Новини    20 вересня 2023 13:17

Цьогоріч багато українських аграріїв перейшли із зернових на олійні культури

Багато аграріїв цього року перейшли із зернових на олійні культури, розуміючи, що останні при проблемах з логістичними ланцюжками, мають більше шансів бути експортованими

Висока врожайність цього сезону може зіграти злий жарт з агросектором. Половина від вартості зернових йде на логістику, трохи краща ситуація з олійними. Про це розповів генеральний директор УКАБ Роман Сластьон, пише SEEDS.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Багато аграріїв цього року перейшли із зернових на олійні культури, розуміючи, що останні при проблемах з логістичними ланцюжками, мають більше шансів бути експортованими. Щодо цін, то ситуація не така оптимістична, як минулого року, триматися стає все складніше, половина від вартості зернових йде на логістику, з олійними ситуація трохи краща, – зазначив Сластьон.

Водночас, за його словами, для цукрової галузі це вже третій поспіль успішний рік, оскільки зберігається потенціал до подвоєння обсягів з експорту цукру, якщо не буде перешкод в експорті до ЄС.

Щодо тваринництва, то позитивні тенденції маємо в нарощенні поголів’я на сільськогосподарських підприємствах та у збільшенні рентабельності виробництва. Загалом для всіх агрогалузей визначальними факторами на наступний рік стануть: динаміка цін на інших експортних ринках, можливість експорту через Чорне море та ЄС, зниження вартості логістики, доступні кредити, ціни на енергію та курс гривні, – повідомив Сластьон.

Нагадаємо, у Бухаресті під час двосторонньої зустрічі з прем’єр-міністром Республіки Хорватія Андреєм Пленковичем, міністерка економіки Юлія Свириденко повідомила, що наразі українське зерно вже експортується через хорватські порти.

Хорватія запропонувала Україні залізничну мережу та порти Адріатичного моря для транспортування зерна альтернативним маршрутом після припинення росією зернової угоди.

Через саботаж рф роботи “зернового коридору” світ не отримав додаткові 25 млн тонн агропродукції. 17 липня кремль заявив про зупинку “зернової угоди”.

На думку Мінагрополітики Україна зможе продовжувати експорт зерна через Чорне море в межах плану Б без участі росії.

Реалізація сценарію з припиненням роботи “зернового коридору” матиме негативні наслідки для українського експорту; в Нацбанку не виключають можливого посилення тиску на гривню.

Наразі в Україні розробили альтернативний план для продовження експорту аграрної продукції.

22 серпня під час зустрічі президента Володимира Зеленського та прем’єр-міністра Хорватії Андрея Пленковича на саміті Україна – Балкани, що проходить в Афінах, сторони прийняли рішення стосовно полегшення експорту українського зерна. Зазначалося, Хорватія готова надавати Україні порти в Адріатичному морі та на Дунаї для транспортування зерна.

Україна експортує зерно через порт на півночі Хорватії вже понад рік.

Експорт української сільгосппродукції протягом минулих місяців залишається на рівні до 3 млн т, однак нині Україні потрібно експортувати не менше 6,5 млн т на місяць

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...