Новини    06 лютого 2023 18:58

Кульбабове вино виготовляють на Закарпатті

Кульбабове вино готують зі свіжозібраних квіток кульбаби

Виноградар та винороб із Хустського району на Закарпатті Роман Гобан виготовляє плодово-ягідні вина. Цього року він випустив декілька новинок — березово-цитрусове, кульбабове, калинове та цитрусове вина. Про це підприємець розповів під час IV Міжнародної благодійної науково-практичної конференції “Виноградарство і виноробство України в умовах воєнного стану: вчимося перемагати!”.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

За сезон я виготовляю 4-5 тис. л вина. Реалізовуємо вина в основному через соцмережі, відправляємо “Новою поштою”. Також беремо участь у ярмарках, конференціях тощо. Багато таких подій організовує Довжанська ТГ. Столовий виноград реалізовуємо в основному серед місцевих жителів. Цього року вдавалося продавати через Facebook. Замовлення по Ужгороду від 3 кг доставляли безкоштовно. Люди активно купували, – зазначив Гобан.

Підприємець має декілька нових видів вина:

  • Березово-цитрусове. Виготовлене на основі березового соку з додаванням цитрусових. Легкий смак цитрусових та помірна кількість алкоголю роблять його легким для вживання та нагадають про новорічні свята.
  • Кульбабове. Приготоване зі свіжозібраних квіток кульбаби.
  • Калинове. Має виражений осінній аромат калини. Легко п’ється, але не зловживайте, оскільки знижує тиск.
  • Апельсинове. Має виражений пряний аромат (гвоздики, перцю). Присутня гірчинка від шкірочки апельсина.

Нагадаємо, у селі Гораївка на Хмельниччині (Бакота), у садибі “Дім мандрівника”, зварили перше крафтове пиво “Бакітський гарбузовий ель”.

Компанія Carrefour Polska оголосила, що випустила асортимент овочевого пива, який, за її словами, є першим у своєму роді в країні.

Новорічні ялинки на пиво перетворює компанія з Нідерландів. Екологічну акцію From Tree to Tipple (“Від дерева до напою”) пивовари започаткували ще два роки тому.

Пивоварня Hot House Brewing at Barone Gardens першою в Нью-Йорку розпочала вирощувати хміль у власній теплиці, з потенціалом 3-4 врожаї на рік. Завдяки комбінації тепличного та придбаного на ринку хмелю, тут виготовлятимуть оригінальні сорти пива.

Виноробна компанія “Шато Чизай” започатковує виробництво ігристих вин методом Шарма-Мартінотті на власних потужностях, а також запускає завод із виробництва виноградних спиртів.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...