Новини    12 квітня 2023 20:07

Верховна Рада прийняла закон про малі винні виробництва

Сюди входить і скасування ліценцій малим виробникам вина, що створить економічні стимули для розвитку малого виноробства

11 квітня Верховна Рада України прийняла за основу законопроєкт №9030 про спрощення умов роботи для малих виробництв виноробної продукції, повідомив народний депутат України, член аграрного комітету Сергій Лабазюк.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Сюди, зокрема, входить і скасування ліценцій малим виробникам вина, що створить економічні стимули для розвитку малого виноробства. Наш аграрний комітет підтримав проект на слуханнях, – зазначив Лабазюк.

Закон передбачає змінити роботу виноробів:

  • Для малих виробництв вина скасовується ліцензія на виробництво алкогольних напоїв. Документ передбачає створення Реєстру малих виробництв виноробної продукції. Саме через включення до цього реєстру можна буде отримати статус малого виноробного виробництва.
  • Зменшуються вимоги технічної бази виробництв, вони отримають дозвіл закуповувати мед, ягоди, плоди та виноград українського походження.
  • Спрощується щомісячна та щорічна звітність. Таким чином автори хочуть бюрократичне навантаження, з яким стикаються малі виробники виноробної продукції.
  • Дозволяється розлив вина у кеги з нержавіючої сталі та алюмінію, а також металеві банки, виготовлені з харчового алюмінію.

Читайте також: На Одещині винороб продає винні набори в ящиках від снарядів — кошти перераховує ЗСУ

Нагадаємо, народні депутати України пропонують осучаснити та синхронізувати законодавства в українській виноробній галузі відповідно до міжнародних стандартів, зокрема дозволити розлив вин у металеві банки з харчового алюмінію, а також у кеги з алюмінію та нержавіючої сталі.

Також для виноробів пропонують скасувати електронні акцизні марки.

Виноградар та винороб із Хустського району на Закарпатті Роман Гобан виготовляє плодово-ягідні вина. Цього року він випустив декілька новинок — березово-цитрусове, кульбабове, калинове та цитрусове вина.

У селі Гораївка на Хмельниччині (Бакота), у садибі “Дім мандрівника”, зварили перше крафтове пиво “Бакітський гарбузовий ель”.

Виноробна компанія “Шато Чизай” започатковує виробництво ігристих вин методом Шарма-Мартінотті на власних потужностях, а також запускає завод із виробництва виноградних спиртів.

Продукція українських виноробів з SHABO увійшла до переліку кращих вин світу на одному з наймасштабніших конкурсів світу Berliner Wine Trophy 2023. Вина компанії отримали 25 відзнак, зокрема десять золотих медалей.

Загалом виноградарство забезпечує від 5 до 7 тисяч постійних робочих місць у сільській місцевості, тоді як у сезонний період ця цифра подвоюється.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...