Новини / Аналітика     17 вересня 2023 12:49

Щомісяця українським аграріям потрібно експортувати 6,5 млн т зерна

Для того, щоб звільнити елеватори, склади, реалізувати продукцію та експортувати до майбутнього збору врожаю, що почався з 15 червня, в місяць треба вивозити не менше 6,5 млн т

Експорт української сільгосппродукції протягом минулих місяців залишається на рівні до 3 млн т, однак нині Україні потрібно експортувати не менше 6,5 млн т на місяць, зазначив народний депутат, член Комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук під час брифінгу в “Медіацентр Україна – Укрінформ”.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Прогнозований врожай усіх культур становитиме близько 75 млн т.

Нумо ще врахуємо перехідні залишки на 1 липня з минулого сезону — це 8-9 млн т. До війни ми споживали, всі українці разом взяті, з фермерами, які займаються тваринництвом, на комбікорми — до 20 млн т. Сьогодні споживчий кошик усієї країни буде не більше 15-16 млн т. Тому для того, щоб звільнити елеватори, склади, реалізувати продукцію та експортувати до майбутнього збору врожаю, який почався з 15 червня, в місяць треба вивозити не менше 6,5 млн т, — пояснив він.

Нагадаємо, у Бухаресті під час двосторонньої зустрічі з прем’єр-міністром Республіки Хорватія Андреєм Пленковичем, міністерка економіки Юлія Свириденко повідомила, що наразі українське зерно вже експортується через хорватські порти.

Хорватія запропонувала Україні залізничну мережу та порти Адріатичного моря для транспортування зерна альтернативним маршрутом після припинення росією зернової угоди.

Через саботаж рф роботи “зернового коридору” світ не отримав додаткові 25 млн тонн агропродукції. 17 липня кремль заявив про зупинку “зернової угоди”.

На думку Мінагрополітики Україна зможе продовжувати експорт зерна через Чорне море в межах плану Б без участі росії, якщо москва розірве поточну зернову угоду.

Реалізація сценарію з припиненням роботи “зернового коридору” матиме негативні наслідки для українського експорту; в Нацбанку не виключають можливого посилення тиску на гривню.

Наразі в Україні розробили альтернативний план для продовження експорту аграрної продукції у випадку, якщо через саботаж російської сторони робота зернового коридору припиниться.

22 серпня під час зустрічі президента Володимира Зеленського та прем’єр-міністра Хорватії Андрея Пленковича на саміті Україна – Балкани, що проходить в Афінах, сторони прийняли рішення стосовно полегшення експорту українського зерна. Зазначалося, Хорватія готова надавати Україні порти в Адріатичному морі та на Дунаї для транспортування зерна.

Україна експортує зерно через порт на півночі Хорватії вже понад рік.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також