Новини    20 липня 2023 18:28

Хорватія пропонує Україні власні порти та залізницю для експорту зерна без рф

Раніше президент України Володимир Зеленський наголосив, що зернова угода може діяти без участі російської сторони

Хорватія запропонувала Україні залізничну мережу та порти Адріатичного моря для транспортування зерна альтернативним маршрутом після припинення росією зернової угоди, повідомив держсекретар МЗС Хорватії Франо Матусіч під час засідання Генеральної Асамблеї ООН на відкритих дебатах міністерського рівня, що були присвячені ситуації на зайнятих російськими окупантами територіях України, передає Укрінформ.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Держсекретар хорватського МЗС акцентував, що не продовжуючи угоду, рф створює загрозу голоду для багатьох куточків планети. Матусіч пояснив, що Хорватія з самого початку повномасштабної війни, заявила, що “стоїть на стороні України та її народу”.

Раніше президент України Володимир Зеленський наголосив, що зернова угода може діяти без участі російської сторони.

Хорватія готова допомогти в пошуку нових маршрутів експорту українського зерна. Хорватські залізниці та порти в Адріатичному морі – це один з можливих альтернативних маршрутів, – наголосив Матусіч.

Нагадаємо, вночі 19 липня росіяни атакували зернові термінали та портову інфраструктуру в портах Одеса та Чорноморськ.

Через саботаж рф роботи “зернового коридору” світ не отримав додаткові 25 млн тонн агропродукції. 17 липня кремль заявив про зупинку “зернової угоди”.

На думку Мінагрополітики Україна зможе продовжувати експорт зерна через Чорне море в межах плану Б без участі росії, якщо москва розірве поточну зернову угоду.

Реалізація сценарію з припиненням роботи “зернового коридору” матиме негативні наслідки для українського експорту; в Нацбанку не виключають можливого посилення тиску на гривню.

Наразі в Україні розробили альтернативний план для продовження експорту аграрної продукції у випадку, якщо через саботаж російської сторони робота зернового коридору припиниться.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...