Новини    30 березня 2023 20:39

Українські винороби здобули 10 золотих медалей на світовому конкурсі

Berliner Wine Trophy — один з наймасштабніших та престижних винних конкурсів світу

Продукція українських виноробів з SHABO увійшла до переліку кращих вин світу на одному з наймасштабніших конкурсів світу Berliner Wine Trophy 2023. Вина компанії отримали 25 відзнак, зокрема десять золотих медалей, повідомляє SEEDS.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Навесні 2023 на Berliner Wine Trophy експерти протягом 10 днів оцінювали близько 8 000 зразків вин зі всього світу. Цей процес настільки закритий та суворий, що навіть після оголошення результатів журі не знає вина якого виробника вони оцінювали та чи увійшов їхній фаворит до переліку переможців. Нагороди можуть отримати лише 30% учасників конкурсу.

Пишаємось, що вдається продовжувати гідно представляти Україну на міжнародній арені та здобувати ці перемоги. Вперше теруар неповторної української землі на авторитетному Berliner Wine Trophy оцінили у 2021 році. Тоді SHABO привезла одразу 5 золотих медалей. Вже наступного разу, у 2022 році нам вдалось отримати 17 нагород, з них – 9 золотих. Віримо, що дали тільки більше! І будемо робити все залежне, щоб результати продовжували лише зростати, – зазначили у компанії.

Читайте також: На Одещині винороб продає винні набори в ящиках від снарядів — кошти перераховує ЗСУ

Довідка. Berliner Wine Trophy — один з наймасштабніших та престижних винних конкурсів світу, який 20 років проходить під егідою Міжнародної організації винограду та вина (OIV) й Міжнародним союзом енологів (UIOE). Винороби, сомельє, винні критики, Masters of Wine, виноградарі, профільні журналісти та трейдери — до журі цього конкурсу долучають лише найкращих експертів. А кількість представлених зразків у середньому становить понад 15 000 заявок на рік (конкурс має два різних сезони).

Нагадаємо, вино з Одеського Чорного винограду під новим українським брендом Big Wines Big Art одержало перше золото на одному з найавторитетніших винних конкурсів світу – Mundus Vini, який пройшов у Німеччині.

Народні депутати України пропонують осучаснити та синхронізувати законодавства в українській виноробній галузі відповідно до міжнародних стандартів, зокрема дозволити розлив вин у металеві банки з харчового алюмінію, а також у кеги з алюмінію та нержавіючої сталі.

Також для виноробів пропонують скасувати електронні акцизні марки.

Виноградар та винороб із Хустського району на Закарпатті Роман Гобан виготовляє плодово-ягідні вина. Цього року він випустив декілька новинок — березово-цитрусове, кульбабове, калинове та цитрусове вина.

У селі Гораївка на Хмельниччині (Бакота), у садибі “Дім мандрівника”, зварили перше крафтове пиво “Бакітський гарбузовий ель”.

Виноробна компанія “Шато Чизай” започатковує виробництво ігристих вин методом Шарма-Мартінотті на власних потужностях, а також запускає завод із виробництва виноградних спиртів.

Загалом виноградарство забезпечує від 5 до 7 тисяч постійних робочих місць у сільській місцевості, тоді як у сезонний період ця цифра подвоюється.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...