Новини / Логістика     14 вересня 2023 14:43

Україна вже експортувала 100 тис. т зерна через порти Хорватії

Експорт українського зерна з хорватського порту розпочався у травні 2022 року

Україна експортує зерно через порт на півночі Хорватії вже понад рік. За цей час вдалося вивезти близько 100 тисяч тонн української продукції, повідомив керівник зернового термінала порту Рієка, Маріно Кларич, інформує The Guardian.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Експорт українського зерна з хорватського порту розпочався у травні 2022 року. Зерно доставляється до Хорватії з України за допомогою залізниці через Угорщину.

Кларич зазначив, що протягом цього року Україні вдалося експортувати через хорватський порт близько 100 тисяч тонн кукурудзи та пшениці. Проте це лише частина загального обсягу зернових культур, які виробляє Україна.

На сьогодні річна потужність порту Рієка становить лише один мільйон тонн зерна. Проте посадовці намагаються розширити експортні потужності.

Раніше прем’єр-міністр Андрей Пленкович повторив обіцянку збільшити експорт українського зерна через свої порти.

Хорватія вважає себе середземноморськими дверима для Центральної Європи, — зазначив Пленкович.

Нагадаємо, у Бухаресті під час двосторонньої зустрічі з прем’єр-міністром Республіки Хорватія Андреєм Пленковичем, міністерка економіки Юлія Свириденко повідомила, що наразі українське зерно вже експортується через хорватські порти.

Хорватія запропонувала Україні залізничну мережу та порти Адріатичного моря для транспортування зерна альтернативним маршрутом після припинення росією зернової угоди.

Через саботаж рф роботи “зернового коридору” світ не отримав додаткові 25 млн тонн агропродукції. 17 липня кремль заявив про зупинку “зернової угоди”.

На думку Мінагрополітики Україна зможе продовжувати експорт зерна через Чорне море в межах плану Б без участі росії, якщо москва розірве поточну зернову угоду.

Реалізація сценарію з припиненням роботи “зернового коридору” матиме негативні наслідки для українського експорту; в Нацбанку не виключають можливого посилення тиску на гривню.

Наразі в Україні розробили альтернативний план для продовження експорту аграрної продукції у випадку, якщо через саботаж російської сторони робота зернового коридору припиниться.

22 серпня під час зустрічі президента Володимира Зеленського та прем’єр-міністра Хорватії Андрея Пленковича на саміті Україна – Балкани, що проходить в Афінах, сторони прийняли рішення стосовно полегшення експорту українського зерна. Зазначалося, Хорватія готова надавати Україні порти в Адріатичному морі та на Дунаї для транспортування зерна.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також