Новини / Логістика     27 червня 2023 20:57

Зерновий коридор можуть замінити портами на Дунаї

Нині розробляють шляхи введення в експлуатацію сухих портів і нових пунктів переходу на кордоні з Румунією та Польщею

Перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький повідомив, що наразі в Україні розробили альтернативний план для продовження експорту аграрної продукції у випадку, якщо через саботаж російської сторони робота зернового коридору припиниться.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Зокрема план “Б” передбачає розширення пропускної спроможності портів Дунайського регіону, та нарощення перевалки там зернових. Нині розробляють шляхи введення в експлуатацію сухих портів і нових пунктів переходу на кордоні з Румунією та Польщею.

З експортом агропродукції виникли складнощі, але в фінансовому плані результати України мають бути близькими до торішніх.

У Миколаївській та Одеській областях агровиробники вже збирають урожай цього сезону. Всього засіяли 12,75 млн га олійних, зернобобових та зернових. Зараз близько семи млн га землі українські аграрії не мають можливості використовувати через бойові дії та мінування.

Читайте також: ООН хоче провести переговори про включення до зернової угоди нових портів та вантажів — Reuters

Мовиться про низку заходів, які активно напрацьовуються, фактично фіналізовані й мають допомогти безперервно робити внесок України в міжнародну продовольчу безпеку, забезпечувати експорт, — запевнив Висоцький.

Нагадаємо, з 12 по 18 червня, в 46-й тиждень роботи зернового коридору, експорт агропродукції через морські порти Великої Одеси впав на 33% порівняно з попереднім тижнем – до 438,1 тис тонн.

Країни G7 міркують над майже повною забороною експорту до росії. У рф такий крок викликав незадоволення, тож заступник голови ради безпеки рф Дмитро Медведєв заявив, що спекулюватиме продовженням “зернової угоди”.

На думку Мінагрополітики Україна зможе продовжувати експорт зерна через Чорне море в межах плану Б без участі росії, якщо москва розірве поточну зернову угоду.

19 червня прессекретар президента рф дмитро пєсков заявив в інтерв’ю російському виданню “Известия”, що шансів у зернової угоди немає, москва не бачить підстав для її продовження.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також