Новини / Відпочинок     26 листопада 2021 10:03

Чи здатен вітамін D захистити від COVID-19

Регулярний прийом вітаміну D знижує ризик розвитку коронавірусної хвороби та прискорює одужання

Чи захищає від коронавірусу вітамін D з точки зору доказової медицини та яким саме чином? Який його оптимальний рівень у крові? Яке дозування добавок вітаміну D бажане для здоров’я імунної системи та профілактики вірусних захворювань?

За відповідями на ці запитання ми звернулися до Олексія Башкірцева, головного лікаря комплексу Edem Resort Medical & SPA, кандидата медичних наук, академіка Європейської академії природничих наук, члена наглядової ради Університету Сингулярності (Київ) у сфері експоненціальної медицини, міжнародного експерта із питань антиейдж-медицини, члена Американської академії антиейдж-медицини.

 

Про загрозу дефіциту вітаміну D

Попри активну вакцинацію та карантинні заходи світ і далі охоплений пандемією COVID-19. Восени 2021 року в усіх країнах спостерігається швидке зростання захворюваності. Україна — не виняток: кількість нових випадків COVID-19 перевищує показники всіх попередніх хвиль, а кількість виявлених позитивних носіїв хвороби щодня просто вражає. Контрзаходи щодо пандемії мають включати активне усунення очевидних факторів ризику захворюваності та смертності, до яких, безсумнівно, належить і дефіцит вітаміну D.

Показники летальності у разі грипу та COVID-19 збільшуються з віком та за наявності супутніх хронічних захворювань, що, за даними останніх наукових досліджень, пов’язано з більш низькою концентрацією 25 (OH) D. Застосування добавок вітаміну D знижує ризик розвитку грипу й коронавірусної хвороби, смертність від них, а також прискорює одужання.

Водночас на відміну від інших лікарських засобів вітамін D є доступним, безпечним, а головне — ефективним. Зокрема, вітамін D — ключовий регулятор вродженої імунної відповіді на мікробну загрозу. У відповідь на проникнення інфекції у клітинах імунної системи, макрофагах, утворюється активна форма вітаміну D (1,25 D), яка стимулює синтез антимікробних пептидів (кателіцидин, дефензини), що проявляють пряму активність проти низки мікробів, включаючи бактерії, віруси, а також гриби.

Який аналіз крові необхідно здати для визначення статусу вітаміну D в організмі?

Маркером вітаміну D в організмі є плазмовий рівень 25-гідроксивітаміну D, або скорочено 25 (OH) D.

Яка оптимальна концентрація 25 (OH) D у плазмі крові для захисту від інфекцій, зокрема COVID-19?

Для оптимального захисту від COVID-19 рекомендується, щоб рівень 25 (OH) D був вищим за 40 мг/мл (100 нмоль/л).

Читайте: Як ПриватБанк довів кредитування мікробізнесу та малих підприємств до 1 млрд грн на місяць

Яке дозування препаратів вітаміну D3 слід підібрати для досягнення оптимального рівня у плазмі крові?

Для досягнення рівня 25 (OH) D понад 40 мг/мл може знадобитися від 2000 до 10 000 МО вітаміну D3 на день. Якщо ви раніше не приймали добавки вітаміну D, початкова доза може становити приблизно 300 000 МО протягом тижня для досягнення необхідної концентрації у плазмі крові.

Які продукти містять вітаміни D3 та D2?

Риб’ячий жир (1 столова ложка) містить 1360 МО D3; приготований тунець, сардини, скумбрія або лосось (3–3,5 унції) — 200–360 МО D3; гриби шіїтаке свіжі (3,5 унції) — 100 МО D2; гриби шіїтаке сушені (3,5 унції) — 1600 МО D2; яєчний жовток — 20 МО D3 або D2; збагачені молочні продукти, апельсиновий сік або крупи (одна порція) — 60–100 МО D3 або D2.

Яка схема прийому вітаміну D3 для профілактики грипу та COVID-19?

Початкова доза становить 10 000 МО на добу протягом кількох тижнів для швидкого підвищення концентрації 25 (OH) D, потім — 5000 МО на добу. Метою має бути підвищення концентрації 25 (OH) D понад 40–60 мг/мл (100–150 нмоль/л). Ця схема особливо бажана для людей із групи ризику дефіциту вітаміну D та розвитку COVID-19.

Яке дозування вітаміну D3 у разі гострої інфекції COVID-19?
Для лікування людей, інфікованих COVID-19, можуть бути корисними вищі дози вітаміну D3, ніж для профілактики.

У Центрі відновлення здоров’я Edem Clinic ви маєте можливість відновити життєві сили та покращити здоров’я в цілому під керівництвом компетентних спеціалістів. Завдяки комплексному підходу до проблеми фахівці допоможуть покращити фізичну, духовну та емоційну складову здоров’я.

У результаті ви отримаєте повне відновлення життєвих сил, врівноваження дистонічних проявів, покращення самопочуття, стимуляцію імунітету та процесів репарації. І найголовніше — попередите сезонні імунні захворювання та отримаєте повний нутрицевтичний супровід для зниження ризиків захворювання на COVID-19.

Нагадаємо, раніше Landlord розповідав, як допомогти організму в умовах пандемії. Поради експерта

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також