Новини / Інвестиції     24 січня 2023 11:03

На Закарпатті запустили завод з виробництва виноградних спиртів


Виноробна компанія “Шато Чизай” започатковує виробництво ігристих вин методом Шарма-Мартінотті на власних потужностях, а також запускає завод із виробництва виноградних спиртів.

Про це розповів директор компанії Дмитро Шолудько під час бізнес-туру в межах IV Міжнародної благодійної науково-практичної конференції “Виноградарство і виноробство України в умовах воєнного стану: вчимося перемагати!”.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

За словами Дмитра Шолудька, це буде перше в сучасній історії України виробництво ігристих вин повного циклу акратофорним резервуарним періодичним способом на території Закарпаття. Раніше ігристе вино Carpathian Sekt, яке створювали винороби “Шато Чизай” із власного винограду, розливали на заводі партнерів.

“Ми ведемо історію з 1995 року. У нас є два виробничі майданчики. Виробництво з первинного виноробства розташоване в селі Оросієво. Цього року там переробили приблизно 1,5 тис. т винограду. Там розташований і новий завод, адже ми отримали ліцензію на виробництво виноградних спиртів, виноградного спиртового дистиляту і коньяків України. Ми вже викурили першу партію виноградного спирту з чистого сорту Черсегі Фюсереш. Для цього виробництва реконструювали будівлю під дистиляцію та закупили обладнання”, — зазначив Шолудько.

В компанії підкреслюють, що популярне ігристе Carpathian Sekt із локальних сортів винограду буде суто закарпатським продуктом: від грона і до келиха. Перший розлив на новій лінії розливу вже відбувся в грудні 2022 року.

Нагадаємо, туристична асоціація містечка Аоморі на півночі Японії доручила Sun Mamoru Winery Inc. виробляти вино з місцевих кавунів.  Ініціатива спрямована на популяризацію місцевої кухні, щоб залучити більше туристів у цей район.

Антимонопольний комітет України виявив ознаки порушення конкурентного законодавства у діях ПрАТ “Ізмаїльський виноробний завод”. Оформлення упаковки сидру “Винград Фраголіна” виробництва цього заводу є схожим з оформленням упаковки напою, виготовленого на основі вина “Фраголіно Б’янко”.

Україна відновлює членство в Міжнародній організації виноградарства та виноробства (International Organisation of Vine and Wine), до якої входила з 1997 по 2008 роки.

Вісім громад з Одещини, Миколаївщини, Львівщини та Закарпаття підписали Меморандум про створення кластера виноробних громад України.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також