються у шлунково-кишковому тракті на більш дрібні частинки (біоактивні трипептиди), які швидко потрапляють у кровотік, накопичуються у шкірі та утворюють біоматрицю колагену. Добавки колагену безпечні для здоров’я та не мають побічних ефектів.

Та важливо пам’ятати, що тільки комплексний підхід, який поєднує підтримку рівня колагену за допомогою естетичних процедур, місцевий щоденний догляд та регулярний прийом препаратів колагенових пептидів допоможе зберегти молодість вашої шкіри.

Нагадаємо, раніше Landlord розповідав, про вітаміни та бади: як не нашкодити собі?

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також