Новини / Аналітика     19 липня 2023 09:07

Через дії росії світ недоотримав як мінімум 25 мільйонів тонн українського продовольства


Через саботаж РФ роботи “зернового коридору” світ не отримав додаткові 25 млн тонн агропродукції.

Про це повідомили в Адміністрації морських портів України під час зустрічі з журналістами з Африки в Одеському морському порту.

За інформацією АМПУ, за 11 місяців роботи “зернової ініціативи” Україна поставила 32,5 млн тонн агропродукції в 45 країн світу, зокрема понад 4 млн тонн продовольства – країнам Африки.

Читайте також: У липні-серпні Україні доведеться жити без зернової угоди – ВАР

“Ще додаткові 25 млн тонн світ не отримав через саботаж РФ у Спільному Координаційному Центрі (СКЦ)”, – зазначив заступник голови ДП “Адміністрація морських портів України” (АМПУ) Дмитро Барінов.

Нагадаємо, загалом за час роботи “зернового коридору” з початку серпня 2022 року з України було експортовано 32,75 млн тонн агропродукції, зокрема 16,84 млн тонн кукурудзи, 8,91 млн тонн пшениці, 1,86 млн тонн шроту соняшнику, 1,65 млн тонн соняшникової олії, 1,27 млн тонн ячменю, 0,99 млн тонн ріпаку та 0,80 млн тонн соєвих бобів.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Загалом з українських портів вийшло 1002 судна, зокрема шість у липні, 38 у червні, 33 у травні, 64 у квітні, тоді як пік було зафіксовано у вересні-жовтні минулого року – відповідно 178 та 180 суден. Водночас з початку травня із “зернової угоди” через позицію російської сторони виключено найбільш глибоководний український порт “Південний”.

17 липня Кремль заявив про зупинку “зернової угоди”.

На думку Мінагрополітики Україна зможе продовжувати експорт зерна через Чорне море в межах плану Б без участі росії, якщо москва розірве поточну зернову угоду.

Реалізація сценарію з припиненням роботи “зернового коридору” матиме негативні наслідки для українського експорту; в Нацбанку не виключають можливого посилення тиску на гривню.

Наразі в Україні розробили альтернативний план для продовження експорту аграрної продукції у випадку, якщо через саботаж російської сторони робота зернового коридору припиниться.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також