Новини    13 березня 2023 18:03

Виноробна галузь може забезпечувати до 10 тис. робочих місць – експерт

Виноградарство та виноробство — це податки до громад, це валютна виручка від експорту та головне — робочі місця, головне — люди, що працюють на рідній землі.

Загалом виноградарство забезпечує від 5 до 7 тисяч постійних робочих місць у сільській місцевості, тоді як у сезонний період ця цифра подвоюється. У виноробній галузі додатково працюють ще майже 4500 осіб. Про це зазначила директорка Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА Алла Стоянова, інформує agroportal.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Виноградарство та виноробство — це податки до громад, це валютна виручка від експорту та головне — робочі місця, головне — люди, що працюють на рідній землі. Для допомоги підприємствам, які вирощують та переробляють виноград, впроваджено низку програм, які працюють через єдиний державний аграрний реєстр (ДАР). Тож закликаю кожне підприємство зареєструватися та отримувати всі привілеї та можливості від держави та європейських донорів, — пояснила Стоянова.

За словами начальника Одеської ОВА Максима Марченко, обласна військова адміністрація приділяє значну увагу розвитку виноградарсько-виноробної галузі регіону.

Читайте також: На Одещині винороб продає винні набори в ящиках від снарядів — кошти перераховує ЗСУ

Останнім часом на підтримку цього сектору АПК з обласного бюджету спрямовано понад 5 млн грн. За рахунок цих коштів створено та ведеться Кадастр виноградників і розроблено карту земель, придатних для розміщення нових плантацій виноградників. Також спеціалістами галузі продовжується робота над створенням в області регіональної системи географічних зазначень та опрацьовується мережа контрольованих найменувань територій, що сприятиме в майбутньому просуванню наших вин на європейський та світовий ринок, — наголосив Марченко.

Нагадаємо, у парламенті зареєстрували законопроєкт про спрощення умов роботи для виноградарської галузі.

Народні депутати України пропонують осучаснити та синхронізувати законодавства в українській виноробній галузі відповідно до міжнародних стандартів, зокрема дозволити розлив вин у металеві банки з харчового алюмінію, а також у кеги з алюмінію та нержавіючої сталі.

Також для виноробів пропонують скасувати електронні акцизні марки.

Виноградар та винороб із Хустського району на Закарпатті Роман Гобан виготовляє плодово-ягідні вина. Цього року він випустив декілька новинок — березово-цитрусове, кульбабове, калинове та цитрусове вина.

У селі Гораївка на Хмельниччині (Бакота), у садибі “Дім мандрівника”, зварили перше крафтове пиво “Бакітський гарбузовий ель”.

Виноробна компанія “Шато Чизай” започатковує виробництво ігристих вин методом Шарма-Мартінотті на власних потужностях, а також запускає завод із виробництва виноградних спиртів.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...